
11-12 липня 2006 р. на запрошення митрополита Дніпропетровського і Криворізького Адріана відбувся архіпастирський Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України у Дніпропетровськ. 11 липня на кордоні області Патріарха зустріли митрополит Адріан, єпископ Харківський і Богодухівський Лаврентій, благочинний Дніпропетровської єпархії протоієрей Віталій Лопушанський, заступник благочинного міста Дніпропетровська священик Ярослав Малерик, настоятель Свято-Іллінського храму міста Дніпропетровська протоієрей Євгеній Добрянський, протоієрей Олександр Чечель, а також заступник голови управління з питань внутрішньої політики Дніпропетровської облдержадміністрації Микола Олексійович Абраїмов з помічниками.
Наступного дня, у свято первоверховних апостолів Петра і Павла, на честь яких посвячений кафедральний храм Дніпропетровської єпархії Київського Патріархату, Святійший Патріарх Філарет у співслужінні митрополита Адріана, єпископа Лаврентія та близько 60 священнослужителів відправив у ньому Божественну літургію.
Під час літургії Святійший Патріарх Філарет виголосив проникливу, історично-богословську проповідь про життя і діяльність святих первоверховних апостолів Петра і Павла, в якій було розкрите велике значення проповіді святих апостолів серед різних народів, як вони в нелегких умовах несли світові істину про Месію — Христа Спасителя, Його страждання, Воскресіння та Вознесіння на Небо.
Святійший Патріарх проаналізував життєвий шлях святих апостолів, яких Божа благодать охороняла від переслідувачів, а випробовування з боку сил зла ще більше укріплювало їх у вірі у Воскреслого Христа Спасителя. Служіння літургії завершилося хресним ходом навколо Петро-Павлівського храму й уставним многоліттям. Після богослужіння Патріарха тепло привітали присутні на ньому представники місцевої, численні парафіяни.
Продовженням свята став концерт, в програмі якого звучали духовні хорові твори та народні пісні. Учасниками концерту стали співаки головного хору Петро-Павлівського храму та вокально-інструментальний ансамбль “Збруч” з міста Тернополя, який спеціально був запрошений на храмове свято.
Під час свого візиту Святійший Патріарх Філарет зустрівся з головою Дніпропетровської облдержадміністрації Надією Дієвою та мером Дніпропетровська Іваном Куліченком. У доброзичливому спілкуванні було обговорено ряд питань взаємодії Церкви і органів влади в області. Патріарх наголосив на тому, що державно-церковні відносини та взаємини між конфесіями мають будуватися виключно на засадах Конституції та законів України, які визначають рівність всіх конфесій перед законом. Це, зокрема, стосується Київського і Московського Патріархатів.
Далі за програмою візиту відбувся виступ Патріарха у прямому ефірі 51-ого каналу місцевого телебачення та прес-конференція для засобів масової інформації.
Наступного дня вранці Святійший Патріарх і єпископ Лаврентій від’їхали до Харкова. Слід відзначити, що жодного “міжконфесійного протистояння” візит Патріарха до Дніпропетровська не викликав (як і багато його попередніх візитів у цю єпархію та в інші єпархії Київського Патріархату). Це підтвердило, що розгорнута цього року за сприяння окремих єпархіальних управлінь Московського Патріархату кампанія виступів екзальтованих російських шовіністів, яких важко назвати віруючими, проти візитів Патріарха є нічим іншим, як брудною провокацією з метою розпалювання ворожнечі між віруючими та дискредитації Української Церкви.
Джерело: Дніпропетровське єпархіальне управління :: Прес-служба Київської Патріархії