| Українська Православна Церква Київський Патріархат: Офіційний веб-сайт http://www.cerkva.info У Туреччині жорстоко побили двох грузинських священиків1 червня 2007 |
|
1 червня 2007 р. двоє православних священиків з Грузії піддалися жорстокому нападу на північному сході Туреччини.
Жертви нападу приїхали до Туреччини у складі туристичної групи, вони були в світському одязі, але на їх приналежність до Церкви вказували хрести на шиї.
Як пише турецька газета, обидва чоловіки пішли за покупками до магазину в місті Борджка, коли до них підійшло троє місцевих жителів і побили їх. Розправа припинилася тільки після прибуття на місце поліції. Побитих священиків доставили в лікарню міста Артвин, звідки, після надання першої допомоги, їх відправили на батьківщину.
Нападаючі заявили, що напали на іноземців, вирішивши, що вони приїхали до Туреччини з метою прозелітизму. Всі троє перебувають на волі, поки не закінчиться попереднє слідство.
Це не єдиний випадок агресивної поведінки місцевого населення по відношенню до християн. Вселенський Патріарх Варфоломей I вимагає, щоб християни Туреччини мали рівні права з мусульманами як в самій країні, так і у всій Європі. За повідомленням агентства AsiaNews, Вселенський Патріарх вкінці минулого тижня закликав турецький уряд визнати права релігійних меншин. Він звернувся зі своїм проханням під час візиту до країн членів Європарламенту з Німеччини, один з яких має турецьке походження.
"Хіба це не привід для того, щоб радіти тому, що наші брати мусульмани беруть активну участь в суспільному житті європейських країн, про що свідчить присутність тут сьогодні німецького члена Європейського парламенту турецького походження, Семи Оздеміра? – заявив Варфоломей I під час зустрічі. – Ми хочемо не тільки свободи, щоб прославляти нашу віру в наших церквах, але і визнання всіх цивільних прав, таких самих, як у наших співвітчизників мусульман в Туреччині". |