Київський Патріархат: офіційний сайт

 

КАТЕГОРІЇ НОВИН

Офіційні новини

Структура Церкви

Міжцерковні стосунки

Церква і суспільство

Освіта

Духовне читання

Сервер

КАЛЕНДАР

«    Червень 2007    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Йорданія знову визнала Патріарха Єрусалимського Феофіла З усього світу

Уряд Йорданії знову визнав Феофіла III законним Предстоятелем Єрусалимської Православної Церкви, тим самим анулювавши свій недавній указ про відкликання юридичного визнання Патріарха.
 
"Це рішення вийшло після того, як кабінет переконався в тому, що Феофіл виконав всі зобов'язання, узяті на себе під час призначення його Патріархом в 2005 році", - заявив офіційний представник уряду Насер Джудех після чергового засідання кабінету міністрів.
 
12 травня уряд королівства відкликав своє визнання Феофіла після отримання "документально підтвердженого свідоцтва" причетності нинішнього Єрусалимського Патріарха як мінімум до 12 операцій з продажу церковної власності в Єрусалимі.
 
Джерело в уряді на умовах анонімності повідомило журналістів, що рішення кабінету стало реакцією на нездатність Феофіла III "відмінити спірну операцію з продажу землі в Східному Єрусалимі, започатковану його попередником" Іринеєм I, повідомляє телеканал "The Europe channel" з посиланням на агентство DPA.
 
Патріарх Іріней був позбувлений сану в травні 2005 року саме за звинуваченням в причетності до несанкціонованого продажу одній ізраїльській компанії церковної власності в Єрусалимі, зокрема двох готелів.
 
За словами Н. Джудеха, кабінет відмінив своє рішення від 12 травня після того, як Феофіл III надіслав два листи прем'єр-міністру королівства Маруфу Бахиту аль-Бахиту, а Святий Престол в спеціальній заяві підкреслив, що при нинішньому предстоятелі Єрусалимської Церкви ніяких операцій з продажу церковної землі не здійснювалося.
 
Крім того, Патріарх Феофіл також підтвердив своє зобов'язання призначити в Священний Синод Єрусалимської Церкви чотирьох йорданців і виконувати умови закону від 1958 року, що забороняє продаж будь-якої церковної землі або власності в Єрусалимі, повідомив представник йорданського уряду.
 
Феофіл III був вибраний на свій пост в серпні 2005 року. Проте повна легітимність рішення Синоду Єрусалимської Церкви можлива лише в тому випадку, якщо з ним погодиться влада Ізраїлю, Йорданії і Палестинської національної адміністрації.
 

Східний Єрусалим знаходився під юрисдикцією Йорданії, коли Ізраїль в "шестиденній війні" 1967 роки захопив Західний берег і анексував арабську частину Святого міста. За умовами мирного договору 1994 роки, Ізраїль визнав за Йорданією право охороняти християнські і ісламські святині Єрусалиму.

 

 

Джерело: Седмица.ru.

 
Шановний гість. Ви увійшли на портал як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо вам пройти реєстрацію, або ж увійти використовуючи свої логін та пароль.

 

НАШІ
ПРОЕКТИ

Архиєпископ Димитрій (Рудюк).Мати церков руських

900-річчя Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря

ПОШУК


ВХІД

Логін
Пароль
 
Реєстрація на порталі
Забули пароль?

CтартоваВ закладки

СТАТИСТИКА

ПІДПИСКА

Введіть ваш e-mail:

© 2006 Прес-центр Київської Патріархії