6 вересня 2007 р. члени православного братства Преподобного князя Миколи Святоші на чолі з їхнім духівником ієромонахом Марком (Левківим) побували на Холмщині, де здійснили молодіжну акцію «Пам’ять без кордонів – 2007».
Окрім лучан, в акції, що відбулася під патронатом луцького міського голови Богдана Шиби, взяла участь юнь з Києва, Черкас, Полтави, Одеси, Львова та Рівного. Українці були неприємно вражені жалюгідним станом цвинтарів, на яких поховані наші співвітчизники. Тож першим ділом візитарі приступили до впорядкування могил. 20 молодих людей відновили два занедбаних кладовища – у селах Ласків і Вершин Люблінського воєводства: очистили їх від сміття і зайвої рослинності, на тих місцях, де були віднайдені пошкоджені хрести, – встановили нові тощо. Відтак учасники зібралися на панахиду, яку відслужив о. Марк, на завершення ж промовив у проповіді: «Як цей цвинтар ми побачили захаращеним, так часто і душа людини буває заросла бур’янами. І так, як сьогодні ми не полінувалася взятися до праці, так не потрібно боятися працювати над своєю душею. А коли буде лад у душі, то зможемо і навколо себе тримати лад».
Шановний
гість. Ви увійшли на портал як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо
вам пройти реєстрацію, або ж увійти використовуючи свої логін та пароль.
6 вересня 2007 р. на меморіальному комплексі жертвам нацизму у Володимирі відбулося молитовне поминання загиблих, у якому взяли участь священики Київського Патріархату настоятель Покровської церкви у с. П’ятидні протоієрей Микола Гінайло, настоятель нововолинської парафії Воздвиження Хреста Господнього священик Віталій Голян, римсько-католицький священик, а також представники протестантських громад і юдаїзму.
65 років тому, на початку вересня 1942-го, на околиці П’ятидень нацисти розпочали 15-денну акцію винищення мирного населення, переважно євреїв. Тоді було розстріляно близько 22 000 жителів Володимира. Разом з тим, у концтаборі «Норд 365», що розміщувався неподалік, гітлерівці закатували 25 000 радянських військовополонених – офіцерів та жінок-медиків.
Після панахиди о. Микола виголосив проповідь, у якій зазначив, що всім нам необхідно пам’ятати про ті трагічні часи, а прощаючи ворогам, прагнути, аби мир і національна злагода панували у нашій Вітчизні.
Разом з численними вірянами за полеглих молилися голова райдержадміністрації Юрій Михалець, голова районної ради Андрій Олійник, інші достойники.
Шановний
гість. Ви увійшли на портал як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо
вам пройти реєстрацію, або ж увійти використовуючи свої логін та пароль.