Київський Патріархат: офіційний сайт

 

КАТЕГОРІЇ НОВИН

Офіційні новини

Структура Церкви

Міжцерковні стосунки

Церква і суспільство

Освіта

Духовне читання

Сервер

КАЛЕНДАР

«    Травень 2008    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Помер відомий рівненський історик та краєзнавець Гурій Бухало Вісті з єпархій

5 травня, на 76 році, пішов з життя відомий рівненський історик і краєзнавець Гурій Бухало. Кандидат історичних наук, професор Гурій Бухало за життя написав понад 700 наукових праць – публікацій та окремих видань. Він досліджував кожну сторінку історії Рівного і рідного краю. Останнім часом Гурій Бухало тяжко хворів.

Гурій Васильович Бухало викладав у Рівненському державному гуманітарному університеті, був наставником для багатьох молодих науковців, його любили студенти. З 2000 року Гурій Бухало викладав у Рівненській духовній семінарії (Православному Богословському інституті).
 
Гурій Бухало
 

Народився Гурій Бухало у Дермані, був особисто знайомий з письменником та перекладачем Борисом Теном, досліджував життя та творчість Уласа Самчука. Гурій Бухало товаришував з відомим археологом Ігорем Свєшніковим та був одним з тих, хто у 1967 р. підтримав ініціативу створення на Козацьких Могилах під Берестечком археологічного музею. У 2006 р. був удостоєний премії імені І. Свєшнікова у галузі охорони культурної спадщини краю. Гурій Васильович Бухало активно підтримував ініціативу відродження православної святині – Свято-Георгіївського монастиря на Козацьких Могилах, побудову нового сучасного приміщення для державного музею «Поле Берестецької битви».

Гурій Бухало доклав великих зусиль у підготовці наукового видання “Історія міст і сіл УРСР. Рівненська область”. Захистив кандидатську дисертацію з питань історіографії. Був депутатом кількох скликань міської ради. У пам'яті всіх, хто знав покійного, Гурій Бухало назавжди залишиться як глибоко віруюча людина, патріот України, неперевершений знавець історії рідного краю та Української повстанської армії, хороший товариш та вірний друг.

Відспівування Гурія Бухала відбулося 6 травня у Свято-Воскресенському соборі м. Рівного, куди прийшли помолитися за спокій душі покійного його рідні, друзі, колеги, учні, – всі, хто знав та поважав Гурія Васильовича Бухала.

Нехай Всемилостивий Господь милостиво прийме душу новопреставленого раба Божого Гурія, та упокоїть її в оселях праведних!

Прес-служба
Рівненської єпархії УПЦ КП

 

 

 
Шановний гість. Ви увійшли на портал як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо вам пройти реєстрацію, або ж увійти використовуючи свої логін та пароль.

 

ПАСХАЛЬНЕ
ПОСЛАННЯ

Пасхальне послання Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета

НАШІ
ПРОЕКТИ

Архиєпископ Димитрій (Рудюк).Мати церков руських

900-річчя Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря

ПОШУК


ВХІД

Логін
Пароль
 
Реєстрація на порталі
Забули пароль?

CтартоваВ закладки

СТАТИСТИКА

ПІДПИСКА

Введіть ваш e-mail:

© 2006 Прес-центр Київської Патріархії