Київський Патріархат: офіційний сайт

 

КАТЕГОРІЇ НОВИН

Офіційні новини

Структура Церкви

Міжцерковні стосунки

Церква і суспільство

Освіта

Духовне читання

Сервер

КАЛЕНДАР

«    Червень 2008    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

 

Румунські паломники біля Київських святинь Огляд ЗМІ

Є в Румунії, в Арджесульсько-Мусчелуйській єпархії Румунської Православної Церкви, єпархіальним архієреєм якої є владика Калінік, монастир в Четацує «Нєгру Вода». За переданням християнську общину на цьому місці заснував Апостол Андрій Первозванний. Згодом тут з’явився славетний скельний монастир, намісником якого є мій давній знайомий протосінкел (архімандрит) отець Модест. Монастир знаходиться високо в горах, куди можна дістатися, тільки йдучи пішки. Джерел там немає, монахи збирають дощову воду у спеціальні вирубані у скелях кам’яні чаші. «А якщо посуха і води довго немає?» – запитують часто у насельників – «Молимося і Господь нам посилає».

 
Паломники з Румунії у складі трьох чоловік з благословення преосвященного Калініка та Святійшого Патріарха Румунського Даниїла прибули на Українську землю для поклоніння українським святиням. Отець Модест не вперше у Києві. І раніше він приїжджав з паломниками. Зупинялися у Печерській Лаврі, де їх приймали не дуже гостинно, через незнання ними російської мови. Спали вони на підлозі, а через тонку стінку всю ніч шуміла весела компанія.  Це було у 2003 році. «З тих пір мало що змінилося» – каже отець Модест, виходячи із Лаври. Цього разу їм теж нахамили. «Тепер я розумію, чому Паїсій Величковський покинув служіння на російські землі» – сказав намісник. На запитання, чи сподобалось йому в нашій Києво-Печерській Лаврі, отець Модест багатозначно усміхнувся та відповів: «У печерах дуже сподобалося...»
 
Перш, ніж розпочати паломництво, отець Модест попросив аудієнції у Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, для того щоб взяти у нього благасловення. Я запитав: «А чому не у Предстоятеля УПЦ МП?» Отець Модест відповів, що предстоятель УПЦ МП Патріарх Алексій знаходиться у Москві і їм не дуже зручно зараз туди їхати, та й немає потреби, бо Україна має свого Предстоятеля – Патріарха Філарета.
 
Під час розмови з Патріархом Філаретом румуни висловили свою підримку  Українській Православній Церкві Київського Патріархату, схвалили ті устремління до об’єднання православних, які демонструє Київський Патріархат для утворення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви. Адже Помісна Церква в такій великій державі, як Україна, – це запорука миру та порозуміння між українцями.
 
«Ми, румуни, не дуже розуміємо тих українських священиків, котрі не бажають мати своєї Помісної Церкви, адже існує історичний досвід інших Помісних Церков, в тому числі і в Румунії. Всі румуни люблять свою державу, свою Церкву, свого Патріарха, через те, що Церква – своя, Помісна! Будемо молити Всемилостивого Бога, щоб так було і на Українській землі, з якою ми маємо тісний історичний звязок та спільних святих митрополита Петра Могилу та преподобного Паїсія Величковського, які є молитвенниками та заступниками перед Богом за український та румунський народи» – так висловилися у розмові з Патріархом Філаретом румунські священики.
 
Після першосвятительського благословення румунські священики на чолі з протосінкелом Модестом вирушили у паломництво. Першим місцем поклоніння став Володимирський Патріарший собор, де паломники поклонилися мощам святої великомучениці Варвари та мощам священомученика Макарія, митрполита Київського і всієї Руси. Наступним місцем паломництва став 900-літній Михайлівський Золотоверхий монастир, який своєю красою та неповторністю архітектури справив на них незабутнє враження.
 
Звідти паломники вирушили у Києво-Печерську Лавру, де поклонилися мощам святих подвижників. На обідню монастирську трапезу гості прибули у трапезний Преображенський храм Видубицького Свято-Михайлівського монастиря, де з люб’язністю їх прийняла братія обителі. Потім паломники виявили бажання відвідати сільські парафіяльні церкви та каплички. Делегація відвідала парафії Києво-Святошинського благочиння, де гості були приємно здивовані простотою та гостинністю. Вразило також те, що майже у кожному селі будується новий храм. «Це ознака побожності та релігійної свідомості громади» – зауважив пртосінкел Модест.
 
Загалом румунська делегація пробула в Києві два дні. Древній Київ, київські святині та позитивні враження надовго залишаться у згадках румунських гостей.
 

Але чи забудеться їм галас, вчинений у російських церковних ЗМІ навколо їхнього скромного візиту? І чи забуде їм Москва таку «тяжку провину», як візит до Патріарха Філарета та «самочинне» побажання єдності та любові у Христі?

 

Священик Костянтин Холодов

 

 

Джерело: Українське Православ'я.

 
Шановний гість. Ви увійшли на портал як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо вам пройти реєстрацію, або ж увійти використовуючи свої логін та пароль.

 

НАШІ
ПРОЕКТИ

Архиєпископ Димитрій (Рудюк).Мати церков руських

900-річчя Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря

ПОШУК


ВХІД

Логін
Пароль
 
Реєстрація на порталі
Забули пароль?

CтартоваВ закладки

СТАТИСТИКА

ПІДПИСКА

Введіть ваш e-mail:

© 2006 Прес-центр Київської Патріархії