Патриарх
Київський Патріархат буде протестувати проти передачі національних святинь у власність Московському Патріархату
Під час прес-конференції, яка 3 лютого 2012 р. відбулася у Синодальному залі Київської Патріархії, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет піддав жорсткій критиці висловлену в законопроекті № 9690 пропозицію передати національні святині – Києво-Печерську та Почаївську Лаври – у власність Московського Патріархату.
– Ми чули, що є пропозиція деяких депутатів внести на розгляд Верховної Ради законопроект про передачу у власність Українській Православній Церкві Московського Патріархату Києво-Печерської Лаври і Почаївської Лаври – зазначив Патріарх. – Ми категорично проти цього!
Чому? Тому що ці депутати не розуміють наслідків такої передачі. А може і розуміють, і саме таких наслідків хочуть. Які це наслідки?
Якщо Києво-Печерська Лавра і Почаївська Лавра будуть передані у власність УПЦ МП, то це фактично означатиме, що вони стануть власністю Російської Церкви, бо УПЦ МП – частина Російської Церкви. І це буде ще однією перешкодою на шляху до церковного об’єднання і утворення єдиної Помісної Церкви.
Бо коли парафії і монастирі УПЦ МП об’єднаються, буде в Україні єдина Помісна Церква – і це буде! – а майно, тобто згадані святині, юридично належатимуть Російській Православній Церкві, то тоді станеться те саме, що сталося минулого року з храмом в Ніцці (Франція). Там храм належав російській громаді, яка входить до складу Константинопольського Патріархату. Але французький суд присудив цей храм не Константинопольському патріархату, в якому він був, а Росії. І горомаду, яка там молилася - вигнали, а завели громаду, підлеглу Москві.
Цей приклад дає нам уяву про те, що може статися і тут, в Україні. Бо парафії Московського Патріархату, в тому числі й монастирі, рано чи пізно об’єднаються з Київським Патріархатом, а майно юридично залишиться в Російській Церкві! І сюди з Росії пришлють ченців, або ще й охоронців, які будуть їх охороняти, кажучи: «Це – наше майно, а не українське».
Тому ми будемо виступати з протестами і до кінця будемо боронити Києво-Печерську Лавру і Почаївську Лавру. І не дамо можливості передати у власність ці національні святині українського народу Російській Церкві.
Ми хочемо, щоб обидві Лаври залишалися власністю держави, власністю всього українського народу. А коли об’єднаємося і створимо одну Церкву, то тоді все це буде належати одній Церкві – Українській, і українському народу.
А сьогодні, як ви знаєте, в Києво-Печерській Лаврі, а особливо в Почаївській Лаврі, віруючих Київського Патріархату, тобто, українців, або не пускають, або створюють їм такі умови, що вони постійно скаржаться. Їм не дають можливість помолитися, причаститися, не дозволяють подати записки за здоров’я чи за упокій. А якщо ці святині будуть власністю Москви, тоді нас взагалі на поріг не пустять до наших святинь! Хіба ж це справедливо? Це ж несправедливо.
Тому я закликаю всіх відстоювати наші національні інтереси перед цими загрозами – зазначив Святійший Патріарх.
(Розшифрував Володимир ЯЦУЛЬЧАК)
Прес-центр Київської Патріархії
Метки: коментарі | Москва–Київ | Патріарх | Церква–держава | Церква–суспільство
ТЕГИ
Подписка на новости
ЮВІЛЕЙ ПАТРІАРХА
Пошук
Последние новости
Патріарше богослужіння у шосту неділю після Пасхи (про сліпого)
Текст доступен только на украинском языке20 травня 2012 року, у...
На Дніпропетровщині постане ще один храм
Текст доступен только на украинском языке19 травня, у суботу, в...
Відбулось засідання Секретаріату Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій
Текст доступен только на украинском языкеВсеукраїнська Рада Церков закликає державу...
Хто відповідає за безпеку дітей та підлітків в інформаційному просторі України?
Текст доступен только на украинском языке17 травня 2012 року у...
Архіпастирський візит Предстоятеля Київського Патріархату на Буковину
Текст доступен только на украинском языке16-17 травня 2012 року звершився...
Контакти з Вселенським Патріархом ускладнилися, – Патріарх Філарет
Текст доступен только на украинском языкеПід час Патріаршого візиту на...
Готель для паломників
Текст доступен только на украинском языкеУ Михайлівському Золотоверхому монастирі діє...
Ікона святителя Луки Кримського із часточкою його мощей у Черкасах
Текст доступен только на украинском языкеІкону для Свято-Троїцького кафедрального собору...
135-літній ювілей храму святого великомученика Юрія Переможця міста Рогатина
Текст доступен только на украинском языкеСвяткове богослужіння очолив митрополит Івано-Франківський...
Відбулися збори благочинних Тернопільсько-Кременецької єпархії
Текст доступен только на украинском языкеЗбори благочинних очолив архієпископ Тернопільський...








