Постанови Архієрейського собору Української Православної Церкви Київського Патріархату від 14 грудня 2019 р.

ПОСТАНОВА
АРХІЄРЕЙСЬКОГО СОБОРУ
УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ

від 14 грудня 2019 р.

1. Архієрейський собор Української Православної Церкви Київського Патріархату не визнає канонічним рішення про завершення ліквідації Української Православної Церкви Київського Патріархату так званою ліквідаційною комісією ПЦУ на чолі з митрополитом Черкаським Іоаном (Яременком). Ліквідаційна комісія незаконно створена тому, що створена не Помісним собором, який утворює помісну церкву, а Священним Синодом. Хто створює, той і може ліквідувати. По-друге, Українська Православна Церква Київського Патріархату вийшла зі складу ПЦУ 20 червня 2019 року на Помісному соборі, який проходив у Володимирському соборі. Митрополит Епіфаній, зневажливо називає «незаконним зібранням». Для нас цей Помісний собор є законним і канонічним, тому що на ньому були архієреї, духовенство і миряни, які вийшли із підпорядкування ПЦУ. Тому Священний Синод ПЦУ не мав права створювати ліквідаційну комісію над чужою Церквою: УПЦ КП вийшла зі складу ПЦУ 20 червня 2019 р., а ліквідаційна комісія створена 27 липня 2019 р. з великим запізненням, чого не можна робити, крім того в ліквідаційну комісію не включено жодного представника УПЦ КП. Тому рішення ліквідаційної комісії на чолі з митрополитом Черкаським неканонічне і недійсне. Якщо керівництво не буде визнавати наших рішень, то це не означає, що вони не дійсні і не будуть реалізовуватись. Вони дійсні і підлягають виконанню нашою Церквою – УПЦ КП. Собори ПЦУ і їх рішення також не визнаються Московським патріархатом та іншими Помісними Православними Церквами, але вони діють в межах ПЦУ.

2. Архієрейський собор знову звертається до Міністерства культури України і до Міністерства юстиції України про незаконне рішення від 30 січня 2019 р. про позбавлення права юридичної особи Київської Патріархії і зняття з державної реєстрації: це призвело до паралізації життя Київської Патріархії. Національний банк закрив наші рахунки. Ми не можемо заплатити податки робітників Патріархії, не можемо сплачувати комунальні послуги, а прийшла зима. Київська Патріархія неодноразово письмово і усно зверталась до Міністерства культури України скасувати своє незаконне рішення і відновити реєстрацію Київської Патріархії і внести в державну реєстрацію. Якщо цього не буде зроблено, то це означає, що в Україні процвітає корупція, порушуються права людини і релігійна свобода, і ми змушені будемо звертатись до міжнародної спільноти: ООН і ОБСЄ.

3. Архієрейський собор звертається до Президента України Володимира Зеленського, гаранта Конституції, забезпечити релігійні права і свободи віруючих Київського Патріархату і не дозволяти державним чиновникам порушувати права і свободи громадян України і не чинити, в угоду корупційним силам, протиправні дії, які наносять шкоду віруючим Київського Патріархату, а також іміджу України, як корумпованої держави, а тепер ще і країни, в якій порушуються релігійні свободи.

4. Архієрейський собор постановляє: призначити преосвященного Андрія (Маруцака), єпископа Васильківського, вікарія Київської єпархії, єпархіальним архієреєм Київської єпархії з титулом «Переяславський і Білоцерківський» і Керуючим справами Київської Патріархії.

5. Обрати єпископом Дніпровським і Криворізьким архімандрита Даниїла (Кудибина), клірика Дніпропетровської єпархії УПЦ Київського Патріархату, і звершити його єпископську хіротонію в місті Києві в Свято-Володимирському кафедральному патріаршому соборі.

6. Обрати єпископом Сумським і Охтирським архімандрита Никодима (Кобзаря), клірика Сумської єпархії УПЦ Київського Патріархату, з дорученням тимчасового керування Полтавською єпархією УПЦ Київського Патріархату, і звершити єпископську хіротонію в м. Києві 15 грудня 2019 р. у Свято-Володимирському кафедральному патріаршому соборі.

7. Архієрейський собор звертається до православних українців, до громадських православних організацій, до захисників нашої Української держави – славних воїнів, до української інтелігенції, до українського козацтва та до всіх громадян України з проханням не допустити незаконної, протиправної ліквідації Української Православної Церкви Київського Патріархату, яка дійсно є незалежною Помісною Українською Православною Церквою і не служить інтересам ні Московської, ні Константинопольської Церков, а своїй незалежній Церкві і українському народу.

8. На виконання обов’язків, передбачених пунктом 8 розділу ІІІ Статуту про управління Української Православної Церкви Київського Патріархату, керуючись пунктом 16 розділу ІІІ Статуту, Архієрейський Собор вирішив:

  1. Затвердити Положення про юридичний відділ релігійної організації «Київська Патріархія Української Православної Церкви Київського Патріархату» (Додаток №1).
  2. Рішення набирає сили з моменту його підписання Архієрейським Собором.
  3. Юридичний відділ діє під керівництвом і з благословення Патріарха Київського і всієї Руси-України.

9. Дякуємо Спасителю нашому Господу Ісусу Христу – Главі Церкви за всі Його благодіяння і за випробування, бо вони гартують дух. З нами правда, з нами Бог і Україна.

+ФІЛАРЕТ, ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ;

+ІОАСАФ, МИТРОПОЛИТ БІЛГОРОДСЬКИЙ І ОБОЯНСЬКИЙ;
+ІЛЛЯ, ЄПИСКОП ХАРКІВСЬКИЙ І БОГОДУХІВСЬКИЙ;
+ПЕТРО, ЄПИСКОП ВАЛУЙСЬКИЙ;
+АНДРІЙ, ЄПИСКОП ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ.