Єпископ Ришканський, вікарій Східно-Молдовської єпархії Авів

Єпископ Ришканський, вікарій Східно-Молдовської єпархії Авів

Єпископ Ришканський, вікарій Східно-Молдовської єпархії АВІВ (в миру – Аурел Панку) народився 17 жовтня 1974 року в с. Цигира Унгенського району Республіки Молдова у доброчесній християнській сім’ї Василя та Лідії Панку.

Після закінчення загальноосвітньої школи у рідному селі Аурел Панку 27 травня 1993 року став послушником у монастирі святителя Миколая в селі Кондриця.

26 червня 1993 року прийняв чернечий постриг з іменем Авів, на честь святого мученика Авіва. Чин постригу звершив намісник монастиря архімандрит Філарет (Панку).

30 січня 1994 року рукоположений в сан ієродиякона єпископом Петром (Падурару).

У день свята Благовіщення Пресвятої Богородиці, 7 квітня 1994 року, тим же ієрархом був рукоположений в сан ієромонаха та продовжив своє чернече служіння у Кондрицькій обителі святителя Миколая.

30 серпня 1998 року митрополитом Кишинівським і всієї Молдови Володимиром (Кантаряном) возведений в сан ігумена з правом носіння наперсного (золотого) хреста у кафедральному соборі святого великомученика Феодора Тирона м. Кишинів.

6 червня 2001 року ігумен Авів призначений настоятелем новоствореної обителі на честь святого рівноапостольного великого князя Володимира в селі Редью де Жос Фалештського району, де його стараннями був збудований храм та келійні приміщення.

16 квітня 2006 року, за Божественною літургією у храмі Успіння Божої Матері у м. Страшени, возведений в сан архімандрита єпископом Фалештським і Східно-Молдовським Філаретом.

У 2012 році зарахований студентом Волинської духовної семінарії, яку закінчив у 2016 році.

16 червня 2016 року успішно захистив магістерську дисертацію і отримав звання магістра теології.

З благословення єпископа Фалештського і Східно-Молдовського Філарета архімандрит Авів призначений настоятелем монастиря Благовіщення Пресвятої Богородиці в селі Нігорень (Нагоряни) Ришканського району, де звершує своє служіння й понині. Стараннями настоятеля і братії монастиря був збудований храм і келійні приміщення.

13 грудня 2021 року рішенням Архієрейського Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату архімандрита Авіва (Панку) було обрано єпископом Ришканським, вікарієм Східно-Молдовської єпархії.

23 січня 2022 року у Свято-Володимирському кафедральному патріаршому соборі м. Києва відбулася архієрейська хіротонія архімандрита Авіва (Панку) на єпископа Ришканського, вікарія Східно-Молдовського єпархії.

Чин хіротонії звершили Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет (Денисенко), митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, архієпископ Фалештський і Східно-Молдовський Філарет, єпископ Сумський і Охтирський Никодим, єпископ Дніпровський і Криворізький Даниїл, єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Варсонофій, єпископ Одеський і Балтський Никон, єпископ Чернівецький і Буковинський Никон, єпископ Херсонський і Таврійський Михаїл, єпископ Маріупольський і Феодосіївський Хризостом, єпископ Філадельфійський, вікарій Київської єпархії Лука.