Архієрейський Собор УПЦ Київського Патрiархату 18 липня 2008 року

Для повноцінного обговорення і прийняття рішень щодо визначення шляху канонічного визнання автокефалії Православної Української Церкви скликати сесійне засідання Помісного Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату 28 липня 2008 р. в м. Києві.

П О С Т А Н О В И
АРХІЄРЕЙСЬКОГО СОБОРУ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ
ЦЕРКВИ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ
ВІД 18 ЛИПНЯ 2008 РОКУ

 

СЛУХАЛИ:

Доповідь Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про можливі шляхи канонічного визнання автокефалії Української Православної Церкви.


ДОВІДКА: Хрещення давньої Київської держави сталося від Константинопольської Матері-Церкви – Вселенського Патріархату. Від 988 р. до 1686 р. Українська Церква в статусі Київської Митрополії з правами широкої автономії перебувала у складі Константинопольського Патріархату. У 1685 р. Московський Патріарх незаконно висвятив на Київську митрополичу кафедру єпископа Гедеона (Святополк-Четвертинського), чим грубо порушив канони Православної Церкви. У 1686 р. з порушенням канонів, застосуванням інтриг, підкупу та тиску мирської влади посольство Московського царського уряду отримало грамоту Патріарха Константинопольського про нібито визнання факту переходу Київської Митрополії під юрисдикцію Московського Патріархату. Але невдовзі Собор Константинопольського Патріархату видалив Патріарха Діонісія з престолу, в тому числі і за підписання неканонічної грамоти. Вселенський Патріархат ніколи офіційно не визнавав правомочності того факту, що Московський Патріархат захопив владу над Київською Митрополією. Ця позиція Вселенського Патріархату була підтверджена у Томосі Патріарха Григорія VII Православній Церкві в Польщі (1924 р.) і в листі Патріарха Димитрія до Московського Патріарха Алексія (1991 p.). Хоча умовами входження Київської Митрополії під владу Московського Патріархату було збереження всіх прав широкої автономії, які були закріплені за нею в Константинопольському Патріархаті, Московський Патріархат не виконав жодної з них і у недовгому часі повністю скасував автономію Київської Митрополії. Таким чином, з точки зору канонів, межі Української Церкви залишаються канонічною територією Константинопольського, а не Московського Патріархату.

УХВАЛИЛИ:
1. Підтримати і схвалити дії Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета за міжсоборний період, спрямовані на досягнення церковної єдності і канонічного визнання Православної Української Церкви Матір'ю-Церквою – Вселенським Патріархатом та іншими Помісними Церквами. У цих своїх діях, як і у подальших кроках на шляху досягнення церковної єдності і канонічного визнання, які логічно випливають з них, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет користується повною підтримкою єпископату Української Православної Церкви Київського Патріархату та виступає від його імені.
2. Для повноцінного обговорення і прийняття рішень щодо визначення шляху канонічного визнання автокефалії Православної Української Церкви скликати сесійне засідання Помісного Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату 28 липня 2008 р. в м. Києві. Засідання провести після урочистої літургії з нагоди свята рівноапостольного великого князя Володимира.

ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ ФІЛАРЕТ
МИТРОПОЛИТ ЛЬВІВСЬКИЙ І СОКАЛЬСЬКИЙ АНДРІЙ
МИТРОПОЛИТ ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ І КРИВОРІЗЬКИЙ АДРІАН
МИТРОПОЛИТ РІВНЕНСЬКИЙ І ОСТРОЗЬКИЙ ЄВСЕВІЙ
АРХІЄПИСКОП МИКОЛАЇВСЬКИЙ І БОГОЯВЛЕНСЬКИЙ ВОЛОДИМИР
АРХІЄПИСКОП БІЛГОРОДСЬКИЙ І ОБОЯНСЬКИЙ ІОАСАФ
МИТРОПОЛИТ ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ І КІЦМАНСЬКИЙ ДАНИЛО
АРХІЄПИСКОП КІРОВОГРАДСЬКІЙ І ГОЛОВАНІВСЬКИЙ СЕРАФИМ
АРХІЄПИСКОП БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ОЛЕКСАНДР
АРХІЄПИСКОП ЖИТОМИРСЬКИЙ І ОВРУЦЬКИЙ ІЗЯСЛАВ
АРХІЄПИСКОП ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ І БУКОВИНСЬКИЙ ВАРЛААМ
АРХІЄПИСКОП ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ І КРЕМЕНЕЦЬКИЙ ІОВ
АРХІЄПИСКОП ЗАПОРІЗЬКИЙ І МЕЛІТОПОЛЬСЬКИЙ ГРИГОРІЙ
АРХІЄПИСКОП ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ І КАМ'ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ АНТОНІЙ
АРХІЄПИСКОП ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ І ГАЛИЦЬКИЙ ІОАСАФ
АРХІЄПИСКОП ХЕРСОНСЬКИЙ І ТАВРІЙСЬКИЙ ДАМІАН
АРХІЄПИСКОП ДОНЕЦЬКИЙ І МАРІУПОЛЬСКИЙ ЮРІЙ
АРХІЄПИСКОП ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ДИМИТРІЙ
ЄПИСКОП КОЛОМИЙСЬКИЙ І КОСІВСЬКИЙ ІОАН
ЄПИСКОП ОДЕСЬКИЙ І БАЛТСЬКИЙ ЯКОВ
ЄПИСКОП СІМФЕРОПОЛЬСЬКИЙ І КРИМСЬКИЙ КЛИМЕНТ
ЄПИСКОП ЛУЦЬКИЙ І ВОЛИНСЬКИЙ МИХАЇЛ
ЄПИСКОП СЛОВ'ЯНСЬКИЙ СЕРГІЙ
ЄПИСКОП ЧЕРКАСЬКИЙ І ЧИГИРИНСЬКИЙ ІОАН
ЄПИСКОП ЛУГАНСЬКИЙ І СТАРОБІЛЬСЬКИЙ ВСЕВОЛОД
ЄПИСКОП УЖГОРОДСЬКИЙ І ЗАКАРПАТСЬКИЙ КИРИЛ
ЄПИСКОП СУМСЬКИЙ І ОХТИРСЬКИЙ МЕФОДІЙ
ЄПИСКОП ХАРКІВСЬКИЙ І БОГОДУХІВСЬКИЙ ЛАВРЕНТІЙ
ЄПИСКОП ФАЛЕШТСЬКИЙ І СХІДНО-МОЛДОВСЬКИЙ ФІЛАРЕТ
ЄПИСКОП ВІННИЦЬКИЙ І БРАЦЛАВСЬКИЙ ОНУФРІЙ
ЄПИСКОП ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ І БУЧАЦЬКИЙ НЕСТОР
ЄПИСКОП ПОЛТАВСЬКИЙ І КРЕМЕНЧУЦЬКИЙ ФЕДІР
ЄПИСКОП ДРОГОБИЦЬКИЙ І САМБІРСЬКИЙ МАТФЕЙ
ЄПИСКОП ЧЕРНІГІВСЬКИЙ І НІЖИНСЬКИЙ ІЛАРІОН
ЄПИСКОП ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ ЄВСТРАТІЙ

B1 2ea431fc043b86080bdadb15edec723d4942013b7cf40c2dd0574cd45f0dc001
B2 788316bf3690e18b26de7499a256808036321480d764decee21355b38eed5f8d
B3 aca999ee49f750f3b9bf83748547d1da859a37d673b52fe27f80beddaef9ee78

Дякуємо! Тепер ви підписані на наші новини