Журнал засідання Священного Синоду №5 від 23 березня 2016 р.
01

23 березня 2016 року під головуванням Святійшого Патріарха Філарета Священний Синод Української Православної Церкви Київського Патріархату прийняв рішення про ліквідацію «Патріаршої благодійної місії».

ЖУРНАЛ № 5

ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ
УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ
КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ

від 23 березня 2016 року під головуванням
Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА

СЛУХАЛИ:

Повідомлення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про істотні порушення в діяльності благодійної організації «Патріарша благодійна місія /Місійне товариство/ Української Православної Церкви Київського Патріархату».

ДОВІДКА:

Група осіб звернулася до Київської Патріархії з пропозиціями та планами отримання закордоном гуманітарної допомоги і направлення її потребуючим. З метою ведення благодійної діяльності на прохання ініціаторів було надане благословення на створення благодійної організації «Патріарша благодійна місія /Місійне товариство/ Української Православної Церкви Київського Патріархату» у формі релігійної організації, заснованої Київською Патріархією.

Вказана місія була зареєстрована як окрема юридична особа зі своєю власною відповідальністю. Жодних надходжень у будь-якій формі (матеріальній чи грошовій) безпосередньо Київська Патріархія від місії не отримувала.

Особи, відповідальні за діяльність вказаної місії, повідомляли про ведення ними благодійної діяльності. Однак, як було встановлено під час слідства компетентними державними органами, насправді під видом ввезення гуманітарної допомоги було організоване ввезення в Україну товарів народного споживання комерційного призначення з метою подальшої реалізації за готівкові кошти з уникненням від сплати податків та обов’язкових платежів до бюджету.

Як встановлено слідством, вантажні засоби, якими переміщувалися вантажі, що мали спрямовуватися до набувачів допомоги на сході України, після проведення митного оформлення прямували до м. Одеси, де розвантажувалися на складських приміщеннях ринку з метою подальшої реалізації імпортованого товару.

На підставі даних слідства рішенням Солом’янського районного суду м. Києва від 12 березня 2016 р. на майно місії накладено арешт.

З благословення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета 17 березня 2016 р. Прес-центр Київської Патріархії зробив заяву про виявлені махінації. У заяві було зазначено, що керівництво «Патріаршої благодійної місії» свідомо вводило в оману Патріарха і Церкву, зловживало іменем благодійної організації та довірою з метою отримання комерційної вигоди, що є гріхом, а також порушенням державних законів.

УХВАЛИЛИ:

1. У зв’язку з виявленням істотних порушень у діяльності заснованої Київською Патріархією релігійної організації «Патріарша благодійна місія /Місійне товариство/ Української Православної Церкви Київського Патріархату» – припинити діяльність «Патріаршої благодійної місії /Місійного товариства/ Української Православної Церкви Київського Патріархату» та провести її ліквідацію як юридичної особи у встановленому законодавством порядку.

2. Схвалити і підтримати зміст Заяви Прес-центру Київської Патріархії від 17 березня 2016 р., в якому викладено точку зору Київської Патріархії на обставини справи.

3. Просити Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета після розслідування обставин справи накласти відповідні канонічні покарання на винних у зловживанні довірою Церкви та порушенні державного законодавства.

4. Звернути увагу всіх церковних інституцій, архієреїв, духовенства і парафіян Київського Патріархату, які причетні до збирання, отримання, переміщення та розподілу гуманітарної допомоги, на їхню особливу персональну відповідальність, в першу чергу перед Богом, а також і перед Українською державою, за чесність і порядність у веденні благодійної діяльності.

ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ ФІЛАРЕТ

МИТРОПОЛИТ ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ І БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ЕПІФАНІЙ

МИТРОПОЛИТ ЛЬВІВСЬКИЙ І СОКАЛЬСЬКИЙ ДИМИТРІЙ

МИТРОПОЛИТ БІЛГОРОДСЬКИЙ І ОБОЯНСЬКИЙ ІОАСАФ

МИТРОПОЛИТ ЧЕРКАСЬКИЙ І ЧИГИРИНСЬКИЙ ІОАН

АРХІЄПИСКОП ДОНЕЦЬКИЙ І МАРІУПОЛЬСЬКИЙ СЕРГІЙ

АРХІЄПИСКОП РІВНЕНСЬКИЙ І ОСТРОЗЬКИЙ ІЛАРІОН

АРХІЄПИСКОП ЧЕРНІГІВСЬКИЙ І НІЖИНСЬКИЙ ЄВСТРАТІЙ

МИТРОПОЛИТ ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ І КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ АНТОНІЙ

МИТРОПОЛИТ ЛУЦЬКИЙ І ВОЛИНСЬКИЙ МИХАЇЛ

ЄПИСКОП ЛУГАНСЬКИЙ І СТАРОБІЛЬСЬКИЙ АФАНАСІЙ

B1 2ea431fc043b86080bdadb15edec723d4942013b7cf40c2dd0574cd45f0dc001
B2 788316bf3690e18b26de7499a256808036321480d764decee21355b38eed5f8d
B3 aca999ee49f750f3b9bf83748547d1da859a37d673b52fe27f80beddaef9ee78

Дякуємо! Тепер ви підписані на наші новини