Журнали засідань Священного Синоду за 2007 рік

Ж У Р Н А Л № 1
ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ УКРАЇНСЬКОЇ
ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ
від 28 лютого 2007 року під головуванням Святійшого Патріарха
Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА

СЛУХАЛИ:

Інформацію Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про лист від Президента України Віктора Андрійовича Ющенка щодо проведення зустрічей та консультацій із представниками Української Православної Церкви (Московського Патріархату) для вирішення проблемних питань розвитку православ'я в Україні.

ДОВІДКА:
12 січня 2007 р. у резиденції Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета відбулася зустріч єпископату УПЦ Київського Патріархату з Президентом України Віктором Андрійовичем Ющенком. Під час зустрічі Президент України В. Ющенко висловив пропозицію щодо необхідності налагодження діалогу між представниками єпископату і духовенства УПЦ Київського Патріархату та УПЦ (Московського Патріархату) для вирішення проблемних питань розвитку православ'я в Україні та утворення єдиної Помісної Православної Церкви. Під час обговорення ця пропозиція була повністю підтримана єпископатом УПЦ Київського Патріархату.
24 січня 2007 р. відбулося зібрання архиєреїв Московського Патріархату в Україні, за наслідками якого було оприлюднене повідомлення про створення «комісії УПЦ (МП) з відновлення єдності українського православ'я», склад та повноваження якої невідомі. До її компетенції було віднесено «пошук шляхів і методів, а також розробка механізмів відновлення єдності українського православ'я шляхом церковно-дисциплінарних норм, передбачених канонічним правом Вселенського Православ'я». Архиєреї Московського Патріархату в Україні відмовилися від створення спільної з Київським Патріархатом комісії для ведення діалогу, хоча подібна комісія для діалогу між УПЦ (МП) та УАПЦ існує. Зазначені архиєреї підтвердили раніше заявлену позицію, що для відновлення єдності Православної Церкви в Україні представники Київського Патріархату мають «покаятися» та приєднатися до Московського Патріархату.
12 лютого 2007 р. на ім'я Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета і Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату надійшов наступний лист Президента України:

«Ваша Святосте, шановні владики!
З огляду на необхідність дотримання в Україні свободи віросповідання та забезпечення поважного ставлення до об'єднавчих прагнень віруючих усіх православних церков, що закріплено в Універсалі національної єдності, а також, ураховуючи наші попередні домовленості, прошу Вас розглянути можливість проведення представниками єпископату й священства Української православної церкви Київський патріархат зустрічей та консультацій із представниками Української православної церкви для вирішення проблемних питань розвитку православ'я в Україні.
Переконаний, що такі зустрічі стануть важливим позитивним чинником у пошуку взаємоприйнятних шляхів налагодження міжцерковного замирення, а також у справі об'єднання православних України в єдину Помісну православну церкву.

З повагою, В. Ющенко».

УХВАЛИЛИ:

1. Висловити Президенту України Віктору Андрійовичу Ющенку глибоку подяку за його турботу про єдність та помісний статус Православної Церкви в Україні, за бажання не на словах, а ділом сприяти припиненню релігійної ворожнечі та налагодженню міжцерковного діалогу, реалізації закріпленого Конституцією та законами рівного ставлення до різних Церков.
2. Підтвердити незмінність позиції Української Православної Церкви Київського Патріархату, яка готова делегувати представників єпископату й духовенства для проведення зустрічей та консультацій із представниками Української Православної Церкви (Московського Патріархату) для вирішення проблемних питань розвитку православ'я в Україні, для пошуку взаємоприйнятних шляхів налагодження міжцерковного замирення, а також у справі об'єднання православних України в єдину Помісну Православну Церкву. Доручити Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету визначати склад учасників таких зустрічей та консультацій від Київського Патріархату в разі їхнього проведення.
2. Підтвердити позицію Київського Патріархату в питанні діалогу з УПЦ (Московського Патріархату), викладену в «Заяві прес-центру Київської Патріархії з приводу ініціатив щодо відновлення єдності українського православ'я» від 29 січня 2007 р.
3. Закликати архиєреїв, духовенство та всіх вірних УПЦ Київського Патріархату возносити молитви про єдність і мир Православної Церкви в Україні, в дусі християнської любові та взаємної поваги сприяти налагодженню діалогу з православними братами і сестрами з метою утвердження в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.
4. Схвалити текст відповіді Президенту України В.А. Ющенку на його лист до Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета і Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату.

Ж У Р Н А Л № 2
ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ УКРАЇНСЬКОЇ
ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ
від 28 лютого 2007 року під головуванням Святійшого Патріарха
Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА

СЛУХАЛИ:

Інформацію Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про прийняті 1-3 лютого 2007 р. Радою Митрополії Української Православної Церкви в США (у складі Константинопольського Патріархату) резолюції, зміст яких торкається Київського Патріархату.
ДОВІДКА:
1-3 лютого 2007 року відбулося засідання Ради Митрополії УПЦ в США (у складі Константинопольського Патріархату), яка прийняла резолюції, окремі з яких торкаються Київського Патріархату:
«2. Висловлює щиросердечну відданість Його Всесвятості Патріархові Варфоломею І-му та вдячність за його батьківську опіку над нашою Церквою. Рада якнайчіткіше просить Його Святість зробити ясні і рішальні кроки для встановлення Помісної Церкви в незалежній державі - Україні, надаючи їй належне правне місце у рамках світового Православ'я. Ми переконані, що світ сприймає як слабість рішучості у виясненні, спрямованому на розв'язання неморальної проблеми церковного розподілу в Україні і як брак турбування за добробут більше, як 35 мільйонів українських православних душ.
4. Осуджує постійне втручання в життя Української Православної Церкви в США Української Православної Церкви Київського Патріархату, чого найновішим доказом є призначення свого єпископа на Сполучені Штати Америки. Хоч ми, члени Ради Митрополії УПЦеркви в США, непохитні у нашому бажанні і наших стараннях закінчити розкол, що дошкуляє православним українцям в Україні, засуджуємо всякі махинації, що мають за ціль розбити віру і порядок УПЦеркви в США і діаспорі».

УХВАЛИЛИ:

1. Подякувати Раді Митрополії та ієрархам УПЦ в США (у складі Константинопольського Патріархату) за турботу про визнання Святішим Вселенським Патріархом Варфоломієм І Помісної Православної Української Церкви. Священний Синод цінує заклик УПЦ в США до Його Всесвятості Патріарха Варфоломія зробити ясні й рішучі кроки для становлення Помісної Церкви в Україні, як однієї з Церков-Сестер Вселенського Православ'я, та сподівається, що поряд з численними зверненнями до Константинопольського Патріархату аналогічного змісту, які невпинно надходять з України, звернення Ради Митрополії УПЦ в США сприятиме швидшому визнанню Константинопольською Матір'ю-Церквою Київського Патріархату, як Помісної Православної Української Церкви.

2. Висловити жаль з приводу невірного витлумачення Радою Митрополії УПЦ в США призначення Священним Синодом Київського Патріархату вікарного єпископа для опіки парафіями нашої Церкви у Сполучених Штатах Америки, як «втручання у справи УПЦ в США».
З 1990 р. УПЦ в США і Діаспорі перебувала в єдності з помісною Церквою на Батьківщині під омофором блаженної пам'яті Патріарха Київського і всієї України Мстислава. Коли у 1995 р. УПЦ в США і Діаспорі прийняла рішення увійти до складу Константинопольського Патріархату, частина православних українських парафій категорично відмовилася розривати свій канонічний зв'язок із Київським Патріаршим Престолом, до якого вони належали. У разі, якби Патріарх Київський і всієї Руси-України не прийняв би їх під свою безпосередню юрисдикцію, ці парафії були готові залишатися незалежними громадами і заявляли про своє категоричне небажання підпорядковуватися будь-якому іншому релігійному центру, окрім Київського Патріаршого Престолу. Тому, керуючись почуттями архипастирського обов'язку та братньої любові до вірних Київського Патріархату в США, Священний Синод підпорядкував парафії, які виявили бажання залишитися у складі Київського Патріархату, Патріарху Київському і всієї Руси-України. Пізніше, на прохання парафій Київського Патріархату в США, Священний Синод призначив вікарного єпископа Степана (Біляка), як помічника Святійшого Патріарха в опікуванні цими парафіями. Після упокоєння владики Степана Священний Синод з тією ж метою призначив вікарним єпископом владику Паїсія (Дмоховського).
Цим призначенням Священний Синод не втрутився у справи УПЦ в США, а лише впорядкував справи Київського Патріархату в Сполучених Штатах Америки. Синод констатує, що першоджерелом «розбиття віри і порядку УПЦеркви в США і діаспорі» є не дії Київського Патріархату, а внутрішні непорозуміння в самій УПЦ в США і Діаспорі, до яких Київський Патріархат не причетний. Тому спроби пояснити діями Київського Патріархату існуючі в українській православній громаді США протиріччя є намаганням викривити істинні причини конфлікту, а відтак – відсунути його розв'язання на невизначений термін.
Священний Синод заявляє про незмінну готовність Київського Патріархату до конструктивної співпраці з УПЦ в США (у складі Константинопольського Патріархату) на основі братньої у Христі любові та взаємної поваги.

Ж У Р Н А Л № 3
ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ УКРАЇНСЬКОЇ
ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ
від 28 лютого 2007 року під головуванням Святійшого Патріарха
Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА

СЛУХАЛИ:

Рапорт преосвященного єпископа Дрогобицького і Самбірського Матфея про невизнання архиєпископом Феодосієм (Пециною) рішення Священного Синоду від 13.12.06 стосовно звільнення його від керування Дрогобицько-Самбірською єпархією, що виявилось у звершенні ним Богослужінь в містах Дрогобичі (настоятель протоієрей Михайло Бачинський), Самборі (настоятель протоієрей Олександр Швець), Стрий (настоятель протоієрей Іоан Улинець), і небажанні передати особові справи духовенства та всієї документації Дрогобицько-Самбірської єпархії.

УХВАЛИЛИ:

1. Заборонити у священнослужінні архиєпископа Феодосія (Пецину) за невиконання ним рішення Священного Синоду.
2. Попередити настоятелів вищезгаданих храмів: прот. Михайла Бачинського, прот. Олександра Швеця, прот. Івана Улинця, що в разі продовження невиконання ними рішення Священного Синоду, вони також будуть заборонені у священнослужінні.

Ж У Р Н А Л № 4
ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ УКРАЇНСЬКОЇ
ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ
від 28 лютого 2007 року під головуванням Святійшого Патріарха
Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА

СЛУХАЛИ:

Доповідь Святійшого Патріарха Філарета про недостойну поведінку Преосвященного Феодосія (Пайкуша), єпископа Васильківського, вікарія Київської єпархії.

УХВАЛИЛИ:

Звільнити Преосвященного Феодосія (Пайкуша), єпископа Васильківського, вікарія Київської єпархії з посади єпископа Васильківського, вікарія Київської єпархії і пичислити його поза штат.

Ж У Р Н А Л № 5
ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ УКРАЇНСЬКОЇ
ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ
від 28 лютого 2007 року під головуванням Святійшого Патріарха
Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА

СЛУХАЛИ:

Звіти єпархіальних архиєреїв про діяльність єпархій за 2006 рік: Київської, Львівської, Рівненської, Миколаївської, Дніпропетровської, Чернівецької, Вінницької, Сумської, Одеської, Херсонської, Коломийської, Запорізької.

УХВАЛИЛИ:

Прийняти до відома з зауваженнями звіти єпархій: Київської, Львівської, Рівненської, Миколаївської, Дніпро-петровської, Чернівецької, Вінницької, Сумської, Одеської, Херсонської, Коломийської, Запорізької.

Ж У Р Н А Л № 6
ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ УКРАЇНСЬКОЇ
ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ
від 28 лютого 2007 року під головуванням Святійшого Патріарха
Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА

СЛУХАЛИ:

Прохання керуючого Житомирською єпархією архиєпископа Житомирського і Овруцького Ізяслава про реєстрацію в новій редакції Статуту управління Житомирської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

УХВАЛИЛИ:

Зареєструвати в новій редакції Статут управління Житомирської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Ж У Р Н А Л № 7
ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ УКРАЇНСЬКОЇ
ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ
від 28 лютого 2007 року під головуванням Святійшого Патріарха
Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА

СЛУХАЛИ:

Пропозицію Святійшого Патріарха Філарета про реєстрацію в новій редакції Статуту Видубицького чоловічого монастиря м. Києва Української Православної Церкви Київського Патріархату.

УХВАЛИЛИ:

Зареєструвати в новій редакції Статут Видубицького чоловічого монастиря м. Києва Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Ж У Р Н А Л № 8
ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ УКРАЇНСЬКОЇ
ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ
від 28 лютого 2007 року під головуванням Святійшого Патріарха
Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА

СЛУХАЛИ:

Керуючого Київською єпархією Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про реєстрацію в новій редакції Статуту управління Київської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

УХВАЛИЛИ:

Зареєструвати в новій редакції Статут управління Київської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Ж У Р Н А Л № 9
ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ УКРАЇНСЬКОЇ
ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ
від 14 грудня 2007 року під головуванням Святійшого Патріарха
Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА

СЛУХАЛИ:

Повідомлення про скликання Собору Української Православної Церкви Московського Патріархату 22 грудня 2007 року.

УХВАЛИЛИ:

Українська Православна Церква Київського Патріархату є самодостатньою Православною Церквою. Вона може існувати в Україні і без визнання її Московським Патріархатом та іншими Помісними Православними Церквами, залишаючись правдивою Православною Церквою. Але керуючись інтересами всього православ'я в Україні, а також інтересами Вселенського Православ'я, ми намагаємось робити все можливе для утворення в Україні Єдиної Помісної Української Церкви в ім'я Господа нашого Ісуса Христа, Який молився Отцю Небесному, щоб усі Його послідовники (Його Церква) були Єдине (Ін. 17,21). Тому ми звертаємось з наступним Зверненням до Собору Української Православної Церкви Московського Патріархату про діалог для створення Єдиної Помісної Української Православної Церкви з подальшим визнанням її в такому статусі іншими Помісними Православним Церквами.

Ж У Р Н А Л № 10
ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ УКРАЇНСЬКОЇ
ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ
від 14 грудня 2007 року під головуванням Святійшого Патріарха
Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА

СЛУХАЛИ:

Доповідь Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про презентацію україномовного видання Екуменічної Хартії, прийнятої президентами Конференції Європейських Церков та Ради Європейських Єпископських Конференцій, яка відбулася 13 грудня 2007 року в Київській Православній Богословській Академії за участю представників: Всеукраїнської Ради Церков, Євангелістської Баптистської Церкви в Грузії – членів Конференції Європейських Церков, архієреїв УПЦ Киїського Патріархату, гостей.

УХВАЛИЛИ:

Приєднатися до Екуменічної Хартії Конференції Європейських Церков та Ради Європейських Єпископських Конференцій і звернутися до Керівництва Конференції Європейських Церков з проханням про прийняття Української Православної Церкви Київського Патріархату до складу Конференції Європейських Церков.

Ж У Р Н А Л № 11
ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ УКРАЇНСЬКОЇ
ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ
від 14 грудня 2007 року під головуванням Святійшого Патріарха
Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА

СЛУХАЛИ:

Прохання Преосвященного Данила, митрополита Чернівецького і Кіцманського про повернення його єпархії назви „Чернівецько-Буковинська" – в зв'язку з тим, що зміна назви його єпархії на „Чернівецько-Кіцманську" привела до необхідності перереєстрації всіх парафіяльних статутів двох єпархій, а це викликає великі труднощі.

УХВАЛИЛИ:

Повернути преосвященному Данилу (Ковальчуку) попередній титул „Митрополит Чернівецький і Буковинський", а преосвященному Варлааму (Пилипишину) титул „Архієпископ Чернівецький і Кіцманський".

Ж У Р Н А Л № 12
ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ УКРАЇНСЬКОЇ
ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ
від 14 грудня 2007 року під головуванням Святійшого Патріарха
Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА

СЛУХАЛИ:

Преосвященного Димитрія, архієпископа Переяслав-Хмельницького, голову Учбового комітету про взаємовідносини єпархіального архієрея – преосвященного Михаїла, єпископа Луцького і Волинського та ректора Волинської Духовної Семінарії протоієрея Іоанна Нідзельського.

УХВАЛИЛИ:

Для унормування положення про ректора Волинської Духовної Семінарії передати нижній храм Свято-Троїцього кафедрального собору м. Луцька в розпорядження Волинської Духовної Семінарії і призначити настоятелем цього храму протоієрея Іоанна Нідзельського – ректора Волинської Духовної Семінарії.

Ж У Р Н А Л № 13
ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ УКРАЇНСЬКОЇ
ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ
від 14 грудня 2007 року під головуванням Святійшого Патріарха
Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА

СЛУХАЛИ:
Прохання високопреосвященного Ізяслава, архієпископа Житомирського і Овруцького, про відкриття Свято-Покровського чоловічого монастиря в с.Білки Попільнянського району Житомирської єпархії.

УХВАЛИЛИ:

Благословити відкриття Свято-Покровського чоловічого монастиря в с. Білки Попільнянського району Житомирської єпархії.

Ж У Р Н А Л № 14
ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ УКРАЇНСЬКОЇ
ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ
від 14 грудня 2007 року під головуванням Святійшого Патріарха
Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА

СЛУХАЛИ:
Доповідь архієпископа Переяслав-Хмельницького Димитрія, намісника Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря про відзначення у 2008 році ювілею 900-ліття побудови Михайлівського Золотоверхого собору у м. Києві.

ДОВІДКА:
У середині ХІ століття великим київським князем Ізяславом Ярославовичем був заснований монастир на честь святого великомученика Димитрія Солунського, про який є згадки у літописах та Києво-Печерському патерику. У 1108 році сином великого князя Ізяслава Ярославовича Святополком-Михаїлом в цьому монастирі було закладено собор на честь архистратига Михаїла: «У рік 6616 (1108). Закладена була церква святого Михайла Золотоверха, Святополком-князем, місяця липня в одинадцятий (день)». Того ж року до цього собору дружиною великого князя Святополка-Михаїла грецькою царівною Варварою було принесено велику святиню – мощі святої вмч. Варвари, які зберігалися в ньому до часу його зруйнування. Михайлівський собор був прикрашений фресками та мозаїками, які визнані шедеврами світового сакрального мистецтва.
Після монголо-татарської навали монастир став носити назву Михайлівського, а також Золотоверхого на честь вперше у Київській Русі визолоченої бані собору. Протягом багатьох століть Михайлівський монастир відігравав значну роль у духовному, церковному та національному житті українського народу. Був осередком наукової та публіцистичної діяльності. В роки запровадження унії монастир залишався твердинею православ'я. Ігумен Михайлівського монастиря Іов Борецький у 1620 році був висвячений на митрополита Київського, Галицького і всієї Руси та очолив відроджену православну ієрархію Київської митрополії. Впродовж його митрополичого служіння Михайлівський монастир був резиденцією Київського митрополита, а у 1627 році тут відбувся обласний церковний собор...Протягом ХVIII – ХІХ століть Михайлівський монастир був центром загальноправославного паломництва та другою після Лаври святинею Києва. У 1908 році Свято-Михайлівський Золотоверхий монастир урочисто відзначив своє 800-ліття. У 1920 році монастир був розігнаний більшовицькою владою, а в 1929 році Михайлівський собор був закритий для богослужіння. В 1937 році собор було висаджено в повітря. Під час другої світової війни в монастирі відродилося чернече життя. Після війни тут знаходилася резиденція Екзарха України, митрополита Київського і Галицького, було відновлено діяльність Київської Духовної Семінарії. Монастир було повторно закрито в 1948 році. На початку 90-х років у монастирі відродилося богослужіння і чернече життя. Святійший Патріарх Київський і всієї України Мстислав у 1991 році освятив хрест, як ознаку відбудови зруйнованого Михайлівського собору. Згідно до указу Президента України Леоніда Кучми в 1997 році почалися роботи з відновлення комплексу Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря. За сприяння Київського міського голови Олександра Омельченка протягом 1997-2000 років було відновлено Михайлівський Золотоверхий собор, дзвіницю та огорожу монастиря, проведено реставрацію келійних корпусів. У 2000 році було урочисто відкрито і освячено Михайлівський Золотоверхий собор в якому з цього часу безперервно звершуються щоденні богослужіння. З 1992 року на території монастиря діє Київська Духовна Академія і Семінарія (з 2006 року Київська Православна Богословська Академія). Священним Синодом УПЦ Київського Патріархату в 2000 році було встановлене святкування відновлення Михайлівського Золотоверхого собору (остання неділя травня).

УХВАЛИЛИ:

1. Визнаючи, що Михайлівський Золотоверхий монастир є загальнонаціональною духовною святинею, визначною пам'яткою історії та культури українського народу загальнодержавного значення з нагоди 900-ліття побудови Михайлівського Золотоверхого собору у м. Києві провести протягом 2008 року загальноцерковні ювілейні заходи, присвяченні цій події.
2. З метою підготовки та проведення урочистих заходів утворити ювілейний церковний комітет на чолі з архієпископом Переяслав-Хмельницьким Димитрієм, намісником Свято-Михайлів-ського Золотоверхого монастиря
3. Головні урочистості ювілею провести 11-13 липня 2008 року в м. Києві.
4. Враховуючи загальнонаціональне значення Михайлів-ського Золотоверхого монастиря звернутися до Президента України Віктора Ющенка з проханням на державному рівні підтримати проведення урочистостей, присвячених 900-літтю Золотоверхого монастиря.

Ж У Р Н А Л № 15
ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ УКРАЇНСЬКОЇ
ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ
від 14 грудня 2007 року під головуванням Святійшого Патріарха
Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА

СЛУХАЛИ:

Прохання єпископа Луцького і Волинського Михаїла про реєстрацію змін і доповнень до Статуту чоловічого монастиря Різдва Христового Луцько-Волинської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату в новій редакції, змінивши назву монастиря на „Замковий Свято-Архангельський чоловічий монастир" Волинської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

УХВАЛИЛИ:

Зареєструвати зміни і доповнення до Статуту чоловічого монастиря Різдва Христового Луцько-Волинської єпархії Православної Церкви Київського Патріархату в новій редакції, змінивши назву монастиря на „Замковий Свято-Архангельський чоловічий монастир" Волинської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Ж У Р Н А Л № 16
ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ УКРАЇНСЬКОЇ
ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ
від 14 грудня 2007 року під головуванням Святійшого Патріарха
Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА

СЛУХАЛИ:

Пропозицію Святійшого Патріарха Філарета про визначення тимчасових членів Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату на наступну сесію.

УХВАЛИЛИ:

Викликати на наступну сесію Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату:
1. Архиєпископа Кіровоградського і Голованівського Серафима.
2. Єпископа Одеського і Балтського Якова.

B1 2ea431fc043b86080bdadb15edec723d4942013b7cf40c2dd0574cd45f0dc001
B2 788316bf3690e18b26de7499a256808036321480d764decee21355b38eed5f8d
B3 aca999ee49f750f3b9bf83748547d1da859a37d673b52fe27f80beddaef9ee78

Дякуємо! Тепер ви підписані на наші новини