Журнали засідання Священного Синоду 13 грудня 2013 р.
11 svyashenniy synod 13 12 2013

13 грудня 2013 року під головуванням Святійшого Патріарха Філарета відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату.


ЖУРНАЛ № 47

ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ
УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ
КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ

від 13 грудня 2013 року під головуванням
Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА

СЛУХАЛИ:

Доповідь Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про суспільну ситуацію в Україні.

ДОВІДКА:

З 21 листопада 2013 р. в Україні та діаспорі тривають громадські акції на підтримку підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. 25 листопада Патріарх Київський і всієї Руси-України оприлюднив заяву, в якій закликав віруючих до молитви, учасників громадських акцій - до збереження мирного, ненасильницького характеру дій, а представників влади - забезпечити конституційне право громадян на свободу зібрань і висловлення своєї думки.

30 листопада Предстоятель Київського Патріархату виступив з осудженням жорстокого застосування сили до мирних громадян, вчиненого вночі на Майдані Незалежності, та закликав не допускати подальшого примноження насильства.

11 грудня Предстоятель Київського Патріархату у спеціальній заяві визнав неприйнятним застосування міліцією вночі того дня сили для обмеження конституційних прав громадян на свободу зібрань і висловлення своєї думки, а також закликав представників влади, опозиції та громадянського суспільства до діалогу для подолання кризи.

Від імені Київського Патріархату Предстоятель також підтримав спільні заяви Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій із закликами до мирного розв’язання існуючих суспільних і політичних проблем.

На запрошення Президента України (у 1991-1993 рр.) Леоніда Кравчука 10, 11 і 13 грудня Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет взяв участь у Круглому столі, метою якого є налагодження діалогу між представниками влади, опозиції та громадянського суспільства.

УХВАЛИЛИ:

1. Схвалити і підтримати позицію Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета з приводу нинішньої суспільно-політичної ситуації в Україні, висловлену в заявах, зверненнях та публічних виступах на цю тему.

2. Прийняти Звернення Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату до українського народу та до Президента України Віктора Януковича із закликом до діалогу та мирного вирішення існуючих суспільних і політичних протиріч.

3. Ще раз закликати всю повноту Київського Патріархату та всіх віруючих до посиленої молитви за Україну і український народ, за мир і недопущення міжусобної ворожнечі.  

ЖУРНАЛ № 48

СЛУХАЛИ:

Повідомлення преосвященного Сергія, архієпископа Донецького і Маріупольського, про здійснення систематичного тиску з боку представників місцевої влади на громаду Нерукотворного Спаса УПЦ Київського Патріархату в м. Донецьку та клірика  цієї громади священика Андрія Чуя.

ДОВІДКА:

Протягом останнього часу в м. Донецьку під впливом кліриків Московського Патріархату і особисто керуючого єпархією УПЦ МП митрополита Іларіона (Шукала) представниками влади чиниться систематичний тиск на громаду Нерукотворного Спаса  УПЦ Київського Патріархату та її священика Андрія Чуя.

У зв’язку з тим, що місцева влада Донецька постійно відмовляє громадам УПЦ Київського Патріархату у виділенні землі для побудови храмів, священик Андрій Чуй проводить спілкування з віруючими та звершує богослужіння в своєму приватному будинку, розташованому по вул. Звєрькова, 17 у Пролетарському районі м. Донецька. На честь 1025-ліття Хрещення Київської Руси-України він встановив на будинку пам’ятний хрест.

29 жовтня 2013 р. священики Московського Патріархату вдерлися на територію вказаного приватного будинку, ображали почуття віруючих УПЦ КП, розпалювали ворожнечу, погрожували священику та парафіянам «проблемами з владою», вимагали негайно зняти хрест.

Того ж дня дільничний міліціонер та представник районної адміністрації чинили тиск на парафіянку вказаної громади з вимогою відмовитися від згоди на надання парафії Нерукотворного Спаса юридичної адреси.

Скарга до прокуратури на вказані дії була розглянута формально.

Наступного дня, 30 жовтня, представник районної влади Світлана Віріч здійснювала тиск на священика Андрія Чуя з вимогою зняти хрест з будинку та припини приймати віруючих і здійснювати релігійні обряди. Такий тиск є грубим порушенням Закону про свобод совісті та релігійні організації та неприпустимим втручанням влади у релігійне життя.

На початку грудня 2013 р. до священика Андрія Чуя надійшов припис від архітектурно-будівельного контролю м. Донецька з вимогою зняти хрест з будинку та погрозами застосування штрафних санкцій.    

УХВАЛИЛИ:

1. Визнати, що незважаючи на неодноразові заяви та звернення від УПЦ Київського Патріархату щодо нормалізації державно-церковних стосунків у Донецькій області, на Донецьку єпархію УПЦ Київського Патріархату, її громади, духовенство та віруючих продовжується тиск із залученням представників державної та місцевої влади. Цей тиск здійснюється за наполяганням митрополита Московського Патріархату Іларіона (Шукала) та духовенства Московського Патріархату, що є явним порушенням Закону про свободу совісті та релігійні організації.

2. Звернутися до Президента України Віктора Януковича з проханням вжити заходів щодо приведення ставлення державної та місцевої влади в Донецькій області до УПЦ Київського Патріарху у відповідність до конституційного принципу рівності конфесій перед державою і норм Закону про свободу совісті та релігійні організації.

Зокрема просити Президента України вжити заходів щодо припинення тиску з боку представників Московського Патріархату та органів влади на парафію Нерукотворного Спаса в Пролетарському районі м. Донецька і священика цієї парафії Андрія Чуя.

3. Звернутися до міжнародних правозахисних організацій з проханням допомогти віруючим УПЦ Київського Патріархату в Донецькій області захистити їхні права на свободу совісті та віросповідання.

ЖУРНАЛ № 49

СЛУХАЛИ:

Прохання преосвященного Симеона, єпископа Дніпропетровського і Криворізького, про призначення монахині Наталії (Кудрянської) настоятельницею Свято-Благовіщенського жіночого монастиря у с. Прядівка  Царичанського району Дніпропетровської області.

УХВАЛИЛИ:

Призначити монахиню Наталію (Кудрянську) настоятельницею Свято-Благовіщенського жіночого монастиря у с. Прядівка  Царичанського району Дніпропетровської області.    

ЖУРНАЛ № 50

СЛУХАЛИ:

Пропозицію Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про призначення тимчасових членів Священного Синоду на 2014 рік.

УХВАЛИЛИ:

Призначити тимчасовими членами Священного Синоду на 2014 рік преосвященних:

1. Данила, митрополита Чернівецького і Буковинського;
2. Михаїла, єпископа Вінницького і Брацлавського;
3. Симеона, єпископа Дніпропетровського і Криворізького.     

ЖУРНАЛ № 51

СЛУХАЛИ:

Звіт преосвященного Епіфанія, митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського, голови синодального Управління у справах духовної освіти, про перевірку в 2013 р. діяльності духовних навчальних закладів УПЦ Київського Патріархату.

ДОВІДКА:

Відповідно до рішень синодального Управління у справах духовної освіти протягом 2013 р. комісія Управління перевірила діяльність Волинської православної богословської академії (22 квітня 2013 р.), Львівської православної богословської академії (23 квітня 2013 р.), Київської православної богословської академії (30 квітня 2013 р.), Богословського відділення КПБА при філософсько-теологічному факультеті Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича (19 червня 2013 р.), Дніпропетровської духовної семінарії (16 жовтня 2013 р.), Івано-Франківського  богословського інституту (9 грудня 2013 р.), Рівненської духовної семінарії (11 грудня 2013 р.).

За підсумками перевірки преосвященним Епіфанієм, митрополитом Переяслав-Хмельницьким і Білоцерківським, головою синодального Управління у справах духовної освіти, на розгляд Священного Синоду внесений ряд пропозицій щодо поліпшення навчально-виховного процесу в духовних навчальних закладах УПЦ Київського Патріархату.

УХВАЛИЛИ:

1. Взяти до відома звіт преосвященного Епіфанія, митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського, голови синодального Управління у справах духовної освіти, про перевірку в 2013 р. діяльності духовних навчальних закладів УПЦ Київського Патріархату.

2. Затвердити запропоновані у звіті (пункти 1-4) рекомендації щодо підвищення наукового рівня викладачів духовних навчальних закладів та доручити синодальному Управлінню у справах духовної освіти видати відповідне розпорядження.

3. З метою всебічного вивчення питання щодо поліпшення магістерського рівня освіти в УПЦ Київського Патріархату  доручити синодальному Управлінню у справах духовної освіти провести розширену нараду, виробити відповідні рекомендації та подати їх на затвердження Священному Синоду.

ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ ФІЛАРЕТ

МИТРОПОЛИТ ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ І БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ЕПІФАНІЙ

МИТРОПОЛИТ ЛЬВІВСЬКИЙ І СОКАЛЬСЬКИЙ ДИМИТРІЙ

МИТРОПОЛИТ БІЛГОРОДСЬКИЙ І ОБОЯНСЬКИЙ ІОАСАФ

МИТРОПОЛИТ ЧЕРКАСЬКИЙ І ЧИГИРИНСЬКИЙ ІОАН

АРХІЄПИСКОП ДОНЕЦЬКИЙ І МАРІУПОЛЬСЬКИЙ СЕРГІЙ

АРХІЄПИСКОП РІВНЕНСЬКИЙ І ОСТРОЗЬКИЙ ІЛАРІОН

АРХІЄПИСКОП ЧЕРНІГІВСЬКИЙ І НІЖИНСЬКИЙ ЄВСТРАТІЙ

АРХІЄПИСКОП ХЕРСОНСЬКИЙ І ТАВРІЙСЬКИЙ ДАМІАН

ЄПИСКОП УЖГОРОДСЬКИЙ І ЗАКАРПАТСЬКИЙ КИРИЛ

ЄПИСКОП КІРОВОГРАДСЬКИЙ І ГОЛОВАНІВСЬКИЙ МАРК

{gallery}2013/12/synod{/gallery}

Прес-центр Київської Патріархії

B1 2ea431fc043b86080bdadb15edec723d4942013b7cf40c2dd0574cd45f0dc001
B2 788316bf3690e18b26de7499a256808036321480d764decee21355b38eed5f8d
B3 aca999ee49f750f3b9bf83748547d1da859a37d673b52fe27f80beddaef9ee78

Дякуємо! Тепер ви підписані на наші новини