Журнали засідання Священного Синоду 22 січня 2013 р.

22 січня 2013 р. під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета відбулося засідання Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату.

ЖУРНАЛ № 1

ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ
УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ
КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ

від  22 січня 2013 року під головуванням Святійшого Патріарха
Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА

СЛУХАЛИ:

Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про заходи на відзначення у 2013 році 1025-ліття Хрещення Київської Руси-України.

ДОВІДКА:

Починаючи з 2008 р., коли відзначалося 1020-ліття Хрещення Київської Руси-України, урочистості, присвячені Хрещенню нашого народу святим рівноапостольним князем Володимиром у 988 р., набули загальноукраїнського характеру. Указом Президента України День Хрещення Київської Руси внесений до переліку святкових днів і відзначається 28 липня – в день церковної пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира.

УХВАЛИЛИ:

1. Утворити Комісію з підготовки заходів з нагоди 1025-ліття Хрещення Київської Руси-України у складі:

- преосвященний Епіфаній, архієпископ Переяслав-Хмельницький і Бориспільський, ректор КПБА – голова Комісії;
- преосвященний Димитрій, митрополит Львівський і Сокальський, голова Інституту церковної історії;
- преосвященний Іларіон, архієпископ Рівненський і Острозький, голова ВЗЦЗ;
- преосвященний Євстратій, архієпископ Чернігівський і Ніжинський, голова Інформаційного управління;
- преосвященний Агапіт, єпископ Вишгородський, керуючий справами Київської Патріархії;
- протоієрей Олександр Трофимлюк, перший проректор КПБА з навчально-виховної роботи;
- протоієрей Микола Салабай, заступник голови ВЗЦЗ;
- протоієрей Віталій Клос, проректор КПБА з наукової роботи;
- Преловська Ірина Миколаївна, доцент КПБА.

2. На базі Київської православної богословської академії спільно з Інститутом церковної історії провести 15 травня 2013 року в м. Києві наукову богословсько-історичну конференцію, присвячену 1025-літтю Хрещення Київської Руси-України.

3. Відповідно до визначеного Статутом про управління Української Православної Церкви Київського Патріархату п’ятирічного терміну (розділ ІІ, п.2) скликати у м. Києві 27 липня 2013 р. Помісний Собор Української Православної Церкви Київського Патріархату.
Детальне судження про підготовку до проведення Помісного Собору мати на наступному засіданні Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату.

4. З нагоди відзначення Дня Хрещення Київської Руси провести у м. Києві 27 і 28 липня 2013 р. загальноцерковні богослужіння, присвячені цьому святу, а саме – богослужіння 27 та 28 липня 2013 р. у Володимирському кафедральному соборі м. Києва та традиційний Хресний хід від Володимирського кафедрального собору до пам’ятника св. рівноап. великому князю Київському Володимиру, де завершити святкування молебнем.

5. Доручити єпархіальним архієреям забезпечити участь у цих святкових заходах представників духовенства та мирян ввірених їм єпархій.

6. З метою уникнення непорозумінь під час прибуття до столиці на свято паломників з інших областей України, повідомити про час і місце проведення святкових заходів органи влади м. Києва та правоохоронні органи. Звернутися до них з проханням про забезпечення, відповідно до законодавства, громадського порядку під час проведення церковних святкових заходів 27 та 28 липня 2013 р. в м. Києві.

ЖУРНАЛ № 2

СЛУХАЛИ:

Рапорт Комісії для дослідження ситуації в ставропігійній парафії Успіння Пресвятої Богородиці м. Самбора, створеної розпорядженням Патріарха Київського і всієї Руси-України.  

ДОВІДКА:

Для дослідження ситуації в ставропігійній парафії Успіння Пресвятої Богородиці м. Самбора, яка склалася у зв’язку з намаганнями розповсюдити на цю парафію вплив і юрисдикцію УАПЦ, розпорядженням Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета була утворена комісія у складі:

- преосвященний Антоній, митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський;
- преосвященний Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький;
- протоієрей Василій Салабай, секретар Дрогобицько-Самбірської єпархії.

20 січня 2012 р. після служіння ранньої та пізньої Божественних літургій Комісія провела збори, в яких взяли участь настоятель і клірики парафії, члени громади у кількості близько 280 чол.

У підсумку засідання Комісії було встановлено, що громада парафії не має бажання чи наміру повністю або частково входити у підпорядкування УАПЦ. Також було встановлено, що під час опитування членів громади, яке відбулося 6 січня 2013 р. під наглядом представників міської влади, понад 600 парафіян висловилися за те, щоби парафія надалі перебувала у складі УПЦ Київського Патріархату і лише 2 – щоби громаду було розділено на дві.

Також з боку парафіян звучало бажання, щоби у парафії під час богослужіння поминався єпархіальний архієрей Дрогобицької єпархії і щоби він звершував у храмі служіння.

УХВАЛИЛИ:

1. З метою упорядкування церковного життя та подолання конфліктів скасувати статус ставропігії, який був наданий Патріархом Київським і всієї Руси-України Володимиром парафії Успіння Пресвятої Богородиці в м. Самборі та включити вказану парафію до складу Дрогобицької єпархії УПЦ Київського Патріархату.

Протоієрей Олександр Швець залишається настоятелем парафії Успіння Пресвятої Богородиці в м. Самборі у складі Дрогобицької єпархії УПЦ Київського Патріархату, про що преосвященний Михаїл, єпископ Дрогобицький і Самбірський, має видати указ.

2. Ліквідувати шляхом реорганізації «Ставропігійне місійне братство святителя Павла Конюшкевича» в м. Самборі, приєднавши його до парафії Успіння Пресвятої Богородиці.

3. Подякувати духовенству і парафіянам м. Самбора за твердість у відстоюванні своєї належності до УПЦ Київського Патріархату, а членам Комісії – за понесені труди.

ЖУРНАЛ № 3

СЛУХАЛИ:

Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про повторне внесення до Верховної Ради України законопроектів, якими надається можливість передачі у власність (приватизації) національних святинь українського народу, зокрема Свято-Успенської Почаївської лаври.

ДОВІДКА:

Священний Синод Української Православної Церкви Київського Патріархату на своєму засіданні 13 травня 2012 р. вже розглядав внесені на той час до Верховної Ради України законопроекти, якими пропонувалося надати можливість передачі у власність (приватизації) національних святинь українського народу, зокрема Свято-Успенської Почаївської лаври, і висловив своє негативне ставлення до цих законопроектів.
Верховна Рада України VI скликання не розглянула згадані законопроекти. Проте у Верховну Раду України VIІ скликання знову внесено законопроекти аналогічного змісту.

УХВАЛИЛИ:

1. Підтвердити негативне ставлення УПЦ Київського Патріархату та вважати неприйнятними будь-які законодавчі ініціативи, спрямовані на передачу у власність (приватизацію) національних святинь українського народу, зокрема Свято-Успенської Почаївської лаври.

2. Доручити Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету звернутися з відповідним листом до Верховної Ради України.

ЖУРНАЛ № 4

СЛУХАЛИ:

Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета стан справ у Вінницькій єпархії.

ДОВІДКА:

На адресу Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета надійшли скарги частини духовенства Вінницької єпархії на преосвященного Онуфрія, архієпископа Вінницького і Брацлавського. У скаргах висловлюється незгода з рішеннями преосвященного архієпископа Онуфрія щодо духовенства.

УХВАЛИЛИ:

1. Для з’ясування обставин справи створити Комісію у складі:

- преосвященний Антоній, митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський;
- преосвященний Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький;
- протоієрей Борис Табачек, настоятель Володимирського патріаршого кафедрального собору м. Києва.

Мати судження по справі на наступному засіданні Священного Синоду після доповіді Комісії.

2. Закликати преосвященного Онуфрія, архієпископа Вінницького і Брацлавського, та духовенство єпархії до взаємного порозуміння і примирення.

ЖУРНАЛ № 5

СЛУХАЛИ:

Прохання преосвященного Іоасафа, митрополита Івано-Франківського і Галицького, про відкриття і реєстрацію у складі Івано-Франківської єпархії «Івано-Франківського православного місіонерського товариства “Милосердя”».

УХВАЛИЛИ:

Благословити відкриття і зареєструвати у складі Івано-Франківської єпархії «Івано-Франківське православне місіонерське товариство “Милосердя”».

ЖУРНАЛ № 6

СЛУХАЛИ:

Річні звіти єпархій Київського Патріархату.

УХВАЛИЛИ:

1. Прийняти до відома із зауваженнями річні звіти єпархій Київського Патріархату - Білгородської, Вінницької, Донецької, Дрогобицької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіцманської, Київської, Коломийської, Львівсько-Сокальської, Миколаївської, Одеської, Переяслав-Хмельницької, Рівненської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської.

2. Звернути увагу преосвященних архієреїв на їхній обов’язок до 1 лютого подавати повний річний звіт про життя єпархії, діяльність правлячого архієрея, а також фінансовий звіт за визначеними формами.

{gallery}2013/01/synod{/gallery}

ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ ФІЛАРЕТ

МИТРОПОЛИТ ЛЬВІВСЬКИЙ І СОКАЛЬСЬКИЙ ДИМИТРІЙ

МИТРОПОЛИТ БІЛГОРОДСЬКИЙ І ОБОЯНСЬКИЙ ІОАСАФ

АРХІЄПИСКОП МИКОЛАЇВСЬКИЙ І БОГОЯВЛЕНСЬКИЙ ВОЛОДИМИР

АРХІЄПИСКОП ДОНЕЦЬКИЙ І МАРІУПОЛЬСЬКИЙ СЕРГІЙ

АРХІЄПИСКОП РІВНЕНСЬКИЙ І ОСТРОЗЬКИЙ ІЛАРІОН

АРХІЄПИСКОП ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ І БОРИСПІЛЬСЬКИЙ ЕПІФАНІЙ

АРХІЄПИСКОП ХЕРСОНСЬКИЙ І ТАВРІЙСЬКИЙ ДАМІАН

ЄПИСКОП УЖГОРОДСЬКИЙ І ЗАКАРПАТСЬКИЙ КИРИЛ

ЄПИСКОП КІРОВОГРАДСЬКИЙ І ГОЛОВАНІВСЬКИЙ МАРК

B1 2ea431fc043b86080bdadb15edec723d4942013b7cf40c2dd0574cd45f0dc001
B2 788316bf3690e18b26de7499a256808036321480d764decee21355b38eed5f8d
B3 aca999ee49f750f3b9bf83748547d1da859a37d673b52fe27f80beddaef9ee78

Дякуємо! Тепер ви підписані на наші новини