Журнали засідання Священного Синоду 24 січня 2015 р.
Dsc 0010

24 січня 2015 року під головуванням Святійшого Патріарха Філарета відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату.

ЖУРНАЛ № 1

ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ
УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ
КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ

від 24 січня 2015 року під головуванням
Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА

СЛУХАЛИ:

Повідомлення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про діяльність забороненого у служінні преосвященного Кирила, єпископа Ужгородського і Закарпатського.

ДОВІДКА:

Священний Синод Української Православної Церкви Київського Патріархату своїм рішенням від 26 грудня 2014 р. (Журнал засідання №40) за вчинення дій, несумісних з саном єпископа, які стали причиною спокуси та критики на адресу Церкви, порушення 83 Апостольського правила, яким єпископу забороняється займатися військовою справою, преосвященного Кирила, єпископа Ужгородського і Закарпатського, заборонив у священнослужінні до повного покаяння.

Преосвященний єпископ Кирил (Михайлюк) не підкорився рішенню Синоду і не виявив покаяння. На підставі достовірних свідчень відомо, що він, незважаючи на заборону, звершує богослужіння, оголосивши про свій вихід зі складу УПЦ Київського Патріархату.

УХВАЛИЛИ:

1. За ігнорування заборони у священнослужінні, відсутність покаяння у гріхах, за які він був підданий канонічному покаранню, – преосвященного Кирила, єпископа Ужгородського і Закарпатського, звільнити від управління Закарпатською єпархією та почислити за штат.

Заборона у священнослужінні з преосвященного єпископа Кирила (Михайлюка) не знімається.

2. За перехід в іншу церковну юрисдикцію та порушення архієрейської присяги преосвященного єпископа Кирила (Михайлюка) виключити зі складу Української Православної Церкви Київського Патріархату.

ЖУРНАЛ № 2

МАЛИ МІРКУВАННЯ:

Про заміщення вакантної Закарпатської єпархії.

УХВАЛИЛИ:

1. Призначити єпископом Ужгородським і Закарпатським, керуючим Закарпатською єпархією, ієромонаха Варсонофія (Рудніка), насельника Свято-Феодосіївського монастиря м. Києва, клірика Київської єпархії – після його архієрейської хіротонії.

Наречення і хіротонію ієромонаха Варсонофія (Рудніка) на єпископа Ужгородського і Закарпатського здійснити в м. Києві.

2. У зв’язку з цим преосвященного Іоасафа, митрополита Івано-Франківського і Галицького, звільнити від тимчасового керівництва Закарпатською єпархією, подякувавши за понесені труди.

ЖУРНАЛ № 3

МАЛИ МІРКУВАННЯ:

Про преосвященного архієпископа Іоана (Модзалевського).

ДОВІДКА:

Згідно поданого прохання преосвященний архієпископ Іоан (Модзалевський) був прийнятий до складу Української Православної Церкви Київського Патріархату та призначений настоятелем ставропігійної парафії у м. Москва, Російська Федерація (Журнал засідання Священного Синоду №29 від 28 червня 2013 р.)

Однак живого зв’язку з Київським Патріархатом преосвященний архієпископ Іоан (Модзалевський) не створив, не підтримуючи зв’язку і не взаємодіючи з Київським Патріархатом протягом тривалого часу. ?? 

УХВАЛИЛИ:

Констатувати, що преосвященний архієпископ Іоан (Модзалевський) втратив зв’язок з Українською Православною Церквою Київського Патріархату і фактично не належить до неї.

У зв’язку з цим виключити преосвященного архієпископа Іоана (Модзалевського) з числа єпископату Української Православної Церкви Київського Патріархату.

ЖУРНАЛ № 4

СЛУХАЛИ:

Річні звіти єпархій Київського Патріархату: Київської, Переяслав-Хмельницької, Львівської, Черкаської, Донецької, Рівненської, Дніпропетровської, Вінницької, Хмельницької, Одеської, Кримської, Волинської, Миколаївської, Івано-Франківської, Луганської, Дрогобицької, Коломийської, Житомирської, Сумської, Чернівецької, Східно-Молдовської.

УХВАЛИЛИ:

Взяти до відома із зауваженнями річні звіти Київської, Переяслав-Хмельницької, Львівської, Черкаської, Донецької, Рівненської, Дніпропетровської, Вінницької, Хмельницької, Одеської, Кримської, Волинської, Миколаївської, Івано-Франківської, Луганської, Дрогобицької, Коломийської, Житомирської, Сумської, Чернівецької, Східно-Молдовської єпархій Київського Патріархату.

ЖУРНАЛ № 5

СЛУХАЛИ:

Прохання преосвященного Фотія, єпископа Запорізького і Мелітопольського, про відкриття Свято-Миколаївського чоловічого монастиря у с. Виноградне Токмацького району Запорізької області.

УХВАЛИЛИ:

Благословити відкриття Свято-Миколаївського чоловічого монастиря у с. Виноградне Токмацького району Запорізької області, затвердити Статут монастиря та подати його на реєстрацію до відповідних органів влади.

ЖУРНАЛ № 6

СЛУХАЛИ:

Прохання преосвященного Михаїла, митрополита Луцького і Волинського, про внесення змін до статуту у новій редакції Волинського Крайового братства святого апостола Андрія Первозваного Волинської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату у зв’язку зі зміною назви.

УХВАЛИЛИ:

Затвердити зміни до статуту у новій редакції Волинського Крайового братства святого апостола Андрія Первозваного Волинської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату у зв’язку зі зміною назви.

Подати статут Волинського Крайового братства святого апостола Андрія Первозваного Волинської єпархії у новій редакції на реєстрацію у відповідних державних органах.

ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ ФІЛАРЕТ

МИТРОПОЛИТ ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ І БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ?? ЕПІФАНІЙ

МИТРОПОЛИТ ЛЬВІВСЬКИЙ І СОКАЛЬСЬКИЙ ДИМИТРІЙ

МИТРОПОЛИТ БІЛГОРОДСЬКИЙ І ОБОЯНСЬКИЙ ІОАСАФ

МИТРОПОЛИТ ЧЕРКАСЬКИЙ І ЧИГИРИНСЬКИЙ ІОАН

АРХІЄПИСКОП ДОНЕЦЬКИЙ І МАРІУПОЛЬСЬКИЙ СЕРГІЙ

АРХІЄПИСКОП РІВНЕНСЬКИЙ І ОСТРОЗЬКИЙ ІЛАРІОН

АРХІЄПИСКОП ЧЕРНІГІВСЬКИЙ І НІЖИНСЬКИЙ ЄВСТРАТІЙ

АРХІЄПИСКОП ДРОГОБИЦЬКИЙ І САМБІРСЬКИЙ ЯКІВ

АРХІЄПИСКОП СІМФЕРОПОЛЬСЬКИЙ І КРИМСЬКИЙ КЛІМЕНТ

ЄПИСКОП ОДЕСЬКИЙ І БАЛТСЬКИЙ МАРК

{gallery}2015/01/synod{/gallery}

B1 2ea431fc043b86080bdadb15edec723d4942013b7cf40c2dd0574cd45f0dc001
B2 788316bf3690e18b26de7499a256808036321480d764decee21355b38eed5f8d
B3 aca999ee49f750f3b9bf83748547d1da859a37d673b52fe27f80beddaef9ee78

Дякуємо! Тепер ви підписані на наші новини