Журнали засідання Священного Синоду 26 липня 2014 р.
Dsc 0015

26 липня 2014 року під головуванням Святійшого Патріарха Філарета відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату.

ЖУРНАЛ № 18

ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ
УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ
КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ

від 26 липня 2014 року під головуванням
Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА

СЛУХАЛИ:

Повідомлення преосвященного Епіфанія, митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського, ректора Київської православної богословської академії, про необхідність викладення у новій редакції Статуту Київської православної богословської академії.

ДОВІДКА:

У зв’язку зі змінами, внесеними у законодавство України, виникає необхідність привести Статут Київської православної богословської академії у відповідність до сучасних потреб та вимог.

УХВАЛИЛИ:

1. Затвердити зміни та доповнення до Статуту Київської православної богословської академії, виклавши його у новій редакції.

2. Подати Статут Київської православної богословської академії у новій редакції на реєстрацію до відповідних органів влади.


ЖУРНАЛ № 19

МАЛИ МІРКУВАННЯ:

Про утворення синодального Управління з питань благодійницької діяльності і гуманітарної допомоги.

ДОВІДКА:

Статутом про управління Української Православної Церкви Київського Патріархату передбачене існування окремого синодального Управління з питань благодійницької діяльності і гуманітарної допомоги (розділ VII, п. 9-ж). Дотепер благодійна робота і надання гуманітарної допомоги провадяться безпосередньо Київською Патріархією, єпархіями, монастирями та парафіями УПЦ Київського Патріархату.

Особливо активно повнота Церкви Київського Патріархату відгукнулася на заклик надавати гуманітарну допомогу біженцям та населенню Донбасу, а також підтримувати військовослужбовців, які захищають Україну від зовнішньої агресії, тероризму і сепаратизму. Протягом останнього часу в усіх єпархіях Київського Патріархату було зібрано та відправлено військовим, біженцям та постраждалим мешканцям Донбасу близько 500 тонн гуманітарних вантажів – продуктів харчування, одягу, медикаментів, засобів індивідуального захисту, тощо.

Також Київською Патріархією було перераховано на потреби армії 2 мільйони гривень, передано автомобілі.

Збір допомоги триває.

УХВАЛИЛИ:

1. Враховуючи розширення благодійної роботи в Українській Православній Церкві Київського Патріархату, збільшення обсягів надання Церквою та через її посередництво гуманітарної допомоги, потребу в налагодженні тісного співробітництва з українськими та міжнародними благодійними організаціями, – утворити синодальне Управління з питань благодійницької діяльності і гуманітарної допомоги (Відділ соціального служіння і благодійності).

2. Призначити головою синодального Управління з питань благодійницької діяльності і гуманітарної допомоги (Відділу соціального служіння і благодійності) преосвященного Сергія, архієпископа Донецького і Маріупольського.

3. Закликати всеукраїнську паству продовжити збір та надання допомоги військовослужбовцям, біженцям та постраждалим мешканцям Донбасу, адже це є виконання заповіді Божої про любов до ближнього та патріотичний громадянський обов’язок.

ЖУРНАЛ № 20

СЛУХАЛИ:

Прохання преосвященного Михаїла, митрополита Луцького і Волинського, про відкриття Свято-Покровського жіночого монастиря у с. Жидичин Ківерцівського району Волинської області.

УХВАЛИЛИ:

Благословити відкриття Свято-Покровського жіночого монастиря у с. Жидичин Ківерцівського району Волинської області, затвердити Статут монастиря та подати його на реєстрацію до відповідних органів влади.


ЖУРНАЛ № 21

СЛУХАЛИ:

Прохання преосвященного Євстратія, архієпископа Чернігівського і Ніжинського, благословити місцеве шанування у Чернігівській єпархії святителя Георгія (Кониського), архієпископа Могилівського і Білоруського.

ДОВІДКА:

Архієпископ Могилівський і Білоруський Георгій (Кониський, 1717-1795 рр.), уродженець м. Ніжина Чернігівської області, був видатним ієрархом Православної Церкви, провадив побожне і благочестиве життя, мужньо відстоював православну віру, за що зазнавав вигнання та замахів на його життя. Синод Білоруської Православної Церкви (у складі Московського Патріархату) 26 серпня 1993 р. причислив святителя Георгія, архієпископа Могилівського і Білоруського, до лику місцевошанованих святих Білоруської Православної Церкви.       

УХВАЛИЛИ:

1. Беручи до уваги рішення Синоду Білоруської Православної Церкви (у складі Московського Патріархату) від 26 серпня 1993 р. про причислення святителя Георгія (Кониського), архієпископа Могилівського і Білоруського, до лику місцевошанованих святих Білоруської Православної Церкви, враховуючи прохання Чернігівської єпархії, уродженцем якої був святитель Георгій, – благословити місцеве шанування у Чернігівській єпархії святителя Георгія (Кониського), архієпископа Могилівського і Білоруського.

2. Пам’ять святителя Георгія, архієпископа Могилівського і Білоруського, святкувати у Чернігівській єпархії 13 (26 нового стилю) лютого – в день його блаженного упокоєння, та 24 липня (6 серпня нового стилю) – в день його прославлення.         


ЖУРНАЛ № 22

СЛУХАЛИ:

Повідомлення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про події в Українській Православній Церкві (Московського Патріархату) у зв’язку з упокоєнням Предстоятеля цієї Церкви митрополита Володимира (Сабодана).

УХВАЛИЛИ:

1. Відзначаючи прагнення спочилого митрополита Володимира (Сабодана), Предстоятеля УПЦ МП, відстоювати незалежність і самостійність цієї Церкви в управлінні, підтримання ним у останні роки свого життя ініціатив щодо подолання існуючого церковного розділення, висловити сердечний жаль з приводу його упокоєння.

Підтримати заклик Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета до єпископату, духовенства і вірних Київського Патріархату підносити молитви за упокій душі новопреставленого митрополита Володимира.

2. Констатувати, що попри очевидне небажання нинішнього керівництва УПЦ (МП) в особі місцеблюстителя митрополита Онуфрія (Березовського) і керуючого справами митрополита Антонія (Паканича) проводити діалог з метою подолання церковного розділення та утворення в Україні єдиної Помісної Православної Української Церкви, такий діалог відбувається на рівні особистого спілкування між архієреями, духовенством та віруючими Київського Патріархату і УПЦ (МП) та в цілому в українському суспільстві – без участі створеної Синодом УПЦ (МП), але фактично не працюючої комісії з діалогу.
У зв’язку з цим знову закликати керівництво УПЦ (МП) до конструктивного і плідного діалогу з метою подолання церковного розділення та утворення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.

3. Беручи до уваги скликання 13 серпня 2014 р. Собору єпископів УПЦ (МП) – звернутися до архієреїв цієї Церкви із Зверненням.

ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ ФІЛАРЕТ

МИТРОПОЛИТ ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ І БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ЕПІФАНІЙ

МИТРОПОЛИТ ЛЬВІВСЬКИЙ І СОКАЛЬСЬКИЙ ДИМИТРІЙ

МИТРОПОЛИТ БІЛГОРОДСЬКИЙ І ОБОЯНСЬКИЙ ІОАСАФ

МИТРОПОЛИТ ЧЕРКАСЬКИЙ І ЧИГИРИНСЬКИЙ ІОАН

АРХІЄПИСКОП ДОНЕЦЬКИЙ І МАРІУПОЛЬСЬКИЙ СЕРГІЙ

АРХІЄПИСКОП РІВНЕНСЬКИЙ І ОСТРОЗЬКИЙ ІЛАРІОН

АРХІЄПИСКОП ЧЕРНІГІВСЬКИЙ І НІЖИНСЬКИЙ ЄВСТРАТІЙ

МИТРОПОЛИТ ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ І БУКОВИНСЬКИЙ ДАНИЛО

ЄПИСКОП ВІННИЦЬКИЙ І БРАЦЛАВСЬКИЙ МИХАЇЛ

ЄПИСКОП ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ І КРИВОРІЗЬКИЙ СИМЕОН     

{gallery}2014/07/synod2607{/gallery}

B1 2ea431fc043b86080bdadb15edec723d4942013b7cf40c2dd0574cd45f0dc001
B2 788316bf3690e18b26de7499a256808036321480d764decee21355b38eed5f8d
B3 aca999ee49f750f3b9bf83748547d1da859a37d673b52fe27f80beddaef9ee78

Дякуємо! Тепер ви підписані на наші новини