Журнали засідання Священного Синоду 27 липня 2010 р.

27 липня 2010 р. під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета відбулося засідання Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату.

 

ЖУРНАЛ № 17

 

ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ
УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ

від 27 липня 2010 року під головуванням
Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА


СЛУХАЛИ:

Святійшого Патріарха Філарета про необхідність заміщення овдовілої Львівської єпархії, у зв’язку зі смертю керуючого Львівською єпархією Преосвященного Митрополита Львівського і Сокальського Андрія (Горака).

УХВАЛИЛИ:

1. Призначити митрополитом Львівським і Сокальським, керуючим Львівською єпархією преосвященного Димитрія (Рудюка), митрополита Переяслав-Хмельницького і Бориспільського.

2. Звільнити преосвященного митрополита Переяслав-Хмельницького і Бориспільського Димитрія (Рудюка) з посади ректора Київської Православної Богословської Академії.

3. Митрополита Львівського і Сокальського Димитрія (Рудюка) призначити постійним членом Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату.

ЖУРНАЛ № 18


СЛУХАЛИ:

Святійшого Патріарха Філарета про заміщення вакантної Переяслав-Хмельницької єпархії та призначення ректора Київської Православної Богословської Академії.

УХВАЛИЛИ:

1. Призначити єпископом Переяслав-Хмельницьким і Бориспільським, керуючим Переяслав-Хмельницькою єпархією преосвященного Епіфанія (Думенка), єпископа Вишгородського, вікарія Київської єпархії.

2. Єпископа Переяслав-Хмельницького і Бориспільського Епіфанія (Думенка) призначити ректором Київської Православної Богословської Академії.

3. Єпископа Переяслав-Хмельницького і Бориспільського Епіфанія (Думенка) призначити постійним членом Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату.

ЖУРНАЛ № 19


СЛУХАЛИ:

Святійшого Патріарха Філарета про призначення вікарія Київської єпархії.

УХВАЛИЛИ:

Призначити єпископом Вишгородським, вікарієм Київської єпархії архімандрита Агапіта (Гуменюка), – після його архиєрейської хіротонії. Хіротонію архімандрита Агапіта (Гуменюка) звершити в місті Києві.

ЖУРНАЛ № 20


СЛУХАЛИ:

Прохання преосвященного єпископа Дрогобицького і Самбірського Матфея про відкриття чоловічого монастиря Великомученика і цілителя Пантелеймона в с. Велика Білина Самбірського району Львівської області.

УХВАЛИЛИ:

Благословити відкриття чоловічого монастиря Великомученика і цілителя Пантелеймона в с. Велика Білина Самбірського району Львівської області.

ЖУРНАЛ № 21


СЛУХАЛИ:

Прохання преосвященного єпископа Полтавського і Кременчуцького Федора про відкриття Свято-Георгіївського жіночого монастиря в с. Білоцерківці Пирятинського району Полтавської області.

УХВАЛИЛИ:

Благословити відкриття Свято-Георгіївського жіночого монастиря в с. Білоцерківці Пирятинського району Полтавської області.

ЖУРНАЛ № 22


СЛУХАЛИ:

Повідомлення про підсумки розгляду Священним Синодом РПЦ релігійної ситуації в Україні.

ДОВІДКА:

26 липня 2010 р. в м. Києві відбулося засідання Священного Синоду РПЦ, на якому було розглянуто церковну ситуацію в Україні. За підсумками розгляду було прийняте «Звернення до православних християн України, які перебувають поза єдністю зі Святою Церквою» (Журнал Синоду РПЦ № 67).

УХВАЛИЛИ:

1. Повідомлення взяти до відома.

2. Ще раз підтвердити, що на підставі канонів Православної Церкви (зокрема, 1 правила св. Василія Великого), їхнього загальновизнаного тлумачення та історичної практики застосування, УПЦ Київського Патріархату не є і не може вважатися такою, що «перебуває поза єдністю зі Святою Церквою». Ситуація, яка склалася в Українській Православній Церкві протягом останніх 20 років є не розколом, а юрисдикційним розділенням – з усіма відповідними наслідками.

3. Висловити жаль з приводу неконструктивної позиції, яку зайняв Священний Синод РПЦ щодо церковної ситуації в Україні.

4. Прийняти з цього приводу Заяву Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату.


ЖУРНАЛ № 23


СЛУХАЛИ:

Прохання преосвященного єпископа Чернівецького і Кіцманського Марка про відкриття жіночого монастиря Святого великомученика Прокопія в с. Лекечі Вижницького району Чернівецької області.

УХВАЛИЛИ:

Благословити відкриття жіночого монастиря Святого великомученика Прокопія в с. Лекечі Вижницького району Чернівецької області.

ЖУРНАЛ № 24


СЛУХАЛИ:

Прохання преосвященного архієпископа Луцького і Волинського Михаїла про підвищення статусу Волинської Духовної Семінарії до рівня Академії.

УХВАЛИЛИ:

1. На найближчому засіданні Учбового комітету (Синодального управління у справах духовної освіти) вивчити питання, порушене преосвященним архієпископом Луцьким і Волинським Михаїлом.

2. Учбовому комітетові після засідання направити комісію для перевірки Волинської Духовної Семінарії: її навчального процесу та матеріально-технічної бази.

ЖУРНАЛ № 25


СЛУХАЛИ:

Рапорт преосвященного єпископа Сімферопольського і Кримського Климента про звершене рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 22 листопада 1995 року прославлення у лику святих архієпископа Сімферопольського і Кримського Луки (Войно-Ясенецького).

ДОВІДКА:

Архієпископ Сімферопольський і Кримський Лука (в миру Валентин Феліксович Войно-Ясенецький 1877-1661) – видатний архієрей, лікар, професор – хірург. Народився в м. Керч 27 квітня 1877 р. По завершенню гімназії поступає до Київського університету на кафедру медицини. Закінчивши навчання в університеті, майбутній святитель займається медичною практикою та науковими дослідженнями, складає анатомічний атлас, стає автором наукової праці «Нарис з гнійної хірургії».

У 1920 році, під час праці хірургом у м. Ташкент, бере активну участь у роботі православного церковного братства. З благословення єпископа Ташкентського Інокентія приймає сан священика. Через три роки служіння отець Валентин приймає чернечий постриг з ім’ям апостола і євангеліста Луки, а 30 травня 1923 року ієромонах Лука таємно був рукоположений в сан єпископа. Після висвяти на єпископа, в часи лихоліття, святитель перетерпів арешти, гоніння, каторгу. Проте він старанно намагався виконувати свої архіпастирські обов’язки.

З 1946 по 1961 рр. владика Лука очолює Кримську кафедру. Спочив 11 червня 1961 року в м. Сімферополі. По смерті святитель не залишив свою паству. Його молитвами здійснюються численні зцілення і чудеса.

Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 22 листопада 1995 року архієпископа Сімферопольського і Кримського Луку прославлено в лику святих.

У 1996 році святі мощі його було покладено для молитовного шанування у Свято-Троїцькому жіночому монастирі м. Сімферополя. День пам’яті встановлено 29 травня (11 червня нового стилю).


УХВАЛИЛИ:

1. Прийняти до відома акт канонізації архієпископа Сімферопольського і Кримського Луки.

2. У зв’язку з тим, що його архіпастирське служіння проходило в Україні, а також враховуючи пошанування його серед віруючого народу і відзначаючи його особливий внесок у збереження вірності Православній Церкві в часи гонінь, – включити ім’я святителя Луки Кримського до місяцеслова Української Православної Церкви Київського Патріархату.

3. Пам’ять його святкувати 29 травня (11 червня нового стилю)– в день його благочестивого упокоєння. Богослужіння відправляти за Загальною Мінеєю за чином служби святителю.

ЖУРНАЛ № 26


СЛУХАЛИ:

Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про призначення секретаря Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату.

УХВАЛИЛИ:

Призначити секретарем Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату (не на правах члена Священного Синоду) преосвященного Євстратія, єпископа Васильківського, вікарія Київської єпархії.

ЖУРНАЛ № 27


МАЛИ МІРКУВАННЯ:

Про відзначення 15-ліття інтронізації Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета та скликання з цієї нагоди Архієрейського Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату.

УХВАЛИЛИ:

З нагоди 15-ліття інтронізації Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета скликати 22 жовтня 2010 р. в м. Києві Архієрейський Собор Української Православної Церкви Київського Патріархату.


ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ ФІЛАРЕТ

МИТРОПОЛИТ КРИВОРІЗЬКИЙ І НІКОПОЛЬСЬКИЙ АДРІАН

МИТРОПОЛИТ ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ І БОРИСПІЛЬСЬКИЙ ДИМИТРІЙ

МИТРОПОЛИТ РІВНЕНСЬКИЙ І ОСТРОЗЬКИЙ ЄВСЕВІЙ

МИТРОПОЛИТ ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ І БУКОВИНСЬКИЙ ДАНИЛО

АРХИЄПИСКОП МИКОЛАЇВСЬКИЙ І БОГОЯВЛЕНСЬКИЙ ВОЛОДИМИР

АРХИЄПИСКОП БІЛГОРОДСЬКИЙ І ОБОЯНСЬКИЙ ІОАСАФ

ЄПИСКОП СІМФЕРОПОЛЬСЬКИЙ І КРИМСЬКИЙ КЛИМЕНТ

ЄПИСКОП ВІННИЦЬКИЙ І БРАЦЛАВСЬКИЙ ОНУФРІЙ

B1 2ea431fc043b86080bdadb15edec723d4942013b7cf40c2dd0574cd45f0dc001
B2 788316bf3690e18b26de7499a256808036321480d764decee21355b38eed5f8d
B3 aca999ee49f750f3b9bf83748547d1da859a37d673b52fe27f80beddaef9ee78

Дякуємо! Тепер ви підписані на наші новини