Журнали засідання Священного Синоду 27 липня 2012 р.

27 липня 2012 р. під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета відбулося засідання Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату.

ЖУРНАЛ № 22

ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ
УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ
КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ

від 27 липня 2012 року під головуванням Святійшого Патріарха
Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА

СЛУХАЛИ:

Доповідь Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про Видавничий відділ Київської Патріархії.

УХВАЛИЛИ:

1. Звільнити преосвященного Димитрія, митрополита Львівського і Сокальського, від виконання обов’язків голови Видавничого відділу Київської Патріархії, подякувавши за понесені труди.

2. Головою Видавничого відділу Київської Патріархії призначити протоієрея Олександра Трофимлюка.

3. Передати редакцію журналу «Православний вісник» та редакцію видання офіційних церковних календарів УПЦ Київського Патріархату зі складу Інформаційного управління до складу Видавничого відділу Київської Патріархії.


ЖУРНАЛ № 23

СЛУХАЛИ:

Прохання преосвященного Нестора, архієпископа Тернопільського і Бучацького, керуючого Тернопільсько-Кременецькою єпархією, про відкриття у складі Тернопільсько-Кременецької єпархії Свято-Юріївського чоловічого монастиря на хуторі Вірля Дунаївської сільської ради Кременецького району Тернопільської області – на місці колишнього маєтку Анни Гойської, в якому знаходилася і була прославлена чудесами Почаївська ікона Божої Матері.

УХВАЛИЛИ:

Благословити відкриття у складі Тернопільсько-Кременецької єпархії Свято-Юріївського чоловічого монастиря на хуторі Вірля Дунаївської сільської ради Кременецького району Тернопільської області.


ЖУРНАЛ № 24

СЛУХАЛИ:

Інформацію преосвященного Сергія, архієпископа Донецького і Маріупольського, про упереджене ставлення багатьох представників місцевої влади у Донецькій області до Української Православної Церкви Київського Патріархату.

ДОВІДКА:

Протягом тривалого часу єпархія, духовенство і віруючі Української Православної Церкви Київського Патріархату стикаються з упередженим ставленням до себе багатьох представників місцевої влади у Донецькій області, тиском та порушенням своїх прав.

Так, вже другий рік тривають спроби незаконно відібрати у громади Вознесенський храм у с. Кам’янка Тельманівського району Донецької області. Попри рішення Вищого адміністративного суду України, яким було визнано законність розпорядження голови Донецької ОДА від 1996 р. про передачу фактично напівзруйнованого храму громаді Київського Патріархату, за гласної і негласної підтримки чиновників в порушення закону був повторно ініційований судовий розгляд того самого питання, яке намагаються вирішити на користь прихильників Московського Патріархату.

Замість того, щоби підтримати діяльність Будинку милосердя у м. Тельманове, в якому силами Церкви утримуються і обслуговуються від 40 до 100 (у зимовий період) осіб похилого віку, полишених родичами і часто навіть прикутих до ліжка, окремі представники місцевої влади роблять все для того, щоби Будинок милосердя перестав функціонувати.

Так, з 2010 року багато меценатів, які раніше підтримували будинок, перестали це робити, мотивуючи свою відмову небажанням «мати проблеми з владою через підтримку Київського Патріархату».

А нещодавно під надуманим приводом була вчинена спроба організувати ексгумацію правоохоронними органами тіл померлих у будинку – очевидно, з метою залякати керівництво єпархії можливим порушенням кримінальної справи.

Також протягом багатьох років для будівництва храмів та єпархіального центру УПЦ КП в м. Донецьку владою не було виділено жодної земельної ділянки – хоча десятки таких ділянок було виділено Московському Патріархату, а також іншим конфесіям.

Після того, як ділянку для будівництва єпархіального центру було придбано приватним шляхом, з боку представників місцевої влади не припиняються намагання перешкодити будівництву та функціонуванню центру. З цією метою надсилаються безпідставні перевірки, у розмовах відбувається залякування різноманітними санкціями, робилися спроби відрізати будівлю від електро- і водопостачання.

Два з половиною роки чиняться численні перешкоди діяльності парафії святого Пантелеймона Цілителя в м. Маріуполі, у зв’язку з чим активістам громади на чолі зі священиком навіть доводилося проводити публічні акції протесту. «Заарештоване» будівництво храму в м. Дружковка.

Ці факти – лише мала частина проблем, з якими практично щодня стикається Донецька єпархія УПЦ Київського Патріархату, її духовенство та віруючі через упереджене ставлення до себе багатьох представників місцевої влади у Донецькій області.

УХВАЛИЛИ:

1. Визнати, що у Донецькій області тривалий час відбувається утиск прав віруючих УПЦ Київського Патріархату з боку багатьох представників місцевої влади, які чинять перешкоди та виявляють упереджене ставлення до УПЦ КП, про що свідчать численні факти.

Таке упереджене ставлення до УПЦ Київського Патріархату відбувається на фоні систематичного і повномасштабного сприяння з боку влади діяльності Московського Патріархату на Донбасі. Цим самим грубо порушується конституційний принцип рівності всіх конфесій перед законом і рівного ставлення держави до різних Церков.

2. Ухвалити Звернення Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату до Президента України Віктора Федоровича Януковича з проханням втрутитися у ситуацію, що склалася у Донецькій області у зв’язку з упередженим ставленням багатьох представників місцевої влади до УПЦ Київського Патріархату.

 

ЖУРНАЛ № 25

СЛУХАЛИ:

Доповідь Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про церковну ситуацію в Україні.

ДОВІДКА:

За період після останнього засідання Священного Синоду в УПЦ Московського Патріархату відбулися події, які засвідчили опір більшості єпископату цієї Церкви спробам Московського патріарха Кирила (Гундяєва) позбавити УПЦ МП статусу незалежності і самостійності в управлінні.

Так, різкій критиці митрополитом Володимиром (Сабоданом) було піддано діяльність «Статутної комісії» на чолі з митрополитом Ілларіоном (Шукало), як такої, що веде до втрати УПЦ МП самостійності в управлінні. Також на письмовий запит митрополита Володимира 32 з 34 опитаних архієреїв висловили негативну думку щодо діяльності «Статутної комісії».

За останній час під головуванням митрополита Володимира (Сабодана) відбулося два засідання Синоду УПЦ МП, чим було засвідчено, що митрополит продовжує керувати УПЦ МП – незважаючи на попередні спроби групи членів Синоду УПЦ МП фактично усунути його від реального керівництва.

З іншого боку продовжується активна міжнародна діяльність Київського Патріархату, зустрічі та контакти з представниками Православних та інославних Церков, які незмінно висловлюють своє позитивне ставлення до розвитку діалогу з УПЦ КП. Проте, прагнучи уникнути ускладнень відносин з Московською патріархією, вони бажають, поки що, підтримувати цей діалог на неофіційному рівні.

Адже кожного разу, коли у Московській патріархії стає відомо про такі зустрічі й контакти, вона листами висловлює своє обурення. Що, у свою чергу, опосередковано підтверджує плідність та важливість міжцерковних та міжконфесійних контактів УПЦ Київського Патріархату.    

УХВАЛИЛИ:

1. Висловити задоволення та сердечні вітання з приводу покращення стану здоров’я митрополита Володимира (Сабодана). Привітати єпископат, духовенство та вірних УПЦ МП зі спільним святом – Днем Хрещення Київської Руси-України, що нагадує про давню історію Православної Церкви в Україні, яка стала матір’ю для нових Церков на сході Європи, в тому числі у Росії та Білорусії.

Схвалити та оприлюднити святкове Звернення на адресу єпископату, духовенства і вірних УПЦ МП.

2. Вважати корисним продовження неофіційних контактів з Помісними Православними Церквами, а також з інославними Церквами, бо такі контакти сприяють виходу УПЦ Київського Патріархату зі штучної ізоляції та її визнанню, як Помісної Церкви.

3. Прийняти Звернення Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату до Повноти Помісних Православних Церков, а також до глав Римсько-Католицької Церкви і Церкви Англії, з якими відбувається офіційний богословський діалог Православних Церков, із закликом дати належну оцінку антиканонічній практиці Московського Патріархату «перехрещувати» тих, хто отримав Таїнство Хрещення у Київському Патріархаті.

Закликати повноту Вселенського Православ’я молитися за напоумлення керівництва Московської патріархії, щоби вона припинила вказану антиканонічну практику, яка суперечить Священному Писанню, Символу віри, догматам і всьому Переданню Православної Церкви.

 

ЖУРНАЛ № 26

СЛУХАЛИ:

Доповідь Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про діяльність преосвященного Іова (Павлишина), колишнього архієпископа Тернопільського і Кременецького.

ДОВІДКА:

Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату (Журнал №19 засідання Священного Синоду від 13 травня 2012 р.) преосвященний Іов (Павлишин) був звільнений на спокій для належного покаяння і надання можливості повноцінного лікування та з метою розв’язання конфліктної ситуації у Тернопільсько-Кременецькій єпархії.

Місцем перебування на спокої преосвященного архієпископа Іова (Павлишина) визначений Свято-Михайлівський Золотоверхий монастир м. Києва.

Преосвященний архієпископ Іов (Павлишин) не підкорився рішенню Священного Синоду, привласнив собі печатку, документи та частину майна єпархії.

Також преосвященний архієпископ Іов (Павлишин) увійшов в домовленість з митрополитом Мефодієм (Кудряковим) щодо свого переходу до складу УАПЦ – всупереч власноручній заяві, поданій на ім’я Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета і Священного Синоду 13 травня 2012 р., в якій зазначав, що «я находжусь в складі Української Православної Церкви Київського Патріархату і надалі буду находитись в УПЦ КП». З метою реалізації домовленості про перехід в УАПЦ преосвященний архієпископ Іов (Павлишин) намагався організувати переведення парафій Тернопільсько-Кременецької єпархії УПЦ Київського Патріархату до складу УАПЦ, але не досяг своєї мети через відмову духовенства і парафіян переходити в УАПЦ.

30 травня 2012 р. Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет оприлюднив Звернення до духовенства і вірних Київського Патріархату на Тернопільщині щодо діяльності архієпископа Іова (Павлишина).  

УХВАЛИЛИ:

Констатувати, що преосвященний Іов (Павлишин), колишній архієпископ Тернопільський і Кременецький, не підкорився рішенню Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату та вчинив спробу розколоти Тернопільсько-Кременецьку єпархію, чим порушив присягу, складену ним перед архієрейською хіротонією, канони Православної Церкви, Статут УПЦ Київського Патріархату та свої власні письмові запевнення у вірності Українській Православній Церкві Київського Патріархату.

У зв’язку з цим констатувати, що колишній архієпископ Тернопільський і Кременецький Іов (Павлишин) своїми діями виключив себе зі складу єпископату УПЦ КП і більше не належить до Української Православної Церкви Київського Патріархату.

ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ ФІЛАРЕТ

МИТРОПОЛИТ ЛЬВІВСЬКИЙ І СОКАЛЬСЬКИЙ ДИМИТРІЙ

МИТРОПОЛИТ БІЛГОРОДСЬКИЙ І ОБОЯНСЬКИЙ ІОАСАФ

АРХІЄПИСКОП МИКОЛАЇВСЬКИЙ І БОГОЯВЛЕНСЬКИЙ ВОЛОДИМИР

АРХІЄПИСКОП ДОНЕЦЬКИЙ І МАРІУПОЛЬСЬКИЙ СЕРГІЙ

АРХІЄПИСКОП РІВНЕНСЬКИЙ І ОСТРОЗЬКИЙ ІЛАРІОН

АРХІЄПИСКОП ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ І БОРИСПІЛЬСЬКИЙ ЕПІФАНІЙ

МИТРОПОЛИТ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ І ГАЛИЦЬКИЙ ІОАСАФ

АРХІЄПИСКОП ЖИТОМИРСЬКИЙ І ОВРУЦЬКИЙ ІЗЯСЛАВ

ЄПИСКОП ХАРКІВСЬКИЙ І БОГОДУХІВСЬКИЙ ЛАВРЕНТІЙ

B1 2ea431fc043b86080bdadb15edec723d4942013b7cf40c2dd0574cd45f0dc001
B2 788316bf3690e18b26de7499a256808036321480d764decee21355b38eed5f8d
B3 aca999ee49f750f3b9bf83748547d1da859a37d673b52fe27f80beddaef9ee78

Дякуємо! Тепер ви підписані на наші новини