Ioasaf ivano frankovsk

Митрополит Івано-Франківський і Галицький ІОАСАФ (в миру Василиків Іван Кузьмич) народився 7 лютого 1955 року в селі Грушів Дрогобицького району Львівської області. У 1971 році здобув середню освіту. З 1973 до 1976 року служив в ВМФ. З 1976 до 1987 року працівник автокранового заводу м. Дрогобич. З лютого місяця 1988 року ніс послух іподиякона в Кафедральному Соборі м. Архангельська. 23 квітня 1989 року єпископом Архангельським і Мурманським Пантелеймоном пострижений в рясофор а 24 квітня рукоположений в сан диякона і призначений штатним дияконом правлячого архиєрея. 1 жовтня 1990 року єпископом Архангельським і Мурманським Пантелеймоном рукоположений в сан ієрея. 24 березня 1992 року в Свято–Іллінському Кафедральному Соборі м. Архангельська єпископом Пантелеймоном пострижений в монашество. 30 березня 1992 року Патріархом Московським і всієї Руси Олексієм II призначений намісником Свято-Артемія Веркольського чоловічого монастиря. 15 квітня 1992 року Патріархом Московським і всієї Руси Олексієм II нагороджений наперсним хрестом. 24 березня 1995 року Патріархом Московським і всієї Руси Олексієм II піднесений в сан ігумена. 8 січня 1997 року єпископу Архангельському і Мурманському Тихону подав прохання про звільнення від обов’язків намісника монастиря в зв’язку із переїздом на Україну. 6 квітня 1997 року Патріархом Київським і всієї Руси України Філаретом рукоположений в сан єпископа. 10 квітня 1997 року Патріархом Київським і всієї Руси України Філаретом і Священним Синодом призначений єпископом Донецьким і Маріупольським. 28 жовтня 1997 року Патріархом Київським і всієї Руси України Філаретом і Священним Синодом УПЦ КП призначений єпископом Івано-Франківським і Галицьким. 2 грудня 2002 року Патріархом Київським і всієї Руси України Філаретом піднесений до сану архиєпископа. Відзначений вищими церковними нагородами: орденом Архистратига Михаїла, орденом Рівноапостольного князя Володимира III ст., орденом Юрія Переможця. Державним орденом за Заслуги IIст. У 2002 році закінчив Львівську Духовну Академію. У 2009 році закінчив Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника. Магістр соціально - педагогічних наук. 23 січня 2012 р. Указом Святійшого Патріарха Філарета піднесений до сану митрополита.

B1 2ea431fc043b86080bdadb15edec723d4942013b7cf40c2dd0574cd45f0dc001
B2 788316bf3690e18b26de7499a256808036321480d764decee21355b38eed5f8d
B3 aca999ee49f750f3b9bf83748547d1da859a37d673b52fe27f80beddaef9ee78

Дякуємо! Тепер ви підписані на наші новини