Єпископ Харківський і Богодухівський Ілля

Єпископ Харківський і Богодухівський Ілля

Єпископ Харківський і Богодухівський Ілля (Ігор Ігорович Зеленський) народився 3 лютого 1971 р. в м. Полоцьк Вітебської області, Республіка Білорусь у родині військовослужбовця.

Після закінчення 8-го класу вступив до Мінського військового училища, після закінчення якого навчався у Свердловському танковому училищі, яке закінчив у 1989 р.

1989 – 1994 р. навчався в Уральському державному технічному університеті за спеціальністю економіка та управління в машинобудуванні.

1996 р. поступив на навчання до Богородської духовної семінарії Української Православної Церкви Київського Патріархату у м. Ногінськ Московської області.

У 1997 році був висвячений у дияконський та пресвітерський сан у Свято-Троїцькому соборі м. Ногінськ архієпископом Богородським Адріаном (Старина).

Після проходження ставленицького служіння, у 1997 р., направлений у Харківську єпархію Української Православної Церкви Київського Патріархату.

1997 р. ніс різні церковні послухи у Харківській єпархії: виконував обов’язки секретаря єпархії, економа, настоятеля різних новостворених громад.

У 1998 р. призначений настоятелем Свято-Успенської громади м. Харкова та благочинним Харківської єпархії.

У 2007 р. приймає чернечий постриг з ім’ям Ілля (на честь святого пророка Іллі, день пам’яті 2 серпня). Постриг звершив архієпископ Житомирський і Поліський Ізяслав (Карга).

2007-2012 рр. засновує і опікується новоствореними парафіями в Ізюмському, Шевченківському і Барвінківському благочиннях Харківської єпархії.

2012 р. призначений керівником фінансово-економічного відділу Харківської єпархії та одночасно виконує послух благочинного Ізюмського благочиння.

За станом здоров’я, на тимчасове проживання, у 2014 році переїжджає на південь України та переведений у клір Миколаївської єпархії, де призначається настоятелем Свято-Покровського храму с. Краснопілля Березанського району.

2016 р. повертається у клір Харківської єпархії і продовжує нести послух благочинного Ізюмського благочиння і разом з тим опікується парафіями Балаклійського, Барвінківського та Шевченківського районів.

20 червня 2019 р. рішенням Архієрейського Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату ієромонаха Іллю (Зеленського) було обрано єпископом Харківським і Богодухівським.

22 червня 2019 року у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі відбулася архієрейська хіротонія ієромонаха Іллі (Зеленського) на єпископа Харківського і Богодухівського. Чин хіротонії звершили Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет (Денисенко), митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф (Шибаєв) та єпископ Валуйський Петро (Москальов).

6 вересня 2021 року на 51-му році життя відійшов до Господа.