Патріарх Філарет відвідав Свято-Покровську парафію у с. Мотовилівка на Київщині

14 жовтня Православна Церква урочисто відзначає свято Покрови Пресвятої Богородиці.

У день свята, 14 жовтня 2019 року, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відвідав Свято-Покровський храм у с. Мотовилівка Фастівського району Київської області. З нагоди свята Патріарх звершив у храмі Божественну літургію.

За традицією, як вияв своєї поваги і любові, Святійшого Владику радо вітали парафіяни храму та піднесли йому каравай і букет квітів.

Його Святості співслужили настоятель храму прот. Володимир Кушнірюк, обласний благочнний прот. Георгій Кушнірюк, благочинний Фастівського благочиння прот. Олександр Артемчук та запрошене духовенство.

За Божественною літургією Патріарх Філарет звернувся до вірян із словом проповіді:

«В ім’я Отця і Сина і Святого Духа.

Дорогі браття і сестри, щиро вітаю вас із храмовим святом на честь Покрови Пресвятої Діви Марії.

Православна Церква називає Божу Матір чеснішу від херувимів і славнішу від серафимів. Чому Церква так називає Божу Матір? Тому, що вона дійсно єдина найближча до Бога, а найближча тому, бо вона народила Бога плоттю і є Матір’ю Самого Бога. В ранні часи історії Церкви Христової йшла боротьба: як називати Матір Ісуса Христа – Богородицею, чи Христородицею? Якщо вона Христородиця, тобто Христа народила, то значить вона народила Його плоттю, а плоть ця з’єдналася з Божественною природою не іпостасно, тобто не в одну особу, а в дві особи. Це значить, що Христос – це одна особа, а Син Божий – це друга особа. Це твердження говорить, що Син Божий перебував у людській природі як в храмі, а не був цим храмом. Тому єретики і називали Божу Матір Христородицею. Але святі отці сповідували правдиву віру, що Божа Матір є не Христородицею, а саме Богородицею, тому вона і славніша від херувимів і славніша від серафимів.

Божа Матір є заступницею роду християнського, вона постійно молиться за людський рід. Особливо вона є покровительницею Афону, бо це її уділ. Але і Україну Мати Божа береже. Заступництво Богородиці над українською землею ми бачимо у велику кількість чудотворних ікон на Україні, через які звершуються чудеса за молитвами Божої Матері.

Ми маємо багато біді в країні, і в своєму житті, тому ми повинні звертатися до Божої Матері, щоб вона допомогла нам жити по правді, за заповідями Божими. Якщо ми називаємося християнами, то треба і жити по-християнськи, по правді. А коли ми називаємося християнами, але не живимо по правді, то які ми християни? Тоді ми християни лише за назвою. Це стосується і мирян, і насамперед духовенства та архієреїв, бо живуть не по правді, а треба жити по правді і за заповідями Божими.

Тому нехай Божа Матір допомагає нам у всьому, і головне, щоб вона своїми молитвами допомогла нам досягнути вічного блаженного життя, бо земне життя, яке б воно було довгим чи коротким, все одно закінчиться, а далі вічність. Тому Божа Матір, яка багатьох грішників привела до покаяння і спасіння своїми молитвами перед своїм Сином, нехай допоможе нам у нашому земному житті. Будемо ж ми з чистим серцем і душею молитися до неї: Пресвятая Богородице спаси нас!»

Богослужіння завершилось хресним ходом навколо старовинного храму, який побудований у 1757 році, та молебнем до Божої Матері і традиційним многоліттям.

У кінці хресного ходу Патріарх Філарет привітав настоятеля храму протоієрея Володимира Кушнірюка з 30-літтям священничого служіння та нагородив його орденом святого рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ-го ступеня.

На завершення о. Володимир і парафіяни висловили вдячність Святійшому Патріарху Філарету за молитву та побажали здоров’я і Божої допомоги у першосвятительському служінні на благо Української Православної Церкви.

Закінчивши богослужіння, Святійший Владика поспілкувався з парафіянами святого храму.

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Вийшло друком перевидання богослужбової книги Апостол

14.10.2019
З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета Видавничий відділ Української Православної Церкви Київського Патріархату перевидав богослужбу книгу “Апостол”, для богослужбового вжитку на парафіях. Поділитися дописом: