25-та річниця інтронізації Святійшого Патріарха Філарета

«Хто думає, що патріаршество це честь, той не розуміє патріаршого служіння. Патріаршество – це не стільки честь, скільки обов’язок. Це не стільки радість, стільки туга і плач серця. Тому що радісні хвилини пройдуть, а залишиться велика праця». Саме так, в далекому 1995 році, новообраний на Патріарший престол Святійший владика Філарет говорив про патріарше служіння.

Сьогодні, 22 жовтня 2020 року, вся повнота Української Православної Церкви Київського Патріархату відзначає 25-ту річницю інтронізації Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

Про висоту і сутність патріаршого служіння говорили багато святих Отців і вчителів Церкви, церковних мужів і богословів. Це воістину великий подвиг – бути для одних архіпастирем, для інших наставником, ще для інших взірцем – а все це разом і в одному слові – Патріарх.

Ми всі радіємо від того, що маємо такого Патріарха – людину Церкви, великого молитвеника, доброго проповідника, глибокого богослова, приклад духовного життя у Христі. Ви міцно тримаєте свого архіпастирського жезла і з Ваших вуст завжди звучить тверде переконливе слово Христової Істини.

Ми дякуємо Богові за те, що Він Своєю благодаттю укріпляє Святійшого владику у служінні та через нього подає нам приклад достойного виконання своїх обов’язків, гідного звершення свого покликання. Від усього серця просимо у Господа для Святійшого Патріарха Філарета здоров’я, сил, благодатного натхнення у подальшому служінні на благо Святої Православної Церкви і побожного українського народу.

Нехай Всемилостивий Господь дарує нашому Першосвятителю многії та благословенні літа Патріаршого служіння – на славу Божу та на спасіння наших душ.

Многії і благії літа, Святійший владико!

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков привітав Патріарха Філарета з 25-річчям інтронізації

22.10.2020
Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков привітав Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета з 25-річчям Патріаршої інтронізації. Поділитися дописом: