27-ма річниця інтронізації Святійшого Патріарха Філарета

«Хто думає, що патріаршество це честь, той не розуміє патріаршого служіння. Патріаршество – це не стільки честь, скільки обов’язок. Це не стільки радість, стільки туга і плач серця. Тому що радісні хвилини пройдуть, а залишиться велика праця». Саме так, в далекому 1995 році, новообраний на Патріарший престол Святійший владика Філарет говорив про патріарше служіння.

Сьогодні, 22 жовтня 2022 року, Українська Православна Церква Київського Патріархату відзначає 27-му річницю інтронізації Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

Про висоту і сутність патріаршого служіння говорили багато святих Отців і вчителів Церкви, церковних мужів і богословів. Це воістину великий подвиг – бути для одних архіпастирем, для інших наставником, ще для інших взірцем – а все це разом і в одному слові – Патріарх.

Ми всі радіємо від того, що маємо такого Патріарха – людину Церкви, великого молитвеника, доброго проповідника, глибокого богослова, приклад духовного життя у Христі.

Ми дякуємо Богові за те, що Він Своєю благодаттю укріпляє Святійшого владику у патріаршому служінні та через нього подає нам приклад достойного виконання своїх обов’язків, гідного звершення свого покликання. Від усього серця просимо у Господа Бога для Святійшого Патріарха Філарета здоров’я, сил, благодатного натхнення у подальшому служінні на благо Святої Української Православної Церкви і побожного українського народу.

Нехай Всемилостивий Господь дарує нашому Першосвятителю многії та благословенні літа Патріаршого служіння – на славу Божу та на спасіння наших душ.

Многії і благії літа, Святійший владико!
_____________________________

Нагадаємо, що богослужіння з нагоди свята відбудуться у Володимирському кафедральному соборі за наступним розкладом:

22 жовтня, субота
17:00 – Всенічне бдіння.

23 жовтня, неділя 19-та після П’ятидесятниці
9:45 – Божественна літургія.

Запрошуємо вірян до спільної молитви за Святійшого Патріарха Філарета.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Святкування 27-ї річниці інтронізації Святійшого Патріарха Філарета

23.10.2022
22 жовтня 2022 року Українська Православна Церква Київського Патріархату відзначила 27-му річницю інтронізації свого Предстоятеля – Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. Поділитися дописом: