60-річчя архієрейської хіротонії Святійшого Патріарха Філарета

4 лютого 2022 року виповнюється 60 років з дня архієрейської хіротонії Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

У 1962 році тоді ще архімандрит Філарет (Денисенко) був хіротонісований на єпископа Лузького, вікарія Ленінградської єпархії, з дорученням керувати Ризькою єпархією. У цей знаменний день архімандрит Філарет, через покладання рук архієреїв, прийняв на себе великий і відповідальний послух архіпастирського служіння – вести церковний корабель крізь бурхливе море земного життя до Царства Небесного. У архієрейській хіротонії взяли участь митрополит Пимен (Ізвєков), архієпископ Никодим (Ротов), єпископ Михаїл (Воскресенський), єпископ Михаїл (Чуб), єпископ Сергій (Голубцов), єпископ Кипріан (Зернов) та єпископ Никодим (Руснак).

Господь благословив Патріарху Філарету пройти великий шлях архіпастирського служіння, більшу частину якого він присвятив ревному служінню Українській Православній Церкві. За цей час Святійший Патріарх невпинно піклувався і піклується про всебічний розвиток церковного життя в нашій країні, по-батьківськи наставляє людей у ​​вірі та благочесті.

Працівники Київської патріархії щиро вітають Святійшого Патріарха Філарета з ювілеєм – 60-ю річницею архієрейської хіротонії та бажають Його Святості доброго здоров’я, душевного миру, невичерпної духовної радості від Господа і благодатної допомоги Божої у подальшому святительському служінні на благо святої Православної Церкви та побожного українського народу.

Многії і благії літа, Святійший Владико!

Також повідомляємо, що з цієї нагоди у Володимирському патріаршому кафедральному соборі м. Києва відбудуться урочисті богослужіння, які очолить ювіляр – Святійший Патріарх Філарет.

5 лютого, субота, о 17 годині буде звершено всенічне бдіння;

6 лютого, неділя, о 10 годині – Божественна літургія. Після літургії у соборі відбудеться привітання Святійшого Патріарха Філарета з 60-річчям архієрейської хіротонії від архіпастирів, духовенства і парафіян Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Спростування щодо заяви так званого «архієпископа Мойсея»

5.02.2022
Нам стало відомо, що так званий «архієпископ Мойсей» із сербської неканонічної розкольницької групи зробив заяву на своїй особостій сторінці у соціальній мережі про те, що він зустрівся зі Святійшим Патріархом Філаретом, має з ним євхаристійне спілкування та прийнятий до складу УПЦ Київського Патріархату. Поділитися дописом: