Акафіст святій великомучениці Варварі у Володимирському соборі

Свята Варвара народилася у мiстi Гелiополi на сході Римської імперії наприкiнцi III столiття. Прийняла мученицький вінець за вiру Христову від свого рідного батька – фанатичного язичника Діоскора. Це відбулося у часи правління римського iмператора Максимiана у 306 році.

У IV столітті мощі святої Варвари перенесли в Константинополь. 1108 року родичка візантійського імператора Олексія Комніна на ім’я Варвара вийшла заміж за київського князя Святополка Ізяславовича й перевезла з собою до Києва мощі своєї небесної покровительниці Варвари. З тих пір велика святиня перебувала у Києві, в Михайлівському Золотоверхому соборі. 1935 року, після зруйнування Михайлівського монастиря, мощі святої великомучениці перенесли до Андріївської церкви; а після закриття останньої в 1960-х роках — до Володимирського кафедрального собору, де вони шанобливо зберігаються і донині.

Кожного вівторка перед мощами великомучениці звершується соборний акафіст святій Варварі. Так і сьогодні, 3 грудня 2019 року, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив читання акафісту великомучениці Варварі перед її нетлінними і чудотворними мощами. Його Святості співслужили єпископ Васильківський Андрій, настоятель собору протоієрей Борис Табачек та духовенство храму. За богослужінням віряни прославляли святу великомученицю і просили Варвару молитись за Церкву, Батьківщину і побожний український народ.

Свята великомучениця Варваро, моли Бога за нас!

Прес-служба Київської Патріархії

 

Поділитися дописом:

Наступна

4 грудня - Введення в храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії

3.12.2019
 “Ти храм Божий, храм освячений, храм, що має вмістити Сина Божого, храм живий святої слави Христа Бога нашого…” Введення в храм Пресвятої Богородиці відбулось, за збереженими Переданням розповідями, таким чином. Батьки Діви Марії, Праведні Іоаким і Анна, молячись за звільнення від безпліддя, дали обітницю, якщо народиться дитина, присвятити її на служіння […]