Архієрейська хіротонія єпископа Чернівецького і Буковинського Никона (Шинкарюка)

26 січня 2020 року, у неділю після Богоявлення, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Його Святості співслужили митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, єпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Варсонофій, настоятель Володимирського собору протоієрей Борис Табачек та духовенство.

За богослужінням відбулася хіротонія архімандрита Никона (Шинкарюка), клірика Чернівецької єпархії у єпископа Чернівецького і Буковинського. Рішення про обрання нового єпископа Архієрейський Собор Української Православної Церкви Київського Патріархату ухвалив 14 грудня 2019 року.

Перед початком Божественної літургії був звершений особливий чин, який є частиною архієрейської хіротонії. Кандидат у єпископський ступінь священства виголосив сповідання віри та дав обітниці берегти правила святих Апостолів, Вселенських і Помісних Соборів та отців Церкви. Завершився чин многоліттям Предстоятелю, архієреям, церковному народу та ставленику.

За Божественною літургією, на малому вході, Патріарх Філарет нагородив настоятеля Свято-Духівської парафії у м. Києві протоієрея Олександра Вербу та благочинного Дніпропетровської єпархії, настоятеля Свято-Вознесенської парафії у м. Дніпрі протоієрея Івана Семенчука – правом носіння митри.

На запричасному проповідь на тему євангельського читання про значення покаяння у справі спасіння людини виголосив клірик собору протоієрей Олександр Шмуригін.

На завершення богослужіння Святійший Патріарх Філарет звернувся до єпископа Чернівецького і Буковинського Никона з повчальним словом і вручив йому архієрейський жезл.

“Преосвященний єпископе Никоне! Сьогодні у цьому величному кафедральному патріаршому соборі благодаттю Святого Духа, через покладання наших архієрейських рук, ти став єпископом. Єпископом став у тяжкий, для Київського Патріархату, час. Але ти не злякався цього, а прийняв на себе такий тяжкий хрест будувати незалежну Церкву у незалежній державі у такий складний час.

Ти бажав бути єпископом, як говорить апостол Павло: «Хто бажає єпископства – той доброго діла бажає». Багато хто, із бажаючих стати єпископами, посилаються на ці апостольські слова, але вони не правильно розуміють їх. Бажаючи архієрейської слави і влади, вони думають, що це і є добре діло – бажати влади і слави. Апостол Павло під добрим ділом розуміє служіння, страждання і великі труди. Оце є добре діло, діло якого бажає той, хто хоче стати єпископом. Якщо єпископ бажає страждати за діло Боже і за свою паству, і не думає про свою славу і владу, то він дійсно доброго діла бажає. Якщо він готовий терпіти убогість і ганьбу, заради проповіді Євангелія Христового, то він дійсно бажає доброго діла.

У наш час архієреям Київського Патріархату часто приходиться звершувати єпископське служіння у неблагоприємних умовах. У деяких із них не буває ні величних соборів, ні приміщень для життя, ні єпархіальних управлінь, і, навіть, транспорту. А якщо єпископ в таких умовах ревно звершує єпископське служіння, то він дійсно звершує добре діло. Ніхто із нас не знає, що нас чекає у майбутньому. Але щоб не було у майбутньому – ми повинні бути готовими до всього. Тоді ми дійсно будемо правдивими єпископами.

Єпископ не повинен бути лінивим, а постійно знаходитись в трудах на благо Церкви. Невипадково апостол Павло назвав апостольське, а значить і єпископське служіння , працею на ниві Божій. Він пише коринфським християнам: «Ми, апостоли, співпрацівники Божі, а ви – Божа нива». Це означає, що і всі ми, архієреї, повинні постійно трудитись. Але трудитись не у свою славу, і не на своє збагачення, а на славу Божу, бо Бог гордим противиться, а смиренним дає благодать.

Єпископське служіння – це не честь і не нагорода. Єпископство – це насамперед подвиг. Це більшість із нас зрозуміли тільки тепер, коли наша Православна Церква в Україні знову опинилась перед лицем випробувань. Всім нам треба пам`ятати, що яким би тяжким не було наше служіння – це шлях до спасіння, шлях до вічного життя.

Апостол Петро говорить: «Коли ви страждаєте за правду – ви блаженні, а страху їхнього не бійтеся і не тривожтеся. Майте добру совість, щоб тим самим, за що лихословлять на вас, як злочинців, були осоромлені ті, які ганьблять ваше добре життя у Христі. Бо коли на те воля Божа, то краще постраждати за добрі діла, ніж за злі. Тому і Христос, щоб привести нас до Бога, один раз постраждав за гріхи наші», – так говорить апостол Петро.

Деякі наші браття, архієреї, не витримали тяжкості єпископського служіння і відпали від нього. Виконуючи свої архіпастирські обов`язки, ти ніколи не забувай про своє власне спасіння. Не забувай. Заради цього ми приймаємо чернецтво і звершуємо архіпастирське служіння, як послух. Хочеш ти, улюблений у Христі брате, спастися та успадкувати вічне життя чи не хочеш? Чи хочеш ти, щоб твоє архієрейське служіння не було пустим і безплідним? Чи хочеш принести людям благо: зміцнювати добро і зменшувати зло? Ніде і нічим ти не зможеш досягти цього, як тільки старанним і вірним служінням Церкві. Господь знає нашу неміч, тому Він сказав, що без Нього ми «не можемо нічого творити». Звертайся до Господа нашого Ісуса Христа і Він допоможе тобі. Якщо будеш смиренним і бачитимеш свою неміч, свої успіхи завжди приписуй Богові, а невдачі – своїм гріхам і немочам.

Нехай буде твоє архіпастирське служіння корисним святій Церкві, а для тебе, щоб воно було спасительним.

А тепер прийми цей архіпастирський жезл, як видимий знак твого єпископського служіння і від данної тобі благодаті Всесвятого Духа подай своє перше архіпастирське благословення цьому побожному народу, який разом з нами молитовно брав участь у твоїй єпископській хіротонії” – сказав у своєму повчальному слові до нового єпископа Патріарх Філарет.

За традицією новопоставлений єпископ подав віруючим своє перше архіпастирське благословення.

Після богослужіння, з благословення Святійшого Патріарха Філарета, у соборі з духовним концертом виступили Хор хлопчиків та юнаків сектору практики Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського та Хор хлопчиків та юнаків “Амадеус”. Дитячі хорові колективи, під керівництвом художнього керівника Алли Шейко, виконали різдвяні колядки і щедрівки, а також ряд інших відомих духовних християнських піснеспівів.

Цього дня, за вечірнім богослужінням, Святійший Патріарх Філарет читав у соборі акафіст Покрову Божої Матері.

 

 

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет відвідав засідання Поважної Ради відзнаки «Орден Святого Пантелеймона»

28.01.2020
28 січня 2020 року Святійший Патріарх Філарет відвідав зібрання членів Поважної Ради громадської організації Відзнака за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона», яке відбулося у головному (червоному) корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Поділитися дописом: