Архієпископ Андрій відвідав презентацію книги про хор ім. Г.Верьовки «Непереспівана мелодія душі»

10 травня 2023 року, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета та на запрошення Ірини Мельниченко, керуючий справами Київської Патріархії архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій відвідав презентацію книги «Непереспівана мелодія душі» та патріотичний концерт народного хору ім. Г. Верьовки присвячений воїнам Збройних сил України.

Автором книги «Непереспівана мелодія душі» є п.Ірина Мельниченко, яка вже 50 років трудиться в Національному заслуженому академічному українському народному хорі імені Г. Верьовки і яка у цій книзі дуже детально у хронологічному порядку описала титанічну роботу хору ім. Г. Верьовки за часів Анатолія Тимофійовича Авдієвського, – його розспівки, його роботи над вдосконаленням мелодій, над голосами артистів та над пісенною творчістю.

На початку заходу до присутніх звернувся архієпископ Андрій, який сказав:

«Я дякую за запрошення на презентацію книги, яка розповідає про усю діяльність знаменитого народного колективу ім. Г. Верьовки. У багатьох із нас у приватних бібліотеках буде ця книга і ми зможемо користуватися інформацією і пишатися тим, що вже стільки років ми маємо такий колектив. Скільки себе пам’ятаю, то стільки знаю, що цей колектив існував і блискуче виступав, як на Батьківщині, так і за кордоном. Цей хор завжди відрізнявся високим професіоналізмом, як на рівні співаків, так і на рівні хореографів. Це є титанічна праця та заслуга кожного у цьому хорі.

Національний заслужений академічний український народний хор ім. Г. Верьовки є візитною карткою нашої держави у всьому світі. Цей колектив передає національну особливість українців, і це є дуже важливо, бо цей колектив представляє культуру і традиції нашого українського народу, нашу ідентичність.

Нехай Господь благословляє вас, пані Ірино, усіх артистів цього чудового колективу. Нехай Господь і нас усіх благословляє і весь український народ, військо наше, Збройні сили, захисників, волонтерів і всіх, що допомагають нам у всьому світі у нинішній вітчизняній війні», – сказав архіпастир.

Зі словами вітань також звернулися головний диригент хору ім. Г. Верьовки Зеновій Корінець та генеральний директор і художній керівник Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України ім. Павла Вірського Мирослав Вантух.

Прийшли привітати Ірину Андріївну голова приймальної комісії Національної спілки письменників України Петро Заземко та член Національної спілки письменників України, народний артист, художній керівник хору ім. Г. Верьовки Ігор Курилів, які від імені спілки письменників та за дорученням її голови Михайла Сидоржевського за вагомий внесок у розвиток української культури та збагаченню національної пісенної спадщини вручили Ірині Мельниченко нагороду.

Під час патріотичного концерту у виконанні хору ім. Г. Верьовки звучали українські народні пісні та нові пісенні композиції про криваві події у Бучі та Ірпені під час цієї вітчизняної війни.

Довідка:

Національний заслужений академічний український народний хор України імені Г. Г. Верьовки – це унікальний художній колектив, який своїм досконалим мистецтвом репрезентує все найкраще з невичерпного джерела народної творчості всіх етнографічних регіонів України. Більше 70 років тому організував і став першим керівником колективу Григорій Верьовка, ім’я якого носить колектив хору з 1965 року. У цьому ж році хору було присвоєно звання заслуженого.

В 1971 році колективу було присвоєно почесне звання академічний, а в 1997 році надано статус національного. У програмах хору – історичні думи, козацькі та чумацькі пісні і танці, жартівливі хорові сценки, родинно-побутова, обрядова лірика – пісні і танці, виконувані на святах врожаю, на весіллях, а також колядки, щедрівки. Хор включає також у свої концерти, пісенні скарби багатьох народів світу. Органічними для колективу стали й оригінальні композиції, в яких музика, спів і танець виступають триєдиним компонентом. Репертуаний діапазон колективу сягає від етносу та фольклору до класичних обробок а-капела і пісень сучасних композиторів; від вокально-хореографічних сцен, композицій та народних дійств – до фольк-опери-балету Є. Станковича «Цвіт папороті», в якій народні мотиви вдало синтезуються з сучасними прийомами композиторського письма та аранжування.

В репертуарі колективу кожна група повноцінно відтворює вокально-музичну та танцювально-народну культуру всіх регіонів України. Кожний музичний твір виконується в оригінальному викладі. Кількісний склад Національного хору складається з 158 чоловік. Репертуар хору сягає більше ніж 1000 творів.

Пресслужба Київської патріархії
за матеріалами фейсбук-сторінки архієпископа Андрія

 

 

 

Поділитися дописом:

Наступна

Священномученик Макарій, митрополит Київський і всієї Руси

13.05.2023
14 травня Свята Православна Церква урочисто відзначає день пам’яті священномученика Макарія, митрополита Київського і всієї Руси. Священномученик Макарій, митрополит Київський і всієї Руси жив у XV столітті. Де народився майбутній святитель, маємо досить скупі відомості. Батьки його виховали у православній вірі. В юнацькі роки він прийняв чернечий постриг і проходив […]