Архиєпископ Андрій взяв участь у відкритті виставки пам’яті загиблих захисників України у смт. Калинівці на Київщині

10 березня 2021 року, з благословення Святійшого Патріарха Філарета та на запрошення голови парафії преподобного Амфілохія Почаївського села Скибин Володимира Скорика, архиєпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій взяв участь у відкритті виставки «СІВЕРЩИНА. БЛОКПОСТ ПАМ’ЯТІ», що відкрилася в будинку культури смт. Калинівка Броварського району Київської області.

Експозиція присвячена в пам’ять про загиблих Героїв, які віддали своє життя захищаючи суверенітет і цілісність нашої Держави в Луганській та Донецькій областях.

Виставка в Будинку культури смт. Калинівка організована парафією Української Православної Церкви Київського Патріархату преподобного Амфілохія Почаївського села Скибин за сприяння Громадської організації «Єдина Родина Чернігівщини».

На початку заходу мати полеглого воїна та заступник Голови громадської організації Людмила Житнікова розповіла про мету даної виставки та зачитала вірш в пам’ять загиблих героїв України. Після цього присутні виконали Гімн України та вшанували хвилиною мовчання полеглих воїнів.

Після хвилини мовчання архиєпископ Андрій звершив панахиду за упокій воїнів загиблих в бойових діях під час війни на Донбасі. Архипастирю співслужили настоятель парафії святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії смт. Клавдієво-Тарасове Київської області протоієрей Сергій Струк та диякон Свято-Володимирського кафедрального собору м. Києва Макарій Фадєєв.

По закінченні панахиди зі словом виступив голова громадської організації «Єдина родина Чернігівщини» Микола Шанський, батько загиблого воїна. Голова ГО «Єдина родина Чернігівщини» подарував архиєпископу Андрію ікону «Богоматір Дігтярівська», а голову парафії прп. Амфілохія Почаївського УПЦ КП Володимира Скорика нагородив подякою за активну життєву позицію національно-патріотичного спрямування та за організацію роботи даної експозиції в смт. Калинівка.

Зі словом виступили також підполковник Ігор Бизган, бойовий офіцер, який у 2014-2015 роках боронив нашу землю від агресора та дружина героя з м. Ніжин Володимира Лоскотіна – Ольга Володимирівна, представниця ніжинського підрозділу «Єдина Родина» створеного в 2016 році.

У відкритті виставки взяли участь матері та родини полеглих воїнів, мешканці села та небайдужі свідомі українці.

На експозиції були представлені виставкові вітрини з особистими речами загиблих воїнів. Кожна вітрина – це чиєсь життя, життя віддане за Україну! Виставка зроблена матерями, дружинами, батьками померлих воїнів з сльозами, горем та болем.

Мета даної виставки – намагання показати всім українцям через що пройшли невинно убієнні українські воїни та їхні родини. Ця виставка є часточка у вихованні підростаючого покоління, бо це є наша історія, це є наш біль та спільне горе.

Дану пересувну виставку впродовж 3 років вже побачили більше 10 тисяч людей. Виставка у смт. Калинівка діятиме до 18 березня 2021 року.

Вічна пам’ять і Царство Небесне Героям, які віддали своє життя за волю і незалежність нашої Батьківщини – України!

За матеріалами фейсбук-сторінки архиєпископа Андрія

Поділитися дописом:

Наступна

Звернення Вікаріату УПЦ Київського Патріархату в США та Канаді до Київської Митрополії ПЦУ

11.03.2021
Ми, духовенство та вірні Вікаріату Української Православної Церкви Київського Патріархату в США та Канаді, що зібрали нараду 10 березня 2021 року Божого у місті Філадельфія штату Пенсільванія, повідомляємо наступне. Поділитися дописом: