“Бога ніколи не треба залишати” – Патріарх Філарет

16 лютого 2020 року у неділю про блудного сина та у післясвято Стрітення Господнього, Святійший Патріарх Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному патріаршому соборі міста Києва.

Напередодні ввечері Святійший Владика звершив Всенічне бдіння. Його Святості співслужили єпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство собору.

Звертаючись у своїй проповіді до вірян Патріарх, зокрема, зазначив:

“Дорогі браття і сестри! Тільки що ми прослухали притчу про блудного сина. Не треба нам повторювати зміст, тому що ми добре знаємо цю притчу. Але розуміємо її не глибоко, а поверхово.

Думаємо, що блудні сини це тільки ті, які грішать блудом. Але не тільки ті, які грішать блудом є блудні сини, а блудними синами є і ті віруючі, які залишили Бога. Бо молодший син залишив батька? Залишив. Так і багато із нас, християн, хрещення прийняли, а Бога залишили. І тому живуть без Бога, живуть так, як жив блудний син. А як жив блудний син? Насолоджувався багатством, яке отримав від батька. Так і ці християни, які від Бога отримали таланти, отримали блага земні і використовують їх не на добро, не на служіння Богу і ближнім, а на своє задоволення. І чим закінчилося блудне життя молодшого сина? Закінчилось тим, що він став голодувати і не було у нього їжі, і тому він змушений був їсти їжу свиней. До такого стану опустився син, залишивши батька.

Так і ці християни, залишивши Бога, вдавшись до накопичення земних благ, доходять до духовного голоду. В чому цей духовний голод полягає? Цей духовний голод полягає не тільки в тому, що ці люди не моляться Богу, не відвідують богослужіння, не просять у Бога про прощення своїх гріхів, не причащаються Святих Христових Таїн, не тільки в цьому, а в тому, що вони дійшли до того, що уже приходять до висновку, що треба міняти статі, діти можуть обирати стать таку, яку хочуть. Хлопчик, хоче бути дівчинкою – має право бути дівчинкою, дівчинка, хоче бути хлопчиком  – стає хлопчиком. Хіба це не свідчить, що людина опустилася до свинячого образу життя. Або взяти приклад, який розповсюджується по всьому світу – одностатеві шлюби, хіба це не свідчить про розбещеність і духовний голод людей. Це такий голод, який перетворює людину у тварину. Всі ці гріхи є результатом того, що людина залишила Бога, залишила свого люблячого Батька.

Але коли цей молодший син не мав уже їжі навіть свинячої, то тоді згадав про свого батька, що у батька навіть слуги, найманці, живуть краще ніж він. Так і багато із християн, коли у свій час залишили Бога і повірили що Бога наче не існує. Але опинившись у скрутному становищі та зрозумівши свою безпорадність, вони згадали про Бога. І Господь з радістю приймає до Себе всіх людей, які покаялися у своїх гріхах.

Дорогі браття і сестри ми повинні зробити висновок, що Бога ніколи не треба залишати так, як залишив Його молодший син, а бути завжди з Богом, з люблячим Батьком. На Нього покладати надію, і нічого не боятися, бо Бог – Всемогутній і може неможливе зробити можливим.” – сказав у своїй проповіді Патріарх Філарет.

Богослужіння завершилося молебнем до Пресвятої Богородиці, перед Її чудотворним образом “Несподівана Радість”, під час якого підносилась молитва за Україну і визволення її від нашестя чужинців.

 

 

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Єпископ Фалештський і Східно-Молдовський Філарет прокоментував рішення про повернення до УПЦ Київського Патріархату

18.02.2020
Як відомо, 3 лютого 2020 року, керуючий Східно-Молдовською єпархією єпископ Фалештський і Східно-Молдовський Філарет (Панку), разом із ввіреною йому єпархією, повернувся до складу Української Православної Церкви Київського Патріархату. Прес-служба Київської Патріархії звернулася до преосвященнійшого владики Філарета з проханням прокоментувати своє рішення повернутися в лоно Київського Патріархату: Поділитися дописом: