Богослужіння у день свята Благовіщення Пресвятої Богородиці

7 квітня Православна Церква відзначає велике дванадесяте свято – Благовіщення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії.

Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет в день свята, 7 квітня 2020 року, відслужив у Володимирському кафедральному соборі Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого. Йому співслужили єпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій та духовенство кафедрального собору.

Напередодні свята, ввечері 6 квітня, Патріарх очолив Всенічне бдіння.

Після прочитання Євангелія Святійший Владика звернувся до людей зі словом проповіді, розкривши значення свята Благовіщення.

«Свята Церква називає Божу Матір найвищою, чеснішою за херувимів і серафимів. Чому Вона вища херувимів і серафимів? А тому, що Вона стала Матірю самого Бога. Пресвята Діва Марія має такий доступ до Сина, який немає ніхто з ангелів і вище чинів. Тому ми і співаємо: «Чеснішу від херувимів і славнішу від серафимів».

Тому, дорогі браття і сестри, будемо шанувати Божу Матір за те, що Вона дала свою плоть Сину Божому, який втілився в нашу гріховну природу, очистив її від гріха і від смерті»  – наголосив Патріарх Філарет.

Наприкінці богослужіння відбувся молебень до Пресвятої Богородиці,  під час якого Патріарх Філарет виголосив молитву за визволення від епідемії коронавірусу, а духовенство соборно заспівало молитву «Царице моя, Преблага», просячи у Пресвятої Богородиці заступництва і допомоги.

В кінці богослужіння, Святійший Патріарх Філарет, привітав парафіян храму зі святом Благовіщенням Пресвятої Діви Марії, де закликав молитися до Божої Матері, щоб Вона позбавила нас від епідемії коронавірусу.

«Будемо молитися Божій Матері, щоб Вона допомогла нам, а Вона може допомогти, позбавитися нам від цієї страшної епідемії коронавірусу.

Всі ми говоримо про карантин, але мало хто говорить чому трапилася ця епідемія. Чому? Тому що згрішили, весь світ згрішив став не на ту дорогу. Господь хоч і Милосердний, але і карає нас. Карає для чого? Щоб ми не грішили, щоб відмовилися від тих попередніх гріхів, які звершували. Покаємося, миттєво все стане на своє місце, бо у Бога все можливо. Сказав сліпому: «прозри» і прозрів, мертвому Лазару сказав: «іди», встав і пішов, такий наш Бог. Довго терпить, а коли карає то жорстоко карає, так що Його покарання доходить не тільки до тіла, а доходять до самої глибини душі.

Тому, всі міри, які приймає Держава по відношенні забезпечення не розповсюдження цієї епідемії виконувати треба, але дивитися на головне – каятися в гріхах. Покаємося, миттєво Господь припине всякі хвороби» – сказав Патріарх Філарет.

 

 

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Повідомлення Юридичного відділу Київської Патріархії щодо подій у Храмі Різдва Христового УПЦ КП у місті Одеса

7.04.2020
З огляду на чергову спробу Православної Церкви України дестабілізувати ситуацію в Україні загалом, та в Одесі зокрема, створити у органів державної влади хибне уявлення про факти, що мають юридичне значення, і стосуються подій у Храмі Різдва Христового Української Православної Церкви Київського Патріархату у місті Одеса; зважаючи на неприпустиму практику у […]