Богослужіння у Великий вівторок

14 квітня 2020 року, у Великий вівторок, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відслужив Божественну літургію Ранішосвячених Дарів у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Предстоятелю співслужили єпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, настоятель собору протоієрей Борис Табачек і духовенство м. Києва.

Під час богослужіння, на малому вході, Патріарх Філарет до дня свята Пасхи відзначив священнослужителів м. Києва та Київської області богослужбовими нагородами.

Церковні нагороди отримали:

– протоієрей Віктор Мілейко, настоятель храму ікони Божої Матері «Неопалима Купина» м. Києва – право носіння хреста з прикрасами;

– священик Сергій Струк, настоятель храму святих мучениць Віри, Надії, Любови і матері їх Софії смт. Клавдієво-Тарасове Київської області – піднесений в сан протоієрея;

– священик Павло Філюшкін, клірик Свято-Духівського храму м. Києва – право носіння камилавки.

Після завершення богослужіння Святійший владика привітав духовенство з церковними нагородами та закликав священиків з особливою ревністю звершувати своє пастирське служіння на ниві Христовій.

У Великий вівторок Господь закликає нас до духовного пильнування і робить це через притчи. Одна з них розповідає про мудрих і нерозумних дів, що очікували на прихід Жениха. Господь застерігає брати приклад з розсудливих дів, що приготували достатньо олії для очікування, і їхні світильники, зрештою, не згасли, коли Жених прийшов пізно вночі. Основна думка цієї притчі закарбована в словах Христа: «Пильнуйте, бо не знаєте ні дня, ні години, коли Син Людський прийде!».

Інша притча – про таланти – вчить, що ми не маємо права закопувати в землю, але мусимо примножувати, вкладаючи Божі дари в щоденне життя та отримуючи плід духовний.

Саме у Великий вівторок Христос пророкує зруйнування Єрусалима і змальовує Страшний Суд, головним критерієм на якому будуть справи нашої любові до ближнього, у відношенні до якого ми проявлятимемо наше справжнє ставлення до Христа: «Так, як зробили одному з малих цих, Мені зробили».

Нагадуючи про неминучість кінця цього світу та приходу Судного Дня, Господь застерігає нас у Великий Вівторок такими словами: «Зважайте на себе, щоб серця ваші не обтяжувалися обжерливістю, пияцтвом і житейськими турботами, і щоб день той не застав вас несподівано. Бо він, немов сітка, захопить усіх, що живуть по всій землі. Тож пильнуйте повсякчасно і моліться…»

Завтра, у Велику середу, о 9 годині Патріарх Філарет звершить літургію Ранішосвячених Дарів у Володимирському соборі.

 

 

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

"Пасхальні богослужіння повинні відбуватися, тому що ми святкуємо велику подію – Воскресіння Ісуса Христа" - Патріарх Філарет

14.04.2020
Пропонуємо Вашій увазі інтерв’ю Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета телеканалу ZIK про святкування Світлого Христового Воскресіння в умовах карантину. В інтерв’ю Святійший Патріарх Філарет пояснює причини виникнення коронавірусу, відношення Церкви до епідемії та заходів світської влади, які необхідні для подолання вірусу та недопущення його поширення. Святійший Владика, відповідаючи на […]