Богослужіння у день свята Благовіщення Пресвятої Богородиці

7 квітня Православна Церква відзначає велике дванадесяте свято – Благовіщення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії.

Цього дня Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет в день свята, 7 квітня 2021 року, відслужив у Володимирському кафедральному соборі Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого. Йому співслужили архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій та духовенство кафедрального собору.

Напередодні свята, ввечері 6 квітня, Патріарх очолив Всенічне бдіння.

Після прочитання Євангелія Святійший Владика звернувся до людей зі словом проповіді, розкривши значення свята Благовіщення:

Дорогі браття і сестри! Сьогодні ми святкуємо Благовіщення Пресвятої Богородиці. Це свято, коли людство отримало благу вість через архангела Гавриїла. Ця блага вість полягала в тому, що Син Божий народиться від Пресвятої Діви Марії для того, щоб визволити людей від гріха і від смерті.

Пресвята Діва Марія, сказавши слова: «Я раба Господня, нехай буде за словом твоїм», взяла велику участь у ділі нашого спасіння. Адже саме через Богородицю стало можливим те, що Син Божий народився на землі, з’єднався з людською природою та звільнив цю природу від страждань і від смерті.

Син Божий з’єднався з людською природою в той момент, коли Пресвята Діва Марія сказала слова згоди, тобто в момент зачаття. На це потрібно звернути увагу, щоб розуміти коли починається життя людини. Адже початок існування нової людини починається в момент зачаття. Це означає наступне: якщо жінка робить аборт, то вона вбиває вже існуючу живу людину, адже з моменту зачаття ця людина почала своє буття в утробі матері. На це потрібно звернути велику увагу, адже аборти – це вбивство вже існуючої людини, і причетний до цього буде нести відповідальність.

Діва Марія зачала від Святого Духа. Вона сама, як ви знаєте з Євангелія, не повірила. Не повірила, бо не природно, щоб діва без чоловіка зачала людину. Тому Господь заздалегідь, за віка, маючи на увазі зачаття Сина Божого від Діви, показував чудеса. Ви знаєте, як Мойсей бачив Неопалиму купину. Що це означало? Богородиця, будучи людиною, приймає у свою людську утробу Бога, Який є вогонь, що спалює всякий гріх і нечистоту, але при цьому Богородиця залишилася неушкодженою. Або жезл Аарона – суха палка може розквітнути? Не може. Але Господь створив чудо, щоб показати як Діва народить Сина Божого без чоловіка. Все це Господь зробив для того, щоб показати нам, що Він дійсно народився від Пресвятої Діви Марії”, – сказав у своїй проповіді Патріарх Філарет.

Наприкінці богослужіння відбувся молебень до Пресвятої Богородиці,  під час якого Патріарх Філарет виголосив молитву за визволення від епідемії коронавірусу, а духовенство соборно заспівало молитву «Царице моя, Преблага», просячи у Пресвятої Богородиці заступництва і допомоги.

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Святійший Патріарх Філарет звершив чин Пасії з читанням Євангелія від Іоана

9.04.2021
9 квітня 2021 року, у п’ятницю ввечері четвертої седмиці Великого посту, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив мале повечір’я з чином Пасії у Володимирському кафедральному соборі м. Києва. Поділитися дописом: