Будемо жити на землі так, щоб наше життя було підготовкою для вічного блаженного життя – Патріарх Філарет

17 жовтня 2021 року, у неділю 17-ту після П’ятидесятниці, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному патріаршому соборі м. Києва.

Напередодні, у суботу ввечері, Святійший Патріарх Філарет в соборі очолив всенічне бдіння.

За богослужінням Його Святості співслужили архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, настоятель храму протоієрей Борис Табачек та протоієрей Іоан Київський.

Після прочитання Євангелія Патріарх Філарет виголосив проповідь на тему Євангельського зачала:

“Дорогі  браття і сестри! Господь Ісус Христос проповідував Євангеліє не тільки людям освіченим, знавшим закон, а проповідував для кожної людини. І тому проповідь Його була дуже простою, а простою тому, щоб зрозуміли цю проповідь прості, неграмотні і неосвічені люди. Ось і сьогодні в Євангельському читанні ви слухали; як нам треба жити? Христос на це запитання відповідає: «Як хочете щоб з вами робили, те і ви робіть». Що ми хочемо для себе? Щоб нам робили добро, любили нас, не засуджували, бажали нам успіху в житті. Зрозуміло чого ми хочемо. Так ось цього треба бажати і людям. Не тільки бажати, а й робити так, щоб їм було приємно.

Дальше Ісус Христос говорить: «Якщо ви робите добро тільки тим, хто вам робить добро, яка вам за це подяка? Бо і грішники те саме роблять. Якщо ви хочете, щоб вам давали в борг, то ви теж давайте; не чекаючи, що людина може повернути». Ось такі прості, але зрозумілі для кожної людини слова говорив у своїй проповіді Господь наш Ісус Христос. І це для того, щоб жодна людина не могла виправдатися тим, що вона не розуміє. Христос говорив просто, щоб зрозуміли усі. Тому і наша проповідь повинна бути простою зрозумілою для кожної людини. І простота цієї проповіді полягає в тому: «Робіть те, що собі бажаєте».

Тому і ми, дорогі браття і сестри, повинні робити людям добро, таке ж добро, яке бажаємо для себе. І якщо виконаємо цю заповідь то успадкуємо Царство Небесне. Ми не живемо для того, щоб попасти у вічне життя. Це від нас не залежить; хочемо ми чи не хочемо, віримо чи не віримо, а вічне життя є. А ось в яке вічне життя ми попадемо, це вже залежить від нас, як ми будемо жити на землі. Тому будемо жити на землі так, щоб наше життя було підготовкою для вічного блаженного життя, яке нехай дарує нам Господь Ісус Христос по своєму великому Чоловіколюбству”, – сказав у своїй проповіді Патріарх.

Після Літургії був відслужений молебень перед чудотворним образом Божої Матері «Несподівана Радість», під час якого Патріарх Філарет виголосив молитву за визволення України і всього світу від епідемії коронавірусу.

По завершенні богослужіння, з нагоди 50-річчя від дня народження регента Патріаршого хору Вероніку Василівну Матвієнко, Святійший Патріарх Філарет нагородив орденом Христа Спасителя.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Відбувся чин похорону матушки Людмили Станкевич

19.10.2021
19 жовтня 2021 року було звершено чин похорону новопреставленої матушки Людмили Станкевич, вдови покійного настоятеля парафії святого Юрія Переможця у м. Києві протоієрея Сергія Станкевича. Поділитися дописом: