Духовенство та віряни привітали Святійшого Патріарха Філарета з Різдвом Христовим

8 січня 2023 року Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет очолив у Володимирському кафедральному соборі святкову Велику вечірню.

Патріарху співслужили архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, настоятель Володимирського собору протоієрей Борис Табачек та духовенство м. Києва та Київської області.

Після Вечірньої вірянам було зачитано Різдвяне послання Святійшого Патріарха Філарета.

Від імені духовенства та парафіян, архієпископ Андрій звернувся до Святійшого владики зі словами привітання:

“У піснеспіві кондаку Різдва Христового небагатьма словами розкрита сутність великої події, яка сталася цими днями.

Діва народжує Богонемовля, – Бога, Який вже був народжений від Бога-Отця перше всіх віків. Для чого Сину Божому треба було ще народитися від Діви Марії? По-перше, Передвічний Бог ще раніше створення світу заклав у Своїх планах Своє зішестя з небес на землю, бо наперед знав про гріховне падіння людини. По-друге, після одпадіння людини від Бога людська природа стала ураженою гріхом. Для зцілення пошкодженої людської природи, Господь прийняв на себе тіло через народження від Діви Марії і став людиною такою, як всі ми – смертною, тлінною і страждальною. Господь зцілив нашу пошкоджену природу у Самому Собі стражданнями, смертю та воскресінням на третій день. Тому, з великою радістю і духовним піднесенням святкує Церква Христова Різдво Господа нашого Ісуса Христа. Воно вселяє в нас надію на спасіння і вічне блаженне життя. Звичайно, як тільки ми своїм життям уподібнимося Йому, Господу нашому Ісусу Христу.

Різдвяна радість для українського народу цього року затьмарена війною, бо російська армія, вчинивши підступний і цинічний напад на Україну, веде повномасштабну кровопролитну війну, – черговий геноцид українського народу, жорстокі звірства. Гинуть не лише військові – наші захисники, але й тисячі людей мирного населення, зокрема, діти. Україна завжди була миролюбною державою, але прагнення до миру спонукає до рішучості захищати свою землю, свою Батьківщину від ворога та окупанта. Головне, не слабшати у вірі та не втрачати надії, пам’ятаючи слова нашого Спасителя: «Не бійся, тільки віруй» (Мк. 5: 36).        

Сьогодні наша Батьківщина, наче людське тіло, яке вкрите безліччю ран, що кровоточать, вкрите безліччю шрамів, які ще не загоїлись. Шматується сьогодні тіло України нашими ворогами, хижаками у людській подобі, але з Євангелія ми знаємо, що тиран Ірод помер, а Марія з Йосифом та немовлям Ісусом повертаються до Юдеї. Ми твердо віримо, що Всевишній неодмінно пошле нам перемогу над агресором, і в нашій рідній державі запанує довгоочікуваний мир. Мир, який Господь приніс на землю у Своєму Різдві, щоб над благословенною Україною завжди було мирне небо. Нехай усіх нас Господь благословить миром!

У ці святкові дні, ми разом зі своїм Патріархом возносимо особливі гарячі молитви до Богонемовля Господа нашого Ісуса Христа за воїнів, які захищають Україну від ворогів, від нашестя чужинців. Разом зі своїм Предстоятелем молимося за лікарів та медичних працівників, які своїм щоденним подвигом ведуть боротьбу за життя і за здоров’я поранених наших захисників. Разом з духовним лідером українського народу молимося за тих, хто в Криму, на Донбасі й на півдні України перебувають в умовах окупації, за тих, хто у полоні чи ув’язненні, і просимо у Господа для них захисту та швидкого звільнення.

Майже рік, як Україна кожного дня втрачає своїх найкращих синів і дочок. І за них молимося разом з нашим поважним старцем-молитвеником, який вже 73 роки несе подвиг чернецтва. Молимося за всіх загиблих жінок, дітей та чоловіків від рук окупантів і терористів.

Сьогодні всі ми особливо молимося за Вас, Ваша Святосте, щоб Бог і надалі зміцнював Ваші сили, давав добре здоров’я і довголіття. Щоб від Вашої віри – зміцнювалася віра наша, щоб від Вашої мудрості – ми отримували напоумлення, щоб Ваш приклад невтомного і відданого служіння Богу, Церкві та українському народу надихав всіх нас на таку саму віддану працю.

Сердечно поздоровляємо Вас, Ваша Святосте, з великим світоспасительним святом Різдва у плоті Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Свої вітання передають Вам зі всього світу: з Молдови, Греції, Америки, з багатьох країн Європи – Іспанії, Італії, Австрії, Швеції, Німеччини. Бажаємо, щоб благодатним було Ваше Першосвятительське служіння, яке приносить до Віфлеємських ясел плоди Ваших трудів на благо всієї повноти Святої Христової Церкви на многії й благії літа, – сказав у вітальному слові владика Андрій.

Владика Андрій підніс Патріарху Філарету просфору і букет квітів.

Святійший владика подякував всім за вітання і молитви та виголосив архіпастирське слово, в якому розповів про Боговтілення та про покаяння, як духовний шлях людини для досягнення спасіння.

Після многоліття Патріарха Філарета співом колядок привітали Патріарший та кліросний хори Володимирського собору. Святійший Владика подав благословення віруючим, а присутні у храмі дітки ще й отримали солодкі подарунки.

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Різдвяна проповідь Святійшого Патріарха Філарета про Боговтілення та шлях до спасіння (ВІДЕО)

8.01.2023
8 січня 2023 року Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив у Володимирському кафедральному соборі святкову велику вечірню. За богослужінням, під час якого духовенство і віряни привітали свого Предстоятеля зі святом Різдва Христового, Патріарх Філарет виголосив натхненну проповідь про Боговтілення та про покаяння, як духовний шлях людини для досягнення спасіння. […]