“Господь, заради Свого Чоловіколюбства, прощає і дає те, що нам потрібно” – Патріарх Філарет

7 лютого 2021 року, у неділю 35-ту після П’ятидесятниці, та день пам’яті святителя Григорія Богослова, архієпископа Константинопольського, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі міста Києва.

Напередодні, у суботу ввечері, Патріарх Філарет відслужив у соборі Всенічне бдіння. Його Святості співслужили архієпископ Андрій та духовенство кафедрального собору.

За богослужінням Святійший Владика виголосив проповідь на тему євангельського читання про зцілення сліпого (Лк., 93 зач., 18, 35 – 43):

“Дорогі браття і сестри! Тільки що ми вислухали уривок із Євангелія від Луки, де розповідається про те, як один сліпий, почувши, що йде Ісус Христос, став кричати: «Помилуй мене, Сину Давидів». Чому він кричав «помилуй мене», а не просто кричав «Господи, зціли мене»? Бо просив, щоб Він його помилував, тому що цей сліпий визнавав, що він став сліпим через свої гріхи.

І ми, дорогі браття і сестри, повинні усвідомлювати це – що всі страждання і хвороби є наслідком наших гріхів. І тому для того, щоб визволитись від хвороб та від різних бід, треба просити у Бога спочатку помилування і прощення гріхів. Ось якщо Господь простить гріхи, то тоді визволить і від страждань. Бо страждав сліпий? Страждав. А коли Господь його помилував – то він прозрів. Так і протягом всієї історії християнської Церкви – ті грішники, які каялись, Господь їх прощав і позбавляв від усяких скорбот.

Ось і ми зараз терпимо і страждаємо від коронавірусу? Страждаємо. Внаслідок чого цей коронавірус? Внаслідок наших гріхів. І тому, для того, щоб припинились ці страждання, треба кричати так, як цей сліпий – «Помилуй мене». І коли він кричав, Христос спросив: «Чого ти хочеш?». А сліпий каже: «Щоб прозріти».

Так і ми повинні кричати в молитвах до Бога, і тоді Господь спитає нас: «Чого ви хочете»? І тоді ми скажемо: «Збережи нас від цих бід, які нас оточують і, насамперед, від цього коронавірусу, який перевернув увесь світ». Тому що для Господа немає нічого неможливого. Може Господь зробити все, що ми хочемо, але те, що є для нашої користі, тому що ми часто просимо те, що нам некорисне. А ось якщо ми просимо те, що нам корисне, то Господь, по нашим молитвам, а точніше, заради Свого Чоловіколюбства, прощає і дає нам те, що нам потрібно.

Тому будемо молитися і кричати як той сліпий «помилуй мене», і Господь почує наш крик, і як йому дав зір, так і нам дасть благополучне мирне життя. Богу нашому слава на віки віків”, – сказав Святійший Патріарх Філарет.

Завершилося богослужіння молебнем до Пресвятої Богородиці, перед Її чудотворним образом «Несподівана Радість», під час якого підносились молитви, щоб Господь Бог простив нам наші гріхи, помилував і визволив людство від епідемії коронавірусу.

Також цього дня, за вечірнім богослужінням, Cвятійший Патріарх Філарет читав у Свято-Володимирському соборі акафіст Покрову Божої Матері.

Прес-служба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Правда і брехня речника ПЦУ архиєпископа Євстратія (Зорі)

9.02.2021
Відповідь речнику ПЦУ на обмовляння Патріарха Філарета у «втраті логіки і роздвоєнні особистості» побудована на викритті ганебної брехні, яку розповсюджує архиєпископ Євстратій. Виключно правдивими фактами та аргументованими доказами свідчимо про лукаву логіку, порушення архиєрейської присяги та моральну деградацію особистості самого автора-обмовника архиєпископа Євстратія. Поділитися дописом: