“Якщо будемо мати міцну віру, непохитну, то Бог буде з нами і все буде добре” – Патріарх Філарет

У неділю 9-ту після П’ятидесятниці Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні архієпископа Андрія та соборного духовенства відслужив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Напередодні, у суботу ввечері, Святійший Патріарх Філарет звершив всенічне бдіння.

Після прочитання Євангелія Святійший Владика звернувся до віруючих зі словом проповіді:

“Дорогі браття і сестри! Тільки що ми вислухали уривок із Євангелія від Матфея, де говориться про те, що може зробити віра і до чого може опустити невір’я. Апостол Петро поки вірив – йшов по воді. А коли засумнівався – став тонути. Згадайте звернення апостолів до Ісуса Христа, коли вони не могли вигнати злого духа. І запитали Ісуса Христа чому вони не могли вигнати злого духа? Адже, коли Господь посилав їх на проповідь, вони виганяли злих духів. І, коли повертались – хвалились, що «і духи нам підкорюються». Значить могли, тому що мали віру. А тут апостол Петро, поки мав віру, по воді йшов, а коли засумнівався – став тонути. Це означає, дорогі браття і сестри, що треба мати тверду віру.

Віру в що? Віру в Господа Ісуса Христа. У Нього треба вірити. Вірити в те, що Він піклується, промишляє не просто про світ увесь, про кожний народ, а піклується про кожного з нас. І в це треба вірити. Ми повинні вірити, що Бог турбується про нас. А що значить турбується? Це значить, що іноді попускає страждання, іноді посилає нам успіх, радість. І робить це для нашої користі, і в це треба вірити.

Не треба впадати  відчай, коли ми терпимо страждання, біди. І страждання, і біди народжує людина, не Бог є винуватцем цих страждань і бід – людина. Але Бог попускає це. І тому, коли Господь попускає, то ми повинні знати, що попускає для того, щоб було нам краще. Ви скажете: як краще від страждань? Хіба, коли страждаєш, то це краще? Ні, це не краще. Але, коли страждаєш, то звертаєшся до Бога, а це краще, бо ти про Бога забував, думав, що ти все можеш. А коли опинився в таких умовах, що нічого не можеш зробити, не можеш допомогти собі – тоді ти звертаєшся до Бога «Господи, допоможи». Але, коли ти звертаєшся зі словами «Господи, допоможи», то треба мати віру. Таку віру, яку мав апостол Петро, коли йшов по воді. Ось таку віру треба мати. Таку віру, яку мав сотник, коли сказав «Господи, не треба приходити до мого дому», скажи слово і одужає слуга мій.

Є в наш час віра така чи немає? Є така віра. Не у всіх. Але в багатьох є така віра. І заради цієї віри існує світ і Господь, за гріхи людей, не знищує світ. Тому що в цьому світі є такі люди, які мають таку віру. Згадайте слова патріарха Авраама, який сказав: «Господи, якщо буде п’ятдесят праведників в місті Содом і Гоморра, знищиш Ти ці міста?» і Господь сказав: «Ні, не знищу. А якщо тридцять? А якщо тридцять, теж не знищу. А якщо десять? І десять не знищу. А якщо менше? А якщо менше – знищу». Як ви знаєте, залишився тільки Лот зі своєю родиною, і тому Господь знищив Содом і Гоморру.

Так і наш світ Господь не знищує, тому що є праведники, і заради цих праведників Господь тримає цей світ. Тому, нам треба належати до цих праведників. Яким чином належати до цих праведників? Мати таку віру, тверду і несумнівну.

Нехай Господь наш Ісус Христос укріпляє в нас віру, бо віра гори переставляє. Пам’ятаєте слова Ісуса Христа, Який сказав «Якщо будете мати віру, як гірчичне зерно, і скажете горі цій – перейди звідси туди, і вона перейде» Для багатьох це безумство, як це так, гори переставляти? Справа не в переставлянні гір, а в тому, що віруюча людина може звершувати неможливе.

Тому, дорогі браття і сестри, будемо мати міцну віру, непохитну, і Бог буде з нами і все буде добре. Йому слава навіки віків”, – виголосив Патріарх Філарет.

Богослужіння завершилося подячним молебнем за всі Господні благодіяння українському народу із нагоди відзначення 30-ої річниці з Дня проголошення Незалежності України, яку українці будуть святкувати у вівторок 24 серпня. У кінці молебня Святійший Патріарх привітав усіх із прийдешнім святом:

“Вітаю вас, дорогі браття і сестри, із наступаючим святом – 30-ліття Незалежності Української держави. Ми повинні дякувати Богові за те, що Він дав нам свободу. Але цю свободу, як дар Божий людям, треба використовувати на добро, а не на зло. А часто люди використовують свободу на зло. І тим самим, прикликають на себе гнів Божий.

Святкуючи 30-ліття Незалежності України, ми повинні багаторазово дякувати Богові, що Він дав нам цю свободу, за яку боролись наші предки віками. Боролись, а не досягали. А нам Бог судив жити у Незалежній, вільній Україні. Тому будемо дякувати за Його милосердя. Нехай Господь, молитвами Церкви, утверджує в нашому народі всяке благополуччя”, – побажав Патріарх Філарет.

Після відпусту були виголошені традиційні многоліття.

Також цього дня, за вечірнім богослужінням, Cвятійший Патріарх Філарет читатиме у Свято-Володимирському соборі акафіст Покрову Божої Матері.

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Заява щодо відсутності запрошення Патріарха Філарета на офіційні заходи з нагоди ювілею Незалежності України (UA/ENG)

23.08.2021
Як стало відомо, чиновники Офісу Президента України, на вимогу керівництва Православної Церкви України та представників Константинопольського Патріархату, прийняли рішення не запрошувати Героя України, Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета на офіційні святкові заходи з нагоди 30-річчя Незалежності України. Це перший ганебний випадок за три десятиріччя існування нашої держави. Навіть […]