“Якщо хочемо бути в Царстві Божому, потрібно любити” – Святійший Патріарх Філарет

3 жовтня 2021 року, у неділю 15-ту після П’ятидесятниці, після Воздвиження, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному патріаршому соборі м. Києва.

Напередодні, у суботу ввечері, Святійший Патріарх Філарет в соборі очолив всенічне бдіння.

За богослужінням Його Святості співслужили архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій та духовенство собору.

Під час Божественної літургії Патріарх виголосив проповідь на тему євангельського читання:

«Дорогі браття і сестри! Священне Писання вчить нас тому, щоб ми турбувалися більше за душу, бо тіло ми носимо тимчасово, до смерті, а душа залишається вічною і після смерті продовжує існувати. І коли Господь говорить не турбуватися про земне, а збирати скарби на небі, то має на увазі нашу душу.

Душа повинна бути святою, доброю, люблячою. Чому? Тому що Царство Боже – це Царство праведності, святості, правди і миру. І якщо ми хочемо ввійти в це Царство, то як ми можемо в нього ввійти, будучи злими або неправдивими. Не можемо жити в такому Царстві, якщо стан нашої душі не відповідає Божому Закону. Тому, дорогі браття і сестри, ми повинні турбуватися про свою душу, щоб вона була люблячою, не себе любити, а своїх ближніх. Тому якщо хочемо бути в Царстві Божому, потрібно любити. І якщо ми виберемо такий шлях – шлях любові, покаяння і благочестя, то обов’язково ввійдемо Царство Небесне і успадкуємо вічне блаженне життя.

Сенс нашого земного життя полягає в тому, щоб душу свою налаштувати на добро, на любов, на правду, на мир, якщо виховаємо свою душу такою, то тоді в Царстві Небесному будемо. А якщо не виховаємо, то ми не достойні там бути. І в кожного з нас виникає питання: «я грішник, як же я можу потрапити в це Царство любові, правди і миру? Яким чином?». Таким чином як розбійник, тобто через щире покаяння, і Господь сказав йому: «сьогодні ж будеш зі Мною в раю». Тому будемо каятися у своїх гріхах, робити добро людям і Господь буде з нами та буде нам допомагати, щоб ми стали люблячими, добрими і миролюбивими», – сказав Патріарх Філарет.

Після Літургії був відслужений молебень перед чудотворним образом Божої Матері «Несподівана Радість», під час якого Патріарх Філарет виголосив молитву за визволення України і всього світі від епідемії коронавірусу.

Також цього ж дня, за вечірнім богослужінням, Cвятійший Патріарх Філарет читатиме у Володимирському соборі акафіст Покрову Божої Матері.

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Призначено очільника Молодіжної організації Київського Патріархату в м. Бостон (США)

4.10.2021
Християнська молодь Бостона (США) віднині отримує інституалізацію. Указом Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета очільником Молодіжної організації м. Бостон призначено Олександра Стрелка – директора волонтерської програми Brain Buildersat BIDMC, який є також ментором та організатором фандрейзингу для Children’s Services of Roxbury (США). Поділитися дописом: