“Якщо ми будемо вірити Богові, то благо нам буде і на землі, і в Царстві Небесному” – Патріарх Філарет

8 серпня 2021 року, у неділю 7-му після П’ятидесятниці та день пам’яті преподобного Мойсея Угрина, Києво-Печерського, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному патріаршому соборі м. Києва.

Напередодні, у суботу ввечері, Святійший Патріарх Філарет в соборі очолив Всенічне бдіння.

За богослужінням Його Святості співслужили архієпископ Андрій та духовенство собору.

Під час Божественної літургії Патріарх виголосив проповідь на тему євангельського читання:

«Дорогі браття і сестри! Сьогодні ми знову почули Євангельське читання, яке вимагає від нас віри, тому що оцих два сліпці одужали, Христос повернув їм зір, тільки тому, що вони повірили. Бо Христос запитав їх: а віруєте ви, що я це можу зробити? Вони відповіли: так, Господи, віримо. І якщо ми прочитаємо Біблію від початку до кінця, то ми побачимо, що віра є основною якістю людини, яка вимагається від Бога. Бог вимагає віри і людина вірить, бо без віри людина жити не може – це її властивість.

Ось наприклад, діти вчаться в школі, вчителі їм говорять про ті чи інші предмети, може дитина побачити це? Не може, але вірить вчителю і таким чином засвоює знання. Ми віримо один одному? Віримо. Але якщо заглибитись у це поняття віри, то, на превеликий жаль, людина більше вірить злу, ніж добру.

Ось візьміть приклад перший – Адам і Єва. Кому вони повірили? Богу, Який сказав: не їжте – помрете, чи дияволу: їжте, бо якщо з’їсте плід – будете багаті. Так і в житті людства. Кожна людина схильна більше вірити злу, ніж вірити добру. Чи не так? Подумайте. І якщо заглибитесь у це поняття, то побачите, що ми віримо дуже просто і швидко злу, і з великим трудом віримо добру.

І тому, Ісус Христос вимагає від нас не просто віри, а віри Йому, бо Він є початок добра, Він є любов, і тому Йому треба вірити, а не вірити дияволу. Так і серед людей. Треба вірити добрим людям, праведним, святим, і не вірити людям неправдивим, бо вони обманюють. І якщо будемо, дорогі браття і сестри, вірити насамперед Богові, а вірити Богові – це значить виконувати Його заповіді, то благо нам буде.

Тому, будемо просити Господа, щоб Він дав нам Свою Божественну силу і розум розпізнати де є правда, а де є неправда. Бо часто ми не можемо розпізнати де є правда, а де є неправда. Тому і потребуємо Божої допомоги, щоб Господь допоміг нам розібратись де правда, а де неправда. І коли пізнаємо де правда, а де неправда – йти дорогою правди. І буде нам благо: і на землі буде благо, і буде благо після смерті, тому що отримаємо Царство Боже. Бо в Царстві Божому неправди нема, і в Царстві Божому можуть бути тільки ті люди, які жили правдою.

Тому, нехай Господь наш Ісус Христос допомагає нам, по-перше, пізнавати правду, а по-друге дасть нам силу йти цією дорогою правди. Йому слава навіки віків» – сказав у своїй проповіді Патріарх.

Після Літургії був відслужений молебень перед чудотворним образом Божої Матері «Несподівана Радість», під час якого Патріарх Філарет виголосив молитву за визволення України і всього світі від пандемії коронавірусу.

Цього ж дня, за вечірнім богослужінням, Cвятійший Патріарх Філарет читатиме у Володимирському соборі акафіст Покрову Божої Матері.

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет благословив звершити молитви за медиків у день святого Пантелеймона

8.08.2021
9 серпня Православна Церква вшановує пам’ять святого великомученика і цілителя Пантелеймона. Святий Пантелеймон, досягнувши великої святості, маючи глибоку віру, сподобився отримати від Бога дар зцілення і чудотворіння. Як за свого життя, так і після своєї земної кончини, перебуваючи в Царстві Небесному, святий Пантелеймон молиться і подає зцілення від душевних і […]