Єпископ Філадельфійський Лука відвідав Кримську платформу в Загребі

24–25 жовтня 2022 року у столиці Хорватії м. Загребі відбувся перший міжнародний парламентський саміт “Кримської платформи”. До участі в заході запрошені делегації з понад 50 країн та інституцій. Україна також запросила представників країн, які не є членами платформи, зокрема з Південної Америки, Африки та Азії.

У перший день форуму була реалізована дискусійна програма. Також у столиці Хорватії офіційно відкрили «Український дім» за участі голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука і прем’єр-міністра Хорватії Андрея Пленковича.

З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета на запрошення Уряду України участь у форумі взяв єпископ Філадельфійський, вікарій Київської єпархії Лука у супроводі голови православної молоді Нью-Йорку Ярослава Качарая.

Під час неофіційного спілкування з учасниками та гостями заходу – представниками різних країн – єпископ Лука доніс голос української діаспори, а головно всіх вимушених українських біженців, які від початку повномасштабного вторгнення російських окупантів, втративши житло та членів родини, перебувають у країнах Європи та США, де стикаються з іноземною бюрократією та браком всебічної допомоги.

Єпископ Лука навів страшні цифри невинних жертв в Україні від рук терористів. З початку вторгнення російської федерації в Україні загинуло 422 дитини та постраждало 805 дітей. Загинуло 6221 цивільних, 9371 мирних осіб поранено. Через війну близько 1,6 млн дітей ризикують жити на межі голоду. Через постійні напади на інфраструктуру системи водопостачання та електромережі близько півтора мільйона людей в Україні залишилося без доступу до води, ще 4,6 млн мають лише обмежений доступ.

«Зло, яке прийшло на Українську землю, має виразну ідеологічну складову і конкретне ім’я — рускій мір, – говорить архіпастир, – тому, спілкуючись з учасниками форуму, я звертався до кожного з них з проханням допомогти Україні зупинити ворога. Адже українці сьогодні захищають не лише себе, але й весь цивілізований світ. Крим для нас став символом боротьби та повернення у законне русло всього існуючого. Однак ми повинні не забувати, що маємо багатомільйонну православну паству закордоном, яка потребує духовної підтримки, але досі вона повністю відмежована від Київської Материнської Церкви».

Головна мета “Кримської платформи” – висвітлення важливих питань, що стосуються окупованого Кримського півострова, а саме: перспективи притягнення Росії та російських посадових осіб до відповідальності за міжнародні злочини, скоєні в окупованому Криму, питання про майбутню реінтеграцію Криму після деокупації, хорватський досвід реінтеграції територій і можливість його застосування в українських реаліях у майбутньому.

Нагадаємо, перший установчий саміт “Кримської платформи” відбувся 23 серпня 2021 року.

Пресслужба Київської Патріархії
за матеріалами фейсбук-сторінки єпископа Луки

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарше богослужіння у двадцяту неділю після П’ятидесятниці

30.10.2022
30 жовтня 2022 року, у неділю 20-ту після П’ятидесятниці, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному патріаршому соборі м. Києва. Поділитися дописом: