Єпископ Філадельфійський Лука відвідав нову парафію, яка допомагає українським біженцям

З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси України Філарета, у неділю 29 січня 2023 р., єпископ Філадельфійський, вікарій Київської єпархії Лука очолив Божественну літургію на парафії святого апостола і євангеліста Луки в районі Норд Іст міста Філадельфії (США). Парафія була відкрита минулого року, рівно три місяці тому.

Єпископа зустрів з хлібом-сіллю голова громади Віталій Яремчук з дружиною Лілею та двома доньками Христинкою та Соломійкою, а також голова сестринства Іванка Делявська з чоловіком Іваном та своїми синами Василем та Максимом, піднісши архієрею квіти.

Архіпастирю співслужили клірики Вікаріату Київського Патріархату: благочинний Патріаршого ставропігійного собору Святителя Миколая Чудотворця протоієрей Олексій Качарай, голова місійного відділу Вікаріату протоієрей Димитрій Бігун, декан м. Філадельфія та настоятель храму святого апостола і євангеліста Луки протоієрей Володимир Стеблина та архідиякон Даниїл.

Регент Вероніка Матвієнко забезпечила акапельний супровід літургії.

Святкову літургію відвідали високоповажні гості: депутат міської ради міста Філадельфії Девід Ох, представник його офісу Вікторія Ліга, а також громадські діячі, меценати: директор Культурного Центру «Версаль» Єлена Мармур, меценат Віталій Пріст та інші благодійники.

У своїй проповіді єпископ Лука зазначив, що єднання українців у теперішній складний час дуже важливе, тому прикладає значні зусилля для облаштування храму, дитячої академії та Центру допомоги біженцям на цій парафії. Єпископ повідомив, що Вікаріат УПЦ Київського Патрархату отримав необхідний дозвіл і уклав договір – безкоштовно роздавати продукти харчування українським біженцям та їхнім дітям.

Депутат міської ради міста Філадельфії Девід Ох у своїй вітальній промові подякував єпископу Луці за плідну працю з опіки та фінансової підтримки українських біженців. Наголосив, що ми всі повинні розділяти спільні християнські цінності та важливі для Філадельфії демократичні засади, зокрема, щодо забезпечення публічної безпеки, музичного розвитку дітей, їх всебічного розвитку, освіти. Девід Ох висловив свою підтримку та закликав й надалі підтримувати Україну та її народ в США і Філадельфії.

Храм був наповнений молільниками. Особливо, молодь і діти українських біженців, які приїхали у Філадельфію на Норд Іст у зв’язку з вторгненням російських окупантів в Україні. Ці парафіяни зацікавлені у звершенні богослужінь українською мовою, тому згуртувалися навколо свого настоятеля отця Володимира та нової парафії УПЦ Київського Патріархату. Саме тут молодь планує проведення святкових та урочистих заходів.

Після звершення Божественної літургії єпископ Лука, від імені та з благословення Святійшого Патріарха Філарета, нагородив медаллю «За жертовність і любов до України» директора дитячої Академії святого апостола і євангелиста Луки пані Лілію Яремчук. Пані Лілія підготувала концерт за участі українських діток, які заспівали колядки, продекламували вірші, танці, сольні вокальні виступи перед українською громадою, чим порадували та зігріли серця духовенства, парафіян, гостей та батьків.

Адреса парафії: 10151 Bustelton Avenue Philadelphia PA 19116 USA
Тел: 267-808-5575

Пресслужба Київської патріархії
за матеріалами Вікаріату УПЦ Київського Патріархату
в США та Канаді

 

 

 

Поділитися дописом:

Наступна

Декан Європейського деканату зустрівся з Суперінтендантом асоціації Євангелицьких церков Кельну

4.02.2023
2 лютого 2023 року декан Європейського деканату Володимир Чайка зустрівся з Суперінтендантом асоціації Євангелицьких церков Кельну та регіону пастором Др. Бернгардом Зайґером, у його резиденції. Поділитися дописом: