Єпископ Філадельфійський Лука зустрівся з новообраним губернатором штату Пенсільванія

7 лютого 2023 року єпископ Філадельфійський Лука (Згоба), вікарій Київської єпархії, зустрівся з новообраним губернатором штату Пенсільванія Josh Shapiro. Зустріч відбулася в резиденції політика в Капітолії міста Гаррісбург — сучасному центрі штату Пенсільванія. Під час зустрічі єпископ Лука привітав Джоша Шапіро з обранням на високу і відповідальну посаду та вручив патріаршу Благословенну грамоту.

Губернатор Джош Шапіро, дякуючи за особливу відзнаку УПЦ Київського Патріархату, зазначив, що його давній рід походить з України з м. Кам’янець-Подільський, тому він по особливо відчуває біль та потреби українців, які страждають від війни.

Єпископ Лука подякував губернатору за підтримку українського народу у складний час війни, а особливо біженців з дітьми, які у великій кількості зараз перебувають у штаті Пенсільванія і наголосив, що філантропія не знає ні етнічного, не релігійного обмеження, а результат від цього благородного прояву всеосяжний.

Під час зустрічі губернатор Джош Шапіро висловив підтримку єпископові Луці – єдиному православному українському архієрею в Америці, який має канонічне підпорядкування Українській Церкві з осідком у Києві. Губернатор зауважив, що діяльність Вікаріату УПЦ Київського Патріархату в США має велике значення для багатоетнічної країни, де населення стикається з проблемами духовного характеру і якраз Церква здатна забезпечити усім потребуючим необхідну підтримку.

Сторони обговорили ситуацію, в якій опинилася Україна в час війни, а також місію Вікаріату УПЦ Київського Патріархату з облаштування побуту для українських біженців та їхніх дітей, а також створення Центру для українських біженців у Філадельфії на Норд Істі.

Зустріч була проведена під організаційним супроводом уродженки м. Києва, провідного юриста Філадельфії — Марини Кац. Єпископ Лука висловив їй особисту подяку за юридичний супровід та допомогу у справі розвитку Української Православної Церкви Київського Патріархату в Сполучених Штатах Америки.

На зустрічі також був присутній виконавчий директор компанії Caring for Friends Вінсент Шіавоне, який цілий рік забезпечує необхідними продуктами харчування та гігієни українських біженців та їх дітей. Єпископ Лука у присутності губернатора висловив йому глибоку шану за підтримку та висловив сподівання, що разом їм вдасться вирішити питання забезпечення виживання українців на Американському континенті.

Джерело

Поділитися дописом:

Наступна

У Володимирському соборі попрощались з українським літературознавцем Дмитром Наливайком

10.02.2023
10 лютого 2023 року у Володимирському кафедральному соборі м. Києва звершено чин похорону українського літературознавця Дмитра Наливайка. Поділитися дописом: