Єпископ Філадельфійський Лука зустрівся з ординарним єпископом західного благочиння Польської Народної Католицької Церкви Ярославом (Джері) Рафалком

З благословення Святійшого Патріарха Філарета, 16 липня 2022 року відбулася зустріч секретаря Вікаріату УПЦ КП в США та Канаді єпископа Філадельфійського Луки (Згоби) з ординарним єпископом західного благочиння Польської Народної Католицької Церкви Ярославом (Джері) Рафалком. Зустріч ієрархів відбулася у Соборі Всіх Святих міста Чикаго, штату Іллінойс. Ця зустріч започаткувала на високому церковному рівні екуменічний діалог між єпископами братніх слов’янських народів, які мають велику кількість вірян у США та Канаді.

Історична зустріч тривала близько трьох годин. Сторони обговорили ряд важливих питань стосовно розвитку двох церков, парафіяльного життя, духовної освіти, розвитку міжконфесійних зв’язків в сучасних умовах, забезпечення кадрового потенціалу Польської та Української церкви, створення духовних закладів, а також захисту українських біженців та їх дітей в умовах збройної агресії росії проти держави України.

Єпископ Чиказький Ярослав (Джері) Рафалко відзначив на важливості зустрічі з єпископом Лукою, адже кожен з них опікується своїм народом, який перебуває далеко від батьківщини.

Єпископ Лука передав своєму візаві вітання від Святійшого Філарета, Патріарха Київського і всієї Руси України, та висловив вдячність за всебічну підтримку та допомогу українцям як тут в США, так і в Польщі та допомогу самій Україні у цей надважкий час терору росії. Особливість взаємодії ієрархів проявилася в складній координації проектів розвитку церковних парафій та освітніх інституцій одразу в шести штатах: Вісконсин, Іллінойс, Міннесота, Мічиган, Огайо, Флорида. Єпископ Лука звернувся з проханням долучати українських дітей до відпочинку у дитячих таборах Польської Народної Церкви з опікою православних священників Київського Патріархату. На що єпископ Ярослав негайно ж погодився, давши необхідні доручення для реалізації цього гуманітарного проекту.

Також сторони обговорили створення духовного навчального закладу для здобувачів вищої освіти. Зокрема, було запропоновано створити Богословську Семінарію для навчання духовенства у місті Скрентоні, штат Пенсильванія. Також було обговорено майбутні напрями взаємодії українських, польських та американських професорів. Заплановано проведення конференції за участі українського та польського духовенства, а також формування спільних культурних заходів між братніми народами.

Єпископ Лука висловив глибоку подяку за кошти, які були зібрані у польських парафіях та передані Вікаріату Українській Православній Церкві Київського Патріархату для підтримки українських біженців від війни.

Єпископ Ярослав (Джері) Рафалко зауважив, що за пожертвувані кошти польські віряни та духовенство також придбали автомобіль швидкої допомоги та передали до України. Загалом за останні чотири місяці ними було зібрано близько вісімдесяти тисяч доларів для підтримки України. Визначна роль єпископа Ярослава (Джері) Рафалко обумовлена тим, що саме він став першим польським єпископом в США вихідцем з рідного краю, – Білосток.

Для представників української делегації – єпископа Луки, професорів Алли Пухтецької та Вероніки Матвієнко, іподиякона Ярослава Качарая – єпископ Ярослав (Джері) Рафалко провів екскурсію приміщеннями своєї резиденції у Соборі Всіх Святих в місті Чикаго. Цей собор історично відіграв важливу роль для формування польського духовного центру в місті Чикаго. Поряд з собором знаходиться українське кладовище, на якому похована велика кількість українських іммігрантів.

У результаті перемовин було домовлено про візит єпископа Луки до польської парафії єпископа Ярослава у Маямі, штат Флорида, де проживає велика українська громада. Ця візитація повинна відбутися вже цієї неділі.

Дякуючи за плідну зустріч, єпископ Лука від імені Святійшого Патріарха Філарета подарував єпископу Ярославу ікону Господа Ісуса Христа.

Учасники делегації привітали один одного з початком співпраці на ниві Божій словами подячної молитви, просячи, щоби Господь відкрив людські серця любов’ю до Нього і ближнього.

Пресслужба Київської Патріархії
за матеріалами фб-сторінки єпископа Луки 

Поділитися дописом:

Наступна

Єпископ Філадельфійський Лука відвідав парафію свт. Миколая Чудотворця в Чикаго

21.07.2022
У неділю 17 липня 2022 року, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, єпископ Філадельфійський Лука, секретар Вікаріату УПЦ Київського Патріархату в США і Канаді, відвідав з першим архіпастирським візитом парафію Святого Миколая Чудотворця у Чикаго, настоятелем якої є прот. Борис Забродський. Поділитися дописом: