Київський Патріархат було ліквідовано шляхом підроблення документів – розслідування

Колишній командир батальйону “Айдар” і екс-нардеп Сергій Мельничук опублікував факти порушення закону при ліквідації Української Православної Церкви Київського Патріархату і реєстрації Православної Церкви України. Сергій Мельничук підтвердив, що відбулося рейдерське захоплення майна Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Великий пост-розслідування на цю тему пан Мельничук опублікував у своєму Фейсбук.

Він навів кілька випадків підтасовок і порушень при ліквідації Української Православної Церкви Київського Патріархату та реєстрації Православної Церкви України.

По-перше, суддя Окружного адмінсуду Києва Ярослава Добрянська у своєму рішенні за позовом Київської Патріархії УПЦ КП скопіювала текст постанови Помісного Собору УПЦ КП від 15 грудня 2018 року, змінивши його на користь ПЦУ.

У п. 4 постанови сказано, що “Київська Патріархія Української Православної Церкви Київського Патріархату припиняє свою діяльність як юридична особа після створення та реєстрації релігійної організації “митрополія УПЦ”. У рішенні ж судді написано”Київська митрополія УПЦ (ПЦУ)”. Тим часом у матеріалах справи собору такої організації не значиться, тому вердикт судді тягне на службову підробку.

По-друге, 30 січня 2019 року Міністерство культури наказом №54 всупереч рішенню Помісного Собору ліквідувало Українську Православну Церкву Київського Патріархату. Згідно з цим документом, Мінкульт на підставі рішень Собору УПЦ КП визнав такими, що втратили чинність, накази Міністерства про реєстрацію Статуту УПЦ КП. Однак, і на це звернув також увагу Сергій Мельничук, тільки сам Помісний Собор на чолі з Патріархом Філаретом мав право вносити зміни до Статуту УПЦ КП і ліквідувати його.

По-третє, в Україні немає оригіналу тексту Помісного Собору.

“Він у Варфоломія (Вселенського Патріарха – ред.). Без оригіналу Держреєстратор не мав права вчиняти будь-які дії”, – вказав колишній комбат батальону Айдар.

По-четверте, ПЦУ не зареєстрована згідно з постановою Помісного Собору УПЦ КП, не має ніякого відношення до УПЦ КП і не може бути її правонаступницею. Причина вже названа в першому пункті: Церква під керівництвом митрополита Епіфанія зареєстрована як релігійна організація “Київська митрополія Української Православної Церкви”, тоді як в документах УПЦ КП правонаступницею названа організація під назвою “митрополія УПЦ”.

По-п’яте, Патріарх Філарет мав за законом право скликати Помісний Собор і скасувати рішення про ліквідацію УПЦ КП, що і було зроблено: Помісний собор УПЦ Київського Патріархату 20 червня 2019 року скасував рішення Помісного Собору 2018 року. Але ці зміни Держреєстратор відмовляється приймати.

По-шосте, були порушення при утворенні т.зв. ліквідаційної комісії УПЦ КП. Ліквідаційна комісія на чолі з митрополитом Черкаським ПЦУ Іоанном (Яременком) була створена 27 липня 2019 року – вже після того, як Помісний собор Київського Патріархату 20 червня 2019 року скасував рішення про припинення діяльності УПЦ КП. До того ж до комісії не увійшов жоден представник УПЦ Київського Патріархату.

“…Відбулося рейдерське захоплення УПЦ КП групою осіб для створення другої релігійної організації, захоплення майна та участі в політичних процесах на користь президента Порошенка… Для реалізації злочинних дій був використаний адміністративний ресурс. ПЦУ зареєстрована у протизаконний спосіб, з порушеннями вимог до реєстрації. Міністерство культури незаконно розпочало процес ліквідації. Незаконно зазіхнувши на майно УПЦ КП, ПЦУ може бути ліквідована як Церква, що розпалює міжконфесійну ворожнечу і просто перебуває поза законом. При цьому незаконно створена організація здійснює свою діяльність всупереч Конституції України, втручаються у виконавчу гілку влади і бере участь в активній політичній боротьбі на користь однієї з політичних сил”, – резюмував Сергій Мельничук.

Повний текст розслідування можна почитати на фейсбук-сторінці Сергія Мельничука.

За матеріалами фб-сторінки С.Мельничука

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет висловив співчуття у зв'язку з авіакатастрофою під Чугуєвом

26.09.2020
Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет висловив співчуття у зв’язку з авіакатастрофою під Чугуєвом на Харківщині. Поділитися дописом: