Молитва за ліквідаторів та всіх жертв Чорнобильської катастрофи

26 квітня 2023 року виповнюються 37-і роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. Аварія забрала життя тисяч людей і завдала непоправної шкоди екології України та всього світу. З того часу 26 квітня щороку вшановують усіх людей, хто загинув чи постраждав від цієї катастрофи, а також шанують ліквідаторів наслідків аварії.

У цей день, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі відбулася панахида за упокій душ ліквідаторів і всіх загиблих від Чорнобильської катастрофи. Богослужіння очолив настоятель собору протоієрей Борис Табачек у співслужінні духовенства храму.

У своєму пастирському слові отець Борис закликав завжди пам’ятати про подвиг ліквідаторів Чорнобильської катастрофи, які своєю мужністю і самопожертвою зупинили аварію і врятували життя українців, надихатися цим прикладом на звершення добрих справ на благо України та молитись за всіх жертв цієї всесвітньої трагедії.

26 квітня 1986 року Чорнобильська АЕС – первісток атомної енергетики України – стала символом найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. В результаті аварії на ЧАЕС був повністю зруйнований атомний реактор, в навколишнє середовище потрапили радіоактивні речовини, а радіаційну хмару рознесло територіями України та ряду країн Європи, сталося радіоактивне зараження території загальною площею 207,5 тисячі квадратних кілометрів. Зокрема, загальна площа радіаційного забруднення України становила 50 тисяч квадратних кілометрів у 12 областях. Чорнобильська аварія стала величезною трагедією і найбільшою екологічною катастрофою 20 століття.

Вічна пам‘ять і Царство Небесне полеглим Героям-ліквідаторам і всім жертвам Чорнобильської катастрофи.

Пресслужба Київської патріархії

 

 

 

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет відзначив українських волонтерів

26.04.2023
26 квітня 2023 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет зустрівся у своїй резиденції з українськими волонтерами, які починаючи з 2014 року, особливо під час повномасштабної російської агресії, всебічно допомагають Збройним силам України. Поділитися дописом: