Ми не дамо знищити єдину незалежну Українську Православну Церкву Київського Патріархату та нашого Патріарха Філарета, – Ігор Мосійчук

Виступ громадського та політичного діяча, Народного депутата України VIII скликання Ігоря МОСІЙЧУКА на прес-конференції “Київський Патріархат є форпостом релігійного суверенітету України” (18.11.2020 р.).

Доброго здоров’я учасникам прес-конференції!

Ваша Святосте, Святійший Патріарше Філарете!

З вашого дозволу я хотів би закцентувати увагу на суверенітеті держави та невід’ємної частини державного суверенітету – суверенітету церковного.

Протягом останніх тридцяти років боротьби за державний суверенітет України, одним із основних напрямків була боротьба за суверенітет Церкви.

У цій боротьбі об’єднувалися кращі з кращих українців. Гуртувалися навколо постаті Святійшого Патріарха Філарета.

Ми всі разом, уся українська громада, на чолі з Патріархом, розбудовували наш Київський Патріархат. Це була і є (наголошу на цьому) проукраїнська Церква, україноцентрична. В УПЦ КП вважали та вважають, що нашим духовним центром має бути виключно Київ – мати городів руських.

Насправді, трапилася річ, яку мало хто міг передбачити (якщо б хтось тоді це передбачив, то йому б викололи очі). На хвилі боротьби за державний суверенітет почали з’являтися люди, які бізнес і свої політичні інтереси, ставили вище за ідею. Вище за ідею державного, церковного суверенітету, усього того, за що ми боролися багато років під проводом Патріарха Філарета. Заради своєї політичної сили, для того, щоб отримати фундамент на наступних президентських виборах, Президент Петро Порошенко та його оточення розробили операцію, яка називалася «Томос». Навіть у гасло своєї передвиборчої кампанії Порошенко виніс слово «віра». Хоча в цієї людини віра є, але вона, швидше за все, із золотого тільця.

І тут була розіграна ціла комбінація. В результаті якої, в оману був введений Святійший Патріарх Філарет, був проведений нібито об’єднавчий собор на якому була утворена ніби незалежна, канонічна Православна Церква України. А насправді в Україні з’явилася грецька митрополія. Це, звичайно, краще, ніж Московська митрополія, без сумніву краще. Але це набагато гірше, ніж власний Київський Патріархат. Ніж власна суверенна Церква.

Це є проблемою українства: бігати від пана до пана, в пошуках кращого пана. І тут у нашому церковному питанні ми спостерігаємо теж саме. Відриваючись від Москви, йдучи геть від неї, пішли до Стамбулу, знайшли нового пана, грецького – Константинопольського Патріарха.

Цей Патріарх не подарував нам автокефалію, а зробив із нашої незалежної Церкви свою митрополію, підпорядкував її собі. Багато хто з послідовників Порошенка, які зараз бігають і захищають Томос (який виявився не Томосом про автокефалію, а насправді узалежнив частину Церкви, яка пішла на таке об’єднання) не усвідомлюють, що питання суверенітету державного, церковного та духовного не може підлягати обговоренню. Це все одно, що, умовно кажучи, Україна перейшла б в якусь федерацію, але не з Москвою, а з Туреччиною, чи Польщею, чи іншою країною. Це в будь-якому випадку втрата суверенітету та визнання іншої зверхності.

Після цих подій відбулося знищення Київського Патріархату, нашої суверенної самостійної Церкви. Це проходило шляхом гоніння на Святійшого Патріарха Філарета, на тих, хто лишився вірним нашому законному Предстоятелю, ідеї дійсно Київського Патріархату, шляхом відбирання майна у громад, переслідування священників Київського Патріархату.

Попри це, Порошенкові не допоміг цей Томос. Він програв президентські вибори, на його місце прийшов Володимир Зеленський. Перше, що він зробив – зустрівся з Патріархом Філаретом, представниками інших церков і конфесій, зробив заяву, що новообрана влада не буде втручатися в релігійне життя українців, не буде нав’язувати одну Церкву, робити її вищою за інші. Але це виявилося просто словами.

Ми сьогодні спостерігаємо дії Міністерства юстиції України, чиновників Офісу Президента, Кабінету Міністрів, Міністерства культури, які й надалі направлені на нищення Київського Патріархату. Вони й надалі надають пріоритет тим, які стали на шлях відступлення, відійшовши від ідеї створення київської незалежної Церкви та пішовши служити в грецьку митрополію, отримавши привілеї від влади.

Більше того, Президент Володимир Зеленський, зустрівшись із Константинопольським Патріархом Варфоломієм, замість того, щоб наполягати на усамостійнюванні Української Церкви, слухав, що йому казав керівник Фанару – Варфоломій. Принаймні такий висновок випливає з дій Володимира Зеленського.

Ситуація наразі виглядає так, що більшість українців, вірян, коли проходять соціологічні опитування та стоїть питання, чи ви за те, що була незалежна Українська Православна Церква, чи залежна від Москви, або Константинополя, вони відповідають: звичайно – незалежна Церква! Це природнє прагнення до суверенітету та церковної незалежності. Воно закладене у переважній більшості православних українців. Тому, для наших співгромадян надзвичайно важливо зберегти Київський Патріархат, захистити його від зазіхань Московського Патріархату та Константинопольського Патріархату, який хоче перетворити Київський Патріархат у свою митрополію.

Ми, українські патріоти, всі, хто всі ці роки були поруч зі Святійшим Патріархом Філаретом, звертаємося до влади, до Президента України, Кабінету Міністрів: припинити нищення Київського Патріархату!

Ми боронили ідею незалежної Української Православної Церкви під кийками «беркуту», захищали ідею української суверенної УПЦ в судах, на майданах, на вулицях, у храмах і будемо це робити й надалі. Якщо потрібно, то будемо захищати силою!

Ми не дамо знищити єдину незалежну Українську Православну Церкву Київського Патріархату. Ми не дамо знищити нашого Патріарха Філарета! Ми стояли і стоятимемо поруч із ним, в обороні віри, в обороні Українського православ’я, в обороні рідного Київського Патріархату.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Пам'яті протоієрея Димитрія Садов'яка

23.11.2020
23 листопада – 5 роковини відходу до Отця Небесного протоієрея Димитрія Садов’яка – відомого діяча Української Православної Церкви Київського Патріархату, колишнього проректора Київської духовної академії і семінарії, першого керівника Управління духовно-патріотичного виховання у зв‘язках із Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України, настоятеля відновленої столичної Покровської парафії. Поділитися дописом: