“Ми повинні молитися один за одного, просити прощення у Бога і собі і тим, кого любимо” – Патріарх Філарет

19 липня 2020 року, у неділю 6-ту після П’ятидесятниці, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському патріаршому соборі.

Напередодні, у суботу ввечері, Святійший Патріарх Філарет в соборі очолив Всенічне бдіння.

За богослужінням Його Святості співслужили архієпископ Андрій та духовенство кафедрального собору.

Під час богослужіння Патріарх виголосив проповідь на тему євангельського читання про зцілення Господом Ісусом Христом розслабленого (Мф: ІХ. 1-8):

“В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа!

Дорогі браття і сестри!

Щойно ми вислухали уривок із Євангелія від Матфея, в якому розповідається проте, як Господь зцілив розслабленого. Розслабленого принесли і просили Ісуса Христа зцілити його. І Господь сказав йому: «прощаються тобі гріхи», і цим самим ніби говорить, що розслабленим цей чоловік став через свої гріхи, а це означає, що за гріх – Бог карає, починаючи з Адами і Єви. Чому Господь виселив їх із раю? Тому, що згрішили, і через гріх в людську природу ввійшли страждання і смерть. Тому наші хвороби, страждання і наша смерть є наслідком гріха. Не було такого щоб людина згрішила, а Господь не покарав за гріх. Обов’язково, якщо ти грішиш, знай, за цей гріх рано чи пізно будеш покараний, крім гріхів, в яких людина покається.

Ось коли грішник кається в своєму гріху і просить у Бога прощення, тоді Господь прощає гріх заради покаяння і не карає. А якщо людина не кається, то обов’язково за гріх отримає покарання. Тому ми дуже часто запитуємо: «за що Господи караєш нас?». Треба подумати що ти наробив гріховного, злого і покаятися в цьому від щирого серця і змінити своє життя.

Сьогоднішнє євангельське читання навчає нас що Господь зціляє по вірі не тільки того, хто страждає і хворіє, а ще й по вірі тих, хто молиться за цю людину. Цього ж розслабленого принесли його друзі, яким він був небайдужим, і Христос зцілив його не заради віри самого розслабленого, а заради віри тих, які принесли його. Це означає, що ми повинні молитися за тих, кого ми любимо, бажаємо добра і бажаємо визволити чи від гріха, чи від страждань, чи від хвороб. Саме тому ми і молимося один за одного, і через нашу віру та прохання Господь допомагає і невіруючим.

Тому, дорогі браття і сестри, ми повинні молитися один за одного, просити прощення у Бога і собі і тим, кого ми любимо. А любити треба, адже той, хто любить, буде в Царстві Небесному. Чому він там буде? А тому, що в пеклі немає людей, які люблять, бо люблячі серцем люди знаходяться в Царстві Божому і блаженствують поряд із Початком всякої любові і досконалості. Тому, якщо хочемо потрапити в Царство Боже, треба любити один одного. А любити – значить робити добро, турбуватися один про одного і молитися Богу не тільки за себе, а найперше за своїх ближніх. Якщо ми будемо так робити, то цим самим будемо виявляти свою любов, а якщо будемо щиро виявляти любов, значить в нашому серці є це спасительне почуття і за це Господь дарує нам вічне блаженне життя. Йому слава навіки віків” – виголосив Святійший Патріарх Філарет.

Після Літургії був відслужений молебень перед чудотворним образом Божої Матері «Несподівана Радість», під час якого Патріарх Філарет прочитав молитву за визволення України і всього світу від епідемії коронавірусу.

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Ідеал мудрості. Рівноапостольна княгиня Ольга

23.07.2020
24 липня Православна Церква відзначає пам’ять святої рівноапостольної Ольги, великої княгині Київської, у святому хрещенні Єлени (969). Поділитися дописом: