Ми повинні постійно робити добро, за яке будемо мати нагороду на Небесах, – Патріарх Філарет

23 лютого 2020 року, у неділю м’ясопусну, про Страшний суд, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Напередодні, 22 лютого ввечері, Святійший владика відслужив у соборі Всенічне бдіння.

Патріарху Філарету співслужили єпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство собору.

За Божественною літургією, у своїй проповіді на тему євангельського читання про Страшний суд, Патріарх наголосив на тому, що ми не повинні сумнівались, що Суд Божий буде. Суд Божий буде тому, що цю обітницю сказала не людина, а Бог, Який прийняв людську природу, пішов на хрест заради нашого спасіння, помер тілом і воскрес із мертвих.

“Із сьогоднішнього Євангелія ви чули, що Страшний суд буде. Буде, бо сказав Бог, а Бог є Істина. І тому ніхто не може уникнути цього суду. Вірить людина у вічне життя чи не вірить від неї це не залежить, а залежить від Бога, а Бог сказав, що буде Страшний суд. Чому Страшний суд? А тому, що він незмінний, вже після цього суду переміни якоїсь не може бути. Якщо людина буде засуджена на вічні страждання, то вона буде вічно страждати і надії на переміну нема, тому і страшно, що нема зміни у цьому визначенні Божого суду” – сказав Патріарх.

Святійший владика пояснив, що для досягнення Царства Небесного людині треба мати любов. Патріарх закликав вірян, намагатись завжди бачити у своєму ближньому – образ Божий, Самого Христа.

“Чого вимагає Господь від нас? Із сьогоднішнього Євангелія ми бачимо ясно – Господь вимагає від нас любові, бо одних засудив на вічні блаженства, за що? За те, що виявили любов. До кого? До Христа. А ці праведники кажуть: «А ми, Господи, тебе не бачили, як же ми тобі давали хліб, чи відвідували тебе у лікарні чи у в’язниці, чи напоїли тебе? Коли ми тебе бачили?». А Господь відповідає: «Те, що ви зробили своєму ближньому, те зробили Мені.

І тому, дорогі браття і сестри, коли ви зустрічаєте людину, яка звертається до вас за допомогою, уявляйте, що це Христос просить у тебе. Допоможеш ти Йому чи відмовиш? Якщо ти відмовляєш цій людині – це значить, що ти відмовляєш Христу. І тому Він на суді тобі нагадає про це. А якщо людина потребує допомоги і ми даємо цю допомогу, то ми даємо заради Христа. І ви ж бачите, як бідні люди звертаються: «подайте заради Христа». Говорять так? Говорять. Значить народ свідомо знає, що коли він робить добро, то робить заради Христа. Тому любов є тією рушійною силою, яка нас штовхає на добро” – відзначив проповідник.

Первосвятитель пояснив, що для досягнення спасіння і єднання з Богом, нам треба боротись з гріхом і злом, але, в той же час, робити добро – являти світові любов.

“Ми, дорогі браття і сестри, живучи в цьому грішному світі, повинні постійно боротись зі злом, з одного боку, а з другого боку, ми повинні робити добро. Бо за добро ми будемо мати нагороду на Небесах. І в добрі в цьому і виявляється любов, про яку говорить Господь Ісус Христос, що більшої заповіді, крім «полюби Господа Бога твого і ближнього свого, як самого себе», немає. Тому, ясно Євангеліє накреслює нам дорогу, якою ми повинні йти. І ми повинні йти цією дорогою і тоді на Страшному суді не буде страшно. Тому, що Господь скаже: «Благословенний іди, приготоване тобі вічне блаженне життя» – підсумував свою проповідь Предстоятель.

Завершилося недільне богослужіння молебнем до Пресвятої Богородиці перед Її чудотворною іконою “Несподівана радість”, під час якого Патріарх Філарет виголосив молитву за Україну, щоб Господь визволив Батьківщину від нашестя чужинців і подав українському народові мир, єдність і Своє благословення.

Цього ж дня, за вечірнім богослужінням, Патріарх Філарет у співслужінні духовенства читав у Володимирському соборі Акафіст Покрову Божої Матері.

 

 

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет звершив читання акафісту святій великомучениці Варварі

25.02.2020
25 лютого 2020 року Святійший Патріарх Філарет звершив читання акафісту святій великомучениці Варварі у Володимирському кафедральному соборі м. Києва. Поділитися дописом: