Митрополит Епіфаній (Думенко) незаконний Предстоятель Православної Церкви України

Предстоятелі Помісних Православних Церков обираються на Помісних соборах тієї чи іншої Православної Церкви. Так було і в Україні. Патріарх Мстислав, Патріарх Володимир і Патріарх Філарет були обрані на посаду Предстоятеля Української Православної Церкви на Помісних соборах цієї Церкви. Такий порядок обрання Предстоятелів існує і в інших Православних Церквах, зокрема в Грузинській, Румунській, Російській, Польській та інших Православних Церквах.

Митрополит Епіфаній (Думенко) не був обраний на Помісному соборі Православної Церкви України, тому його предстоятельство є неканонічним, тобто незаконним. З точки зору церковних канонів і української традиції митрополит є незаконним Предстоятелем Православної Церкви України. Пройшло два з половиною роки його незаконного предстоятельства, а він так і не наважується скликати Помісний собор. Чому? Боїться, що не буде обраний Предстоятелем.

Виникає питання: кому він служить? Церкві Христовій, чи своїм земним інтересам? Неозброєним оком видно, що він не служить інтересам Церкви; бо, якби він служив Церкві, то зберігав би її канони і традицію. А поскільки, він не дотримується церковних канонів, то він служить своїм земним інтересам.

Закликаю Митрополита Епіфанія подумати про вічне майбутнє і про справедливий Божественний суд. Є Божий суд, якого ніхто із нас не може уникнути. Є і вічне життя! Але різне: блаженне і страждальне. Нам треба думати про вічне блаженне життя, і як його досягти. Все земне – тимчасове і закінчується смертю.

ФІЛАРЕТ
ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ
І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет зустрівся з Послами Південно-Африканської та Ліванської Республік в Україні

25.06.2021
25 червня 2021 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет зустрівся з Надзвичайними і Повноважними Послами Південно-Африканської Республіки в Україні Андре Хруневалді та Ліванської Республіки в Україні Алі Дахером. Посла Ліванської Республіки супроводжував мер міста Бейн Мері, в якому живуть переважно більшість православних християн, пан Абу Шдид Рой. Поділитися […]