Єпископ Хризостом взяв участь у відкритті фотовиставки “Маріуполь: кривава історія міста Богородиці” в Афінах

12 листопада 2022 року єпископ Маріупольський і Феодосіївський Хризостом взяв участь у відкритті фотовиставки “Маріуполь: кривава історія міста Богородиці” у Афінах.

Організаторами виставки, яка проходить під патронатом Посольства України у Грецькій Республіці, виступили: Спiлка грекiв України в Греції, Федерація грецьких товариств України, культурний центр “Рігас Велестінліс” та благодійна організація Фонд Бумбураса.

Виставка фотографій окупованого російськими військами Маріуполя – це квінтесенція болю людини, яка втратила свій дім, своє мирне життя на Батьківщині.

80 робіт відомих маріупольських фотографів – Віктора Дєдова, Дмитра Козацького, Анжели Білодід, Олени Сугак, Юрія Філіна, Дмитра Пащука, Ігоря Козака, Ганни Іванової, Вікторії Єфименко, Людмили Буянової, Любові Кучерук, Аліни Комарової, Олександра Бережного, Олександра Водолазського та Льва Сандалова – розказують про життя українців та українських греків у мирному Маріуполі, а також жорсткість, зневагу до всього живого, безумство варварської російської армії, яка за кілька місяців знищила, покалічила, розтоптала десятки тисяч людських доль.

Їхні фотографії відображають різні етапи життя Маріуполя, українського міста з грецьким корінням, його національну специфіку, злиття культур та його варварське знищення російською армією.

Організатори виставки закликають світову спільноту продовжувати говорити про Маріуполь, пам’ятати про всіх невинних жертв, мужніх захисників міста та греків Маріуполя, самобутня культура яких зараз є під загрозою зникнення.

Єпископ Хризостом на фотовиставці поспілкувався з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Грецькій Республіці паном Сергієм Шутенком, а також з греками України та українцями, які проживають у Греції на різні теми, що становлять спільний інтерес та висловив їм свою підтримку.

Пресслужба Київської Патріархії
за матеріалами фейсбук-сторінки митрополита Хризостома

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарше богослужіння у двадцять третю неділю після П’ятидесятниці

20.11.2022
20 листопада 2022 року, у неділю 23-тю після П’ятидесятниці, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному патріаршому соборі м. Києва. Поділитися дописом: