Напередодні дня пам’яті священномученика Макарія Патріарх Філарет очолив Всенічне бдіння

14 травня Православна Церква вшановує пам’ять священномученика Макарія, митрополита Київського, Галицького і всієї Руси, нетлінні і чудотворні мощі якого спочивають у Володимирському кафедральному патріаршому соборі м. Києва.

13 травня 2021 року, напередодні дня пам’яті священномученика Макарія, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив всенічне бдіння.
 
Його Святості співслужили архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, єпископ Харківський і Богодухівський Ілля, єпископ Сумський і Охтирський Никодим, єпископ Дніпровський і Криворізький Даниїл, єпископ Одеський і Балтський Никон, єпископ Херсонський і Таврійський Михаїл та духовенство.
 
На вечірні була відслужена літія, під час якої були благословенні хліб, вино, пшениця та єлей.
 
На полієлеї звучали слова величання на честь святителя Макарія. Після полієлею Святійший Патріарх Філарет разом з духовенством вклонилися чесним мощам святителя Макарія, після чого Предстоятель помазував вірян освяченим єлеєм. Всі присутні у храмі мали можливість приступити до чудотворних мощей священномученика і попросити його молитовного заступництва.
 
Завтра, у день пам’яті священномученика Макарія, Божественна літургія у Володимирському соборі розпочнеться о 9 годині.
 
У цей день виповнюється 55 років служіння Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета на Київській архієрейській кафедрі. За всю, понад тисячолітню, історію Української Церкви – це найдовший період безперервного служіння на Київському престолі. 14 травня 1966 р. владика Філарет був призначений архієпископом Київським і Галицьким, Патріаршим Екзархом всієї України та з того часу в сані архієпископа, митрополита, а з жовтня 1995 р. – Патріарха несе своє служіння в Українській Церкві на столичній кафедрі.
 
Запрошуємо вірян до спільної молитви та привітання свого Патріарха!
Пресслужба Київської патріархії
Поділитися дописом:

Наступна

У день пам’яті священномученика Макарія Церква відсвяткувала 55-річчя служіння Патріарха Філарета на Київській кафедрі

14.05.2021
14 травня Православна Церква вшановує пам’ять священномученика Макарія, митрополита Київського, Галицького і всієї Руси, нетлінні і чудотворні мощі якого спочивають у Володимирському кафедральному соборі столиці. Поділитися дописом: